Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hány gramm fehérjebevitel...

Xbox333 kérdése:

Hány gramm fehérjebevitel szükséges naponta a következő adatokkal?

Figyelt kérdés
A kérdésem tehát az lenne , hogy naponta edzések után hány gramm fehérjét kéne bevinnem ( leginkább por segítségével turmix formájában) ahhoz , hogy elérjek egy bizonyos izom szintet? Félreértés ne essék , nem testépítő akarok lenni , egyszerűen csak szeretném , ha látszódna minek látszódnia kell , értitek , 183 cm vagyok , 68 kg , zsír nem igazán van rajtam de nyilván nem vagyok pálcika emberke sem , teniszezni járok 1 héten sajnos csak kétszer , emiatt kezdtem el edzeni itthon. Egy edzés 1 órás ,vagy általában egy kicsit több. Illetve tudnátok ajánlást adni turmix elkészítéssel kapcsolatban ? Válaszokat előre is köszönöm.

2016. dec. 8. 16:36
 1/9 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok , elnézést ,egy lényeges infót kihagytam , megpróbálnátok úgy ajánlani , hogy minél olcsóbban jöjjek ki belőle ( ha lehetséges )? Köszönöm ;-)
2016. dec. 8. 16:40
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Neked bőven elég napi 100-120g, azt vidd be normál táplálkozással. Nem kell fehérjepor.
2016. dec. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Szia!

Én is hasonló cipőben járok azzal a különbséggel, hogy én 170 centi és 60 kiló vagyok de voltam korábban ugyanezzel a magassággal 50-55 kiló is.

Nehezen hízok sőt szinte nem is hízok de ami tömeggel rendelkezem az mind izomban mutatkozik meg és tiszta szálkás izom csak nehezen nő.

Nekem amikor elkezdtem inni az ilyen-olyan fehérje turmix készítményeket így visszagondolva sokat nem segítettek maximum motivációt adtak. 1-2 kilót segítettek csak felszedni de az az életmódváltásnak volt köszönhető. A testtömeg-indexedet figyelembe véve te is inkább vékony alkat vagy. Tapasztalatból mondom, hogy ezek a porok nagyon kis mértékben járulnak hozzá a fejlődésedhez. Ha "csak" jól akarsz kinézni ahhoz sokat kell egyél és te inkább a szénhidrát bevitelt erőltesd. Nekem is az vált be inkább. Egyébként a napi fehérje igényed olyan 140 gramm körüli de mondom szerintem inkább arra figyelj, hogy egészségesen táplálkozz és sokat. Konkrétan amennyi beléd fér és amennyit a tárcád is elbír. Én anyagilag egy lábon alig állok nem, hogy kettőn de dolgozom és próbálok odafigyelni a külsőmre is, hogy edzésben legyek de ez nem mindig jön össze.


Nagyon jól teszed, hogy teniszezel az egy nagy mobilitást és állóképességet igénylő sport én is imádom de én inkább focizom ha tehetem.


Na szóval még egyszer ne erőltesd a sok fehérjét, abból annyit vigyél be amennyit leírtam és azon felül mehet szénhidrát, zsír, minden a lényeg, hogy kalóriában gazdag ételeket fogyassz és ha megteheted mindig legyen valamennyi gyümölcs, zöldség is napközben.

Remélem segítettem. Sok sikert! ;)

2016. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! :-)
2016. dec. 8. 17:28
 5/9 anonim válasza:
You are welcome ;) :D
2016. dec. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Úr isten, ezek az elszállt, agyament, elb***szottan túlzó adatok honnan jönnek?


Közismert tény, hogy egy normál embernek átlagos aktivitással 0,68-0,8x testömegkilogramm fehérjére van szüksége, és ez az aktivitással emelkedik. A kérdező napi 1 edzéssel és napi 2 tenisszel a maga súlyával, magasságával erős jóindulattal is az 1g/testömegnél mozog, ami a standard ajánlat reális izomépítéshez (mindenféle szerek és segítség nélkül, normál ütemben). Tehát az esetedben a 80-90g-os határt lőném be magamnak.


Ha belegondolunk hogy a 0,8-as átlaggal kb. 55g fehérjére lenne szükséged (56 amúgy a felnőtt férfiaknál az alap ajánlás); és hogy testmozgással kb. mennyit használsz fel - 1 óra edzés esetén 20 g fehérje plusz bevitele ajánlatos - akkor a napi egy órával 75g körül mozgunk, a tenisz miatt erre még dobj rá egy kicsit és ki is jön az a 80-90.


A 140 racionálisan számolva akkor lenne ajánlott, ha napi 3-3,5 órát edzenél vagy kemény fizikai munkát végeznél és edzenél is mellé erősen.


Azzal pedig remélem tisztában vagy, hogy a túlzott fehérjebevitel nem csak a rák kockázatát növeli jelentősen, de a fennmaradó fehérje amit a szervezet nem tud feldolgozni glükózzá alakul és a májat, vesét terheli.


Szóval érdemes odafigyelni a bevitelre és nem eltúlozni. Ahogy szénhidrátból, zsírból úgy fehérjéből sem szabad túlzásokba esni mert megvannak az árnyoldalai.

2016. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
+ még a 6os válaszhoz, hogy minél több fehérjét eszel, annál több ammónia termelődik a bélben. 100gramm fehérje az kb 3gramm ammonia... amit remélem nem kell részletezni, miért nem jó.
2016. dec. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nos köszönöm a választ , ez is rengeteget segített , de azért érdekességképpen hadd áruljam el , hogy a kérdésemben is úgy írtam , hogy minden nap edzés , illetve egy HÉTEN kétszeri tenisz , nem napi ,HETI , az nem annyira közismert tény ugyanis , hogy télen egy tenisz edzés ahol jó áron van , ott is minimum 4000-4500 Ft . Tehát számold ki , hogy ha minden nap járnék kétszer