Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Reflux jellegű gyomorégési...

Reflux jellegű gyomorégési problémákkal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ez reflux e, nem orvos állapította meg. Viszont rendszeres a gyomorégésem, borzasztóan savas vagyok, esetenként hányingerrel kombinálva. Főleg délután, estefelé.

Próbáltam ételhez kötni, hogy mitől lehet, de szinte mindegy, mit eszek, van, hogy minden este előjön, aztán máskor meg nem, hiába eszem ugyanazt.

Gyümölcslétől, teától szinte mindig rosszul vagyok, de akkor is előjön, ha ezeket hanyagolom...


Létezik erre valami gyógyszer? Diéta? Más?


(Tudom, menjek dokihoz. A háziorvosom nem túl készséges, egy beutalót kaptam, gasztróra leghamarabb 7 hónap múlva lesz időpont...)


2018. nov. 30. 17:07
 1/5 Tak ***** válasza:
Menj másik dokihoz,a gyomor és szűkebb környezete saválló nyálkahártyával rendelkezik,a gyomorégés,torokégés ezen túli nyálkahártyát irritálva fog fekélyt okozni,az olyan seb,ami igen nehezen gyógyul,és a gyomorégésed oka még nincs kilőve.Addig savlekötő,de az nem szünteti meg az okot.
2018. nov. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is mindig liftezik a savam evés után. Most már rendszeres, hogy étkezés után beveszek egy kis kanál szódabikarbónát, majd iszok rá egy pohár vizet. De úgy is lehet, hogy elkevered a vízzel és úgy húzod le. Nekem segít, pár perc múlva már meg is szűnik a savas érzet. Ezen kívül fontos, hogy evés után azonnal ne helyezd magad vízszintbe, várj legalább fél órát. Amíg várakozol a vizsgálatra, kipróbálhatod a quamatel minit is, ami recept nélkül kapható, hátha segít. Veszteni nem fogsz vele.
2018. nov. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy furcsán fog hangzani, de a reflux nagyon sok esetben nem a túl sok sav, hanem pont ellenkezőleg, a túl kevés gyomorsav miatt van. Ha túl kevés, akkor nem tudja megemészteni rendesen a táplálékot. Ilyenkor a savlekötők többet ártanak, mint használnak. Van egy módszer, amivel ezt ki lehet deríteni. Minden evés előtt kb. fél órával egy pálinkáspohárnyi langyos vízbe egy pici kanálnyi konyhasót kell keverni és meginni. A konyhasó az legyen tiszta, vagyis ne bolti és ne jódozott (parajdi, himalája). Ez erősíti a gyomorsavat. Egy próbát megér, nem kerül semmibe.

Ha használ, akkor írj és mondom tovább :)

2018. nov. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, régen jártam iskolába, de nekünk még azt tanították, hogy a melegvizes sót akkor igyuk, ha meg akarjuk hánytatni magunkat... Én pont elkerülni szeretném a dolgot. :)
2018. dec. 2. 05:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha már mindent kipróbáltál, amit régen tanítottak és egyik sem vált be, akkor esetleg ezt is kipróbálhatod. Legrosszabb esetben hányni fogsz egyet :)
2018. dec. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!