Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vashiányos vérszegénységem...

Bazita kérdése:

Vashiányos vérszegénységem van, múlt héten kiderült, hogy Crohn beteg is vagyok, sok a gyomorsavam. Mit tudnátok javasolni, mit lehet/tilos ennem?

Figyelt kérdés
A jelenlegi helyzetben 10 kapszulát szedek egy nap +1 allergia miatt. Az orvos nem mondott semmit, hogy diétáznom kellene.

2013. júl. 17. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
A crohn -nak milyen tünetei vannak?
2013. júl. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A barátomnak szintén ugyanezek a betegségei vannak. Ő olyan dolgokat nem eszik, mint tejföl, sajt, majonéz, vagy ezekből keveset illetve hüvelyes zöldségeket és paradicsomot. Most hirtelen ezek jutottak eszembe.
2013. júl. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Legalapabb betegségek a nyugati életmód mellett, nálad már súlyosabb verzióban.


Paleo táplálkozás, ezt találták ki arra hogy az emberek ne fulladjanak bele a gyógyszereikbe és ne szenvedjenek az összes lehetséges bél gyulladástól.

2013. júl. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Ezt neked kell kitapasztalnod:) Ehetsz mindent, amíg a szervezeted engedi. Ha arra leszel pl figyelmes hogy a csípős kajákat nem bírod akkor kerüld. A diéta egyéntől függ!!!
2013. júl. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%

Mire eszreveszi hogy mi nem jo a testenek addigra lehet mar rakos lesz vagy cukorbeteg. Vannak amiket senkinek sem kelle ennie, lehetoleg soha de kulonoskepp nem rendszeresen..


Na de mindegy is.

2013. júl. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Most nézem, hogy ugye Crohn. Persze, itt naplózni kell mit eszel és hogyan reagálsz rá.

Simán lehet hogy például egy hagyma, fűszerek rosszullétet okoznak, nem baj, miután gyógyul a betegség több mindent lehet enni !!! :)

2013. júl. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Érdemes lenne stabilizált natur Aloe Vera italt fogyasztanod, az a gyomorsavadra és a Crohn betegségedre is jó lenne, az allergiádon is segíthetne valamennyit.Pár gyógynövénnyel még kiegézítve sokat javíthatnál az állapotodon.Nem egy hazai és külföldi példa is van rá.Mielőbbi jobbulást!
2013. aug. 1. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Múlt héten kiderült, hogy lisztérzékeny vagyok, ami meglepett, mert korábban a vizsgálat eredménye negatív volt. Kb. szombattól nem ettem gluténes dolgokat, azóta jelentősen jobban vagyok, ami szerintem mindent megmagyaráz. Ugye emiatt nem szívódott fel a vas a bélrendszerben, abból pedig következett a vérszegénység, valamint a több, mint 30 kiló leadása.

2013. aug. 2. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!