Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit egyek rágás nélkül nyelési...

Mit egyek rágás nélkül nyelési problémákkal?

Figyelt kérdés

2 napja nem ettem, mit egyek? Szájüregi problémám van. Kezelve van, haza jöhettem, csak nem tudok rágni, sebes, a nyelvem görcsöl, nem tudok állkapoccsal erőt kifejteni, a nyelvem se mozog rendesen.

Szívószállal nem jó, de kis kortyokban ittam 2dl cukros-sós vizet fulldokolva. Most jobb. Kenyér belet is nyalogattam., de az összeragad nagy golyóvá, nem jó!

Mit egyek? Éhes vagyok. Miben van rengeteg kalória?



2017. dec. 9. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Turmixolt ételeket próbálj enni.
2017. dec. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Főzelék, krémleves, krumplipüré, gyümölcs turmix (banán + tej, bár nem tudom, hogy szabad - e már tejet fogyasztanod)
2017. dec. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de semmi tejterméket nem ehetek. Már rég megettem volna fél kg túrót, az csúszik! Krumplit éjjel akartam enni, de nem ment le, lehet egy kis zsírt olvasztok bele! :D Már kínomban olyan ötleteim vannak! Iszok zsírt, csak az meleg olvasztva..
2017. dec. 9. 14:26
 4/5 anonim ***** válasza:

U,jobbulast.

Esetleg narancs, banán összeturmixolva? Vagy bármilyen gyümölcs, gyümölcslével? Tudom nem valami laktató, de.. megteszi pár napra.

Esetleg ha szereted a májat, össze tudod nyomkodni villával, vagy a nyelved és a szajpadlasod segítségével kicsit össze passzirozni.

Lencse, borsó, bab leves, ezek kicsik, nem lesz baj abból sem, ha nem rágod meg, vagy ha kicsit túl főzöd, akkor a nyelveddel vagy a kanállal össze tudod préselni (esetleg leturmixolod)

vaaagy.. pörköltszafttal egy kis rizs, krumplipüré, majkrém magában? kicsit elvetemült.

2017. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, sütőtök lett a nyerő! Bevakoltam a jobbik oldalra, mivel kicsit szálas, így lement a félig és vitte a többit! Szánalmas 2 óra volt, de megettem 4 szeletet!!! :) Sokkal jobban vagyok, már krémlevest is ettem!
2017. dec. 9. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!