Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Másnak is szorulást okoz...

Másnak is szorulást okoz Szafi reform lisztkeverékei?

Figyelt kérdés
Két hete használom őket, és nagyon jól telítenek és kalória szegények. Be is indult a fogyásom. Ez nagyok tetszik és szeretném őket fogyasztani, de hihetetlen szorulásom van tőle. Több mint napi 2 liter vizet iszom elosztva. Mi lehet a baj? Ez csak ilyen átmeneti dolog az elején? Már azzal is próbálkoztam, hogy kevesebbet fogyasztok belőlük, de ez sem vált be. Légyszi osszátok meg velem a tapasztalataitokat.

2018. nov. 28. 08:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó, úgy érzem, nem egy malomban őrlünk.


"Én meg a magam példájából ki tudom jelenteni: a kalóriaszámolással lehet fogyni."


Nem azt mondtam, hogy nem lehet. Azt mondtam és mondom, hogy nem az a kulcs.

Megnyugtatlak: neked sem.



Megismétlem: ha a a kalóriadeficiten múlna, nem hízna a koplaló ember, (pedig tízből hat hízik), és meghalna a sportoló.



"Amíg nem számoltam, azt se tudtam mit egyek, meg hogy és mikor."

Pontosan itt a lényeg.

A mit, mikor, hányszor. Nem mindegy, hogy miből viszel be 1300 kalóriát. Mert nem megfelelő táplálékkal és étkezéssel a tizedétől is híznál, megfelelő mellett meg a kétszeresével sem.

2018. nov. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Kedves utolsó, úgy érzem, nem egy malomban őrlünk."


Igen, más a véleményünk, ami egyébként nem baj. :)



"Azt mondtam és mondom, hogy nem az a kulcs."


Nekem az volt.


"Megnyugtatlak: neked sem."


De igen.


"Megismétlem: ha a a kalóriadeficiten múlna, nem hízna a koplaló ember, (pedig tízből hat hízik), és meghalna a sportoló."


Te meg szerintem nem egészen néztél utána bővebben a kalóriaszámolásos módszernek. A kalóriadeficittel fogyás lényege pontosan az, hogy megegye az ember azt, amire a szervezetének szüksége van, de kevesebbet, mint amennyire mozgással együtt szüskége van, így tulajdonképpen nem koplal, és nem áll át a szervezete vészüzemmódra.

De aki még koplal is, az se csinálhatja a végtelenségig a koplalást. Ha a koplalástól hosszú távon hízik, akkor menjel el valami orvosi kutatócsapathoz, mert nála valami csoda történik. Perpetum mobile. Egyébként felborult pajzsmirigyműködésnél valóban van ilyen, hogy nagyon kevés kalóriabevitel mellett hízik valaki, de annak ára van: felborul a pm-el együtt az anyagcsere is, és a hasznosulás helyett csak raktározódik a táplálék, de energia már nem lesz belőle, így hízás mellett a nullához közeledő teljesítményt tud csak produkálni az egyén.

A sportolásról meg annyit, hogy igen, hajlamos az ember túlbecsülni az elégetett kalóriát, és alábecsülni a bevitt kalóriát. Ráadásul aki élsportoló, annak lehet, nem éget el annyi kalóriát a szervezete, mint aki ugyanannyit mozog a kanapéról felállva. Idővel a sportolók szervezete annyira hatékonnyá válik, hogy jelentős mozgás mellett is csak pár száz kalóriát képesek elégetni.



"Pontosan itt a lényeg.


A mit, mikor, hányszor. Nem mindegy, hogy miből viszel be 1300 kalóriát."


Pontosan ez a kalóriaszámolás lényege. Nem csak azt nézem, hogy meglegyen az 1300 kcal, és ezt akár bevihetem vattacukorból is, ha úgy tetszik, hanem megfelelő legyen a szh-fehérje-zsír aránya is. Pl. kicsit kevesebb szh és több fehérje mellett sokkal jobban megindult a fogyás, mint normál arányok mellett.

2018. nov. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
60%

De, elég keveset kell enni a fogyáshoz, ne legyen már bajk, hogy 2000 kcal fölé nem mentem (illetve ha igen, akkor nyilván híztam). Rendszeresen eszem, azzal nincs baj.


Rengeteget jártam ketós fórumokon és az emberek nem kis része nem fogy még hatalmas többlettel sem, ha nem számol és szorítja meg a kalóriát. Ez természetes, hiszen a fogyás szükséges és elégséges feltétele a kalóriadeficit, a semmiből nem lesz energia.

A ketó nem fogyaszt, csak sokaknak segít a deficit elérésében. Nekem is, de azért a zsíradaptációig éhes voltam és ugyanannyit ettem, mint korábban, úgyhogy ugyanúgy stagnáltam. Ez az általános tapasztalat és logikus is.


Az, hogy sokkal több étellel nem hízik az ember, az nem mond ellent ennek. Én sem hízom (vagy észrevehetetlen tempóban), ha sokkal többet eszem, mint kéne, de nyilván nem vagyok kalóriatöbbletben, hiszen akkor azt tenném. Olyan van, hogy az anyagcsere begyorsul vagy belassul, persze, de HIÁNYBAN senki nem tudott még zsírt elraktározni, ez a fényevés kategóriája...

Tartós koplaláskor mindenki lefogy, kivétel nélkül, ez elég könnyen tapasztalható, betegségek, halál- és büntetőtáborok, de kísérletek is voltak erre. Olyan nincs, hogy valaki nem eszik és nem fogy el s hal éhen, ha elég sokáig csinálja.


