Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Állati zsír most akkor hizlal...

Állati zsír most akkor hizlal egészségtelen vagy nem hizlal és nem káros az egészségre?

Figyelt kérdés
Több álláspont szerint a szénhidrát a fontos abból kell megenni 160 grammot minimum zsírből jóval kevesebbet meg a fehérjéből is. Állati fehérje az egészségtelenebb és nem jó, hizlal. Más irányzatok meg azt mondják hogy ez teljesen hülyeség. Ugyanis az állati zsír nem veszélyes ha szénhidrátot nagyon minimálisan eszel, akkor nem is hizlal annyira, most akkor tényleg mi az igazság?
2018. nov. 22. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy nincs hizlaló étel, csak túlzott kalória bevitel. Igen, zsírból könnyebb bevinni a több kalóriát, mert 1 g zsír nagyjából 9 kcal, míg a fehérje/szinhidrát csak kb. 4-4, de attól nem kell elátkozni. Az arányok egyénenként változhatnak, de az alap: 55 % szh, 15% fehérje, 30% zsír. Ettől el lehet térni mindenkinek kedvére, de túlzottan nem érdemes, mert nem hiába határozták meg ezeket az értékeket, figyelembe van véve, mire van szüksége a szervezetnek.

Én minden esetre képtelen lennék nagyon minimális szénhidrátot enni, a napi 180-200 g is megvan néha, mégse hízok, mert nem csak az a lényeg, hogy mennyi szh-t viszek be, hanem az, hogy összességében mennyi kalóriát, és annak mi a makró aránya.

Hogy mi káros, meg mi nem az egészségre, az meg megint egy másik dolog. Itt is a mérték a fontos, nem lehet kiemelni egy-egy ételt, hogy ez egészséges, amaz meg nem. Pl. az almát egészségesnek gondoljuk, mégse eszünk meg egy nap 15 db-ot, mert az töménytelen mennyiségű szénhidrát lenne, fehérje, zsír pedig semmi nincs benne. A lényeg a változatosság, lehetőség szerint mindent tartalmazzon minden nap az étrend.

2018. nov. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az egészség komplikált s nem vagyok szakértő, ebbe nem megyek bele. Személy szerint nem hiszek abban, hogy a telített zsírtól iszonyúan félni kéne.


CSAK a kalóriatöbblet hizlal, semmi más.


A szénhidrát nem esszenciális tápanyag, rengetegen élnek életvitelszerűen 20 gramm alatt és sokan még jóval alatta.

Ahogy aktív embereknél az 1000 gramm is előfordul, egyikkel sincs gond.


A zsír esszenciális, abból azért van alsó határ. Felső éppúgy nincs, mint a szénhidrátnál, ha az adott ember jól viseli és fel is használja.


Nagyon kedvelt fogyási módszer a sok állati zsírt (nem is részben persze zsíros fehérjeforrásokról van szó) és minimális szénhidrátot tartalmazó étrend, mivel a zsír tipikusan sokkal jobban laktat, mint a szénhidrát s élvezeti értéke se rossz. A fehérje még jobban laktat és kell is nem nagyon kevés, de ott maximum is van, nem alapozhatjuk rá az energiabevitelt.

Nem az állati zsír segít az embereknek a fogyásban, csak éppen a növényi zsírok szeretnek szénhidrátokkal kapcsolódni, igen nehéz növényi étrenden napi extrém kevés szénhidrátot bevinni. Sokaknak pedig nem is ugyanolyan vonzó a földimogyoró és az olívaolaj, mint a húsos szalonnával tűzdelt pecsenye vagy a sajtos omlett, hogy a tejszínhabos kávéról ne is beszéljünk, amiben persze kókuszzsír is lapulhat, hogy adjunk a növényi telített zsíroknak is.


Én a laktózt szoktam kerülni, az ténylegesen nem jó az emberek többségének. De egy minőségi húsban képtelen vagyok hibát találni egészség szempontjából. A vegánok többi szempontját már megértem.

2018. nov. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Maga a zsír nem hízlal, sőt, diétában kell is külön zsírt enni (bár ez nyilván nem sült disznózsír, mert a szervezetnek jobb a telítetlen, feldolgozatlan, transz az nem sokat segít). Példa: lenmagolaj, avokádó, natúr mogyoróvaj.


A ketogén étrendben pl emelt zsírt kell fogyasztani.

2018. nov. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok dietetikus, de a saját tapasztalataim alapján tudok válaszolni.

Mióta növényi zsírra álltam át, sikerült fogynom és a koleszterinem is stabilizálódott, egészségesebbnek és erősebbnek érzem magam. Szénhidrátból viszek be többet, mint fehérjéből, fehérje pedig hüvelyesekből jön főleg. Bab - és borsófélék.

2018. nov. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A zsírból, amit megeszel soha az életben nem lesz testzsír!

Bár én vegetáriánus étrenden élek lassan két évtizede, de amióta az étrendemből kiírtottam az egészségtelen szénhidrárokat, és az étrendemet szinte csak rost, zsír és fehérje teszi ki, rengeteg felesleges kilótól szabadultam meg, pedig eleinte csak egy próbának indult ez a fajta étrend.

Éveken keresztül próbáltam mindenféle diétát a koplalástól kezdve a kalóriaszálmálós, zsírfóbiás lósz@rokig, de a mérleg mégis egyre többet és többet mutatott. Aztán pár éve decemberben rátaláltam egy olyan étrendre, amivel az inzulinrezisztenciás és cukorbeteg emberek tartják kordában az alakjukat.

A sült krumpli sem azért hízlal, mert olajban sütik ki, hanem azért, mert a zöldség glikémiás indexe közel ugyanolyan magas, mint a kristálycukoré, de ugyanez igaz a rizsre, a divatos “teljes kiörlésű” dolgokra is. Én ezeknek az ételeknek a fogyasztását csak nehéz fizikai munka, vagy különösen aktív életmód mellett tudom megérteni.

Az a probléma, hogy a cukoripar végtelenül erőszakos, és egy csomó idióta tévhitet nyomnak le a tanácstalan és homályban élő emberek torkán. Évtizedek óta csak mérgezik az emberiséget, és azt állítják, hogy majd a jó cukros, aszalt gyümölcsös reggeli müzlitől lefogysz... vagy megfűzik az anyáinkat, hogy ne etessenek mindet mindenféle vacak csokoládéval, de azért a darás tésztát, meg a leves mellé a két vastag szelet kenyeret odatolják elénk... na, ezt hívják abszurdumnak!

Természetesen nem szerencsés az sem, ha az ember egyáltalán nem fogyaszt szénhidrátot, mert ez refluxhoz, komoly érrendszeri betegségekben vezethet, de messze nincs szüksége az embereknek rá olyan mértékben, mint amennyire az illuminátus-diéták el akarják hitetni.

2018. dec. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!