Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Bajom lehet napi 4-500 gramm...

Bajom lehet napi 4-500 gramm fehérje fogyasztása miatt?

Figyelt kérdés
Nagyon sok húst fehérjét eszek, szinte csak azt, 80 kgos férfi vagyok
2018. dec. 6. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Megterhelő a testnek a sok fehérje, főleg a vesének. Hasznod nincs belőle, csak drága és tényleg nem egészséges.
2018. dec. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
"Hivatalosan",napi 50g fehérje a napi szükséglete egy átlagos alkatú férfinak.Szerintem ennek a 10-szerese azért túlzás.
2018. dec. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
50 gramm fehérje..... Vesebetegeknek kell annyi...
2018. dec. 6. 19:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt én értem,hogy az a legalja a normál értéknek,de azért azt te sem gondolod komolyan,hogy 10-szer annyitól hosszú távon nem lesz bajod..?

De ha te már eldöntötted,hogy jó az,amit csinálsz,akkor minek írod ki kérdésnek?

2018. dec. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kell neki 150, nem aggódnék 200 grammnál sem (felesleges, de nem vészes), de ez már sok.


50 grammot azért nem tud akárki bevinni, én nagyon ügyelek, hogy 100 alatt maradjak (nekem nem kell sok), de képtelenség mindig betartanom, de még a 120-at is (nem is eszem húst, mert akkor elszabadulna a pokol). De szerencsére a kb. 50 (nekem 40) az abszolút minimum érték, a nitrogénegyensúly még meglehet vele, de az ideális fehérjebevitel (pláne annak, aki aktív, izmosodni akar vagy szálkásít - nem tudom, a kérdezőre igaz-e valamelyik) azért ennél nagyobb, s pl. nekem a 100-120 sem káros, csak már feleslegesen sok.

De azt nem tartom olyan kegyetlenül nehéz életmódváltásnak, ahol az ember nem eszi kilószámra a húst.

2018. dec. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Komolyan megeszel napi 1,6-2,5 kg húst? Ez szerintem őrült sok bárkinek. Főleg, hogy "szinte csak azt" eszel. Igaz, vannak zerocarberek, akik állítólag egészségesek úgy, hogy csak húst, belsőséget és zsírt esznek (a minőség és az arány nem mindegy), de szerintem ők sem esznek meg ennyi húst, nincs szükség ennyi fehérjére, a többlet emeli az inzulinszintet és úgy tudom, a vesét is túlzottan terheli.

Mindenesetre neked kell érezned, egészséges vagy-e így, néha azért menj el vérvételre is.

2018. dec. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Honnan veszed hogy az inzulin szintet emeli? Mi az megemeli? Ugy tudom az inzulin a szénhidrát hatására emelkedik a húsban meg szinte nincs is szénhidrát
2018. dec. 7. 12:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Csak angol nyelvű leírást tudok linkelni:

[link]

[link]

A lényege az, hogy a feleslegben bevitt fehérjét (aminosavakat) a szervezet glükózzá alakítja (gluconeogenesis), ami - bár lassabban, mint a ch, de -emeli a vércukorszintet és így az inzulinszintet is. A második cikkben láthatod a táblázatot, amiben az egyes fehérjék inzulinválasza van.

Ez amúgy nem is baj, mert egy kis mennyiségű glükózra és némi inzulinra szüksége van a szervezetnek, így ha valaki nem eszik szénhidrátot, akkor sem lesz ezekből hiány. Az így keletkező felesleges nitrogént az egészséges vese kiválasztja. De ekkora többlet hosszú távon már problémás lehet.

Én azt javaslom, hogy egyél a hús mellé ugyanolyan mennyiségű zöldséget (minél többfélét), ezzel együtt pedig kevesebb húst egyél.

2018. dec. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
2018. dec. 7. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!