Bár ez már nem tartozik a témához kicsit sem...

2018. nov. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
60%

"Pl. kicsit kevesebb szh és több fehérje mellett sokkal jobban megindult a fogyás, mint normál arányok mellett."


Ez viszont érdekes, de hallottam már hasonlókat. Van, akinek a kalóriafelhasználását észrevehetően befolyásolja, hogy mit eszik, végülis ebben nincs semmi különös, de sokunk nem ilyen.

Nekem teljesen mindegy, milyenek a makrók (az általam alkalmazhatóak közül, mert nincs az az isten, hogy kevés zsírt egyek, de a szénhidrát volt már mindenféle), a kalóriabevitel alapján fogyok adott mozgásmennyiség mellett, amennyire meg tudom ítélni (nehezen fogyok és hízom s nem csinálom pont ugyanazt évekig). Csak éppen sok szénhidrát mellett nehezebben lakom jól, ez sokakra jellemző és nálam kisebb csoda kell, hogy éhezés nélkül tudjak deficitet elérni így. Egyszer megtörtént, friss zsíradaptáltként rögtön megemeltem a szénhidrátot, csökkentettem a kalóriát és egy ideig stabilan fogytam, míg korábban ketóban egyáltalán nem. Ettől még kevesebb szénhidráttal könnyebb fogynom, de itt lényegi változás történt a működésemben.

2018. nov. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

"akár azt gondod, hogy sikerül, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad lesz".



Utolsó hozzászólásként néhány gondolatot hadd fogalmazzak meg: te a kalóriamennyiséghez kötöd a fogyásodat. Ebben alapvetően tévedsz. Nem a bevitt kalóriától, hanem az étkezés jellegétől indult be a fogyás. A kalóriadeficitnek van egy hatalmas hátránya. Hogy nem csinálható a végtelenségig.

Számos olyan személyt ismerek akik dietetikus útmutatását követve fogytak le. Majd híztak vissza duplaannyit.

A szervezet egy darabig becsapható, de következmények nélkül nem nézhető tartósan hülyének.


Amikor koplaläsról beszélek, nem úgy gondoltam, hogy az ember harminc éves korában evett utoljára és soha többet, ennyire azért ne a szélsőségekbe kapaszkodjunk!

De ha valaki egyáltalán nem eszik pár napig, vagy tartósan csak nagyon minimális kalóriát visz be, már ez idő alatt is tapasztalhat hízást, de utána aztán végképp. Több személyesen is ismert pèldát tudbék említeni, kiemelek egyet. Emberünk drasztikus fogyókúrába kezdett. A napi étrendje 1, azaz egy darab kinder tejszelet volt. Kb két hét után arról panaszkodott, hogy sojáig meg sem mozdult a mérleg. Amikor mégis, akkor ezt felfelé tette. Emberünk 3,5 hétig tudta tartani ezt az eszetlen "diétát", miközben 2 kilót hízott. Majd hosszas rábeszélésre hajlandó volt egy dietetikus által összerakott, 1000 kalóriás "diétába kezdeni. Rohamléptekben hízott további 18 kilót.



Erről beszélek.

Te sem az 1300 kalóriától fogytál.


Attólnpedig végképp óva intelek, hogy ezt a kalóriát vattacukorból vidd be, mert hamar elronmlik a kedved, ha a mérlegre állsz.


Nem kell nekem hinni. Mindenki azt teszi, amit jónak lát.

2018. nov. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy a zsírt eddig nem számoltam. Csak a szénhidrátot és a kalóriát. Csak saccoltam a 10-20 grammot, de a mai naptól már azt is vezetem. Eddíg 30grammnál tartok, úgyhogy nem ez lesz a baj. Én arra gondolok hogy az anyagcserém lassult. Ugyebár a pajzsmirigy alul működés alapban szorulást okoz és most rátett a kalória megvonás. Bevezetem a rendszeres napi testmozgást hátha. Sok hasznos infót írtatok. Köszönöm nektek :) Még kezdő vagyok e téren úgyhogy jól jön a segítség.
2018. nov. 28. 14:08
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy a makrotápanyagokban kell keresni az okot (bár a túl kevés zsír szerintem sem jó). Az nem mindegy, miket eszel általában. Mennyi zöldséget, mennyi nyers gyümölcsöt (ezek segítenek a szorulás ellen), és mennyi keményítőt (ami székfogó hatású). Van, akinek a túl sok rost, és van, akinek a túl sok tejfehérje okoz szorulást.

Nem tudom, milyen összetevők vannak a lisztkeverékedben, de kipróbálhatnád, hogy mondjuk 1 hétig nem eszel belőle egyáltalán, lesz-e így változás.

2018. nov. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nagyon sok zöldséget fogyasztok tészta nélküli krémleves, főzelék, saláta. Gyümölcsből keveset napi 1 gyümölcsöt almát, narancsot, vagy kivit. Tejet egyáltalán nem fogyasztok mert attól is szorulásom volt, helyette kókusztejet használok.


Szafi lisztekben rengeteg a rost. Pl. a kedvencem a galuska ebben 100g-ból 31g rost. Most megpróbálom azt hogy csak napi egyszer fogyasztok belőle és meglátom, hogy egy hét után mi változik. Köszi ;)

2018. nov. 30. 09:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!