Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehet attól vas hiányos...

Lehet attól vas hiányos vérszegénységem, hogy túl sok magnéziumot szedtem?

Figyelt kérdés
Kb 12 éve volt vashiányos verszegenysegem, akkor szedtem rá gyógyszert. Most újra elő jöttek a tünetek egészen erősen pár hete, és az elmúlt egy évben sok magneziumot ettem(napi 300-600mlg) ami akadályozza a vas felszívódását, lehet attól?

2018. nov. 25. 10:02
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
A feleslegesen bevitt magnézium hasmenést okoz. A hasmenés pedig mindent kivisz. Szerintem igen, lehet.
2018. nov. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem volt hasmenésem, viszont azt olvastam h gátolja a vas felszívódását a megnézium én meg szedtem jó sokat....
2018. nov. 26. 00:45
 3/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

#1 - azért ennek utána kellene inkább nézni... Nem a FELESLEGES magnézium okoz hasmenést, hanem az egyszerre nagy adag magnézium, de az is csak az első pár alkalommal, mert a bél hozzászokik és utána már nem lesz hasmenés!

Akkor hogy is lenne ez? Hogy az első pár alkalommal felesleges volt a magnézium, de utána már nem az? A magnéziumnak bármilyen formájában van különböző erősségű, hasmenést okozó mellékhatása, de ez pl. magnézium-szulfátként nagyon erős, magnézium-oxidként (nyilván, hiszen innen fel sem szívódik a magnézium) gyenge.

Az is kérdés ugye, hogy a felhasználó milyen formában szedte a magnéziumot, mert ha ugye magnézium-oxid formájában, akkor a fent említett okok miatt valójában nem is szedett magnéziumot, hiába hitte azt. (Melyik termék volt az?) De ha tényleg szedett, mert mondjuk Mg-citrátként szedte, akkor az a kérdés inkább, hogy az étkezésekkel együtt szedte-e, meg persze az is, hogy eszik-e májat és magas vastartalmú állati termékeket, amivel gyorsan és hatékonyan visszapótolható a Fe.

2018. nov. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!