Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Másnak is szorulást okoz...

Másnak is szorulást okoz Szafi reform lisztkeverékei?

Figyelt kérdés
Két hete használom őket, és nagyon jól telítenek és kalória szegények. Be is indult a fogyásom. Ez nagyok tetszik és szeretném őket fogyasztani, de hihetetlen szorulásom van tőle. Több mint napi 2 liter vizet iszom elosztva. Mi lehet a baj? Ez csak ilyen átmeneti dolog az elején? Már azzal is próbálkoztam, hogy kevesebbet fogyasztok belőlük, de ez sem vált be. Légyszi osszátok meg velem a tapasztalataitokat.

2018. nov. 28. 08:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég kezdtük el a használni, de nem vettünk észre ilyen "mellékhatást". A folyadékmennyiségen azért emelnék a helyedben, bár nem mondom, hogy egyértelnűen ott keresendő a magyarázat. A feleségem ugyanis idegesítően kevés folyadékot iszik, mègsem jelentkezett ez a probléma.

Zsírok, olajok, rostok mennyire vannak jelen az étrendedben?

2018. nov. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
A zsír nagyon kevés (10-20g körüli), mert csökkentenem kellett a kalóriát 1300-ra. Inzulin rezisztenciám, és pajzsmirigy alul működésem van. A rost sok, mert ugye a reformban elég sok van kb: 40g. A mozgással lehet még gond, mert keveset mozgok.
2018. nov. 28. 09:11
 3/18 anonim ***** válasza:
A pulzusszám növelő mozgás valóban jót tesz az anyagcserének, de te szorulást említettél. Szorulásról ugyebár akkor beszélünk, amikor a széklet irreális mértékben kemény és nehezen távozik. A mozgással a bélmozgást is elősegíted, de a széklet összetételének változásáért a táplálkozással tudsz tenni.
2018. nov. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Annyi azért pozitívumként elmondható, hogy most napi szinten tudok menni. Régen 2-3 naponta tudtam. De most csak golyócskákat produkálok :)
2018. nov. 28. 09:25
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Ja, és a zsírok: fontos, szükség van rájuk! Ne a kalóriát számold, az csak igen kis része a testtömeg csökkentésének.

Példa: Bizonyára hallottál már a ketogén diétáról, vagy más néven zsírdiétáról. Hogy ez mennyire jó, vagy nem jó, nem az én tisztem megítélni, de aki csinálja, fogy tőle. Ami teljesen ellentmond a kalória elméletnek. A lényege ugye az, hogy egy nap csak meghatározott mennyiségű, (igen minimális) a szénhidrát bevitel. A sült oldalas, a kolbász, a szalonna pedig igencsak kalóriadús. Viszont engedélyezett. És beindul mellette a fogyás.


Hangsúlyozim, ezt csak annak megerősítésére írtam le, hogy lásd: a testtömeg csökke tése ne a kalóriaszámlálásra épüljön, mert abból éhezés lesz.

2018. nov. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Persze igazad van, de a zsír tartalmazza a legtöbb kalóriát. Egy gramm zsír az 8 kalória, ezért ezt szorítom. Próbáltam én már a regenort és a Paleo táplálkozást ami zsírra épül. Nem volt szorulásom, de nem is tudtam velük fogyni :( Tehát most be kell lőnöm a zsír fogyasztást úgy hogy még tudja mellette fogyni, de rendezze az emésztésemet is? Köszönöm! Akkor megpróbálom apránként emelni.
2018. nov. 28. 09:37
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

A ketogén diéta NEM mond ellen a kalória elméletnek... Én szoktam ketózni és nem szokott sikerülni vele a fogyás, hiába van feleslegem és igyekszem keveset enni. Sokan tömegelnek vele vagy évtizedek óta súlyt tartanak.

A fogyáshoz kalóriadeficit kell, nincs mese. Az ilyen hiedelmek, hogy a ketó vagy az időszakos böjt vagy a paleo vagy a szénhidrátdús vegán étrend kalóriatöbbletben is fogyaszt, nem igaz.


A zsírt mindenképpen emeld, kérdező, 30-40 gramm mindenképpen kell naponta, esszenciális tápanyag, a hormonháztartáshoz és a zsírban oldódó vitaminok miatt is kell, hogy két fontos dolgot említsek. Sokunk nem is tudna fogyni kevéssel, mert a szénhidrátnál jobban laktat (de ez egyéni s bár pl. engem a zsír maga nem laktat, a fehérjével együtt már más a helyzet).

1300 kcalba azért férje be az a kis minimális zsír és fehérje, még így is marad bőven fennmaradó rész, amit szénhidrátra költhetsz. Nekem 1300 kcalban akár 100 gramm zsír van, ha fogyni akarok, de ez tényleg ketogén :) Lehetne 160 gramm szénhidrát is s még mindig elég lenne a zsír.


Lehet, hogy rosszul ettél korábban, azért van most gond s majd megszokod, de majd meglátod, segít-e a zsír emelése s kis türelem. Illetve ehetsz olyan zöldségeket, gyümölcsöket, amiket ilyenkor ajánlanak, nem feltétlenül kell belőlük sok, de ebben már nincs tapasztalatom, nekem mindig rendben van ez a dolog, a különféle étrendjeimen, de a zsír nekem mindig magas és általában a rost is.

2018. nov. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
34%

Nem áll szándékomban vitatkozni, de valamire hadd világítsak rá: "... Én szoktam ketózni és nem szokott sikerülni vele a fogyás, hiába van feleslegem és igyekszem keveset enni. "

Pontosan itt a probléma. Nem keveset kell enni, hanem rendszeresen. A diétákkal pedig az a probléma, hogy alkalomszerűek.

A ketogén diéta is csak akkor sikeres, ha pontosan betartják. Akkor viszont egyértelműen, ezt a saját környezetemben is tapasztalom és a rendelkezésre álló példák száma egynél lényegesen több.

De nem az a célom, hogy a ketogén diéta mellett, vagy ellen beszéljek.


A másik: ha valóban a kalóriadeficit lenne a fogyás kulcsa, igen jelentős hízáson kellett volna keresztülmennem.

Ugyanennek az elméletnek mondanak ellent azok a példák is, amikor valaki koplal, de hízik.


Aktívan kerékpározom, irgalmatlan kalóriákat égetek el, de viszek is be. Ha kinullázom, vagy negatívba kerülök, összeesem.


A magam példájából is ki merem jelenteni: tévúton jár, aki kalóriát számol.

A "mikor, mit, hányszor és hogyan" elvét követni célszerűbb.

2018. nov. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én se akarok beleszólni, azt csinálsz, amit akarsz, de a zsírt nem kellene elátkozni szegényt csak azért, mert 1 g zsírban 9 kcal van. Szüksége van rá a szervezetednek, és ez is állhat a szorulás hátterében, hogy valamelyik vitamin, ami zsírban oldódik, nem hasznosul zsír hiányában. A jó fogyókúrás arány: 50 % szh, 20 % fehérje, és 30 % zsír. Ez 1300 kcal-al számolva: 163 g szh, 65 g fehérje és 43 g zsír.
2018. nov. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"A magam példájából is ki merem jelenteni: tévúton jár, aki kalóriát számol."


Én meg a magam példájából ki tudom jelenteni: a kalóriaszámolással lehet fogyni. Amíg nem számoltam, azt se tudtam mit egyek, meg hogy és mikor. Így meg sikerült. Pajzsmirigy nélkül, mert az kivették sajnos. És 1300 kcal-os étrenddel.

2018. nov. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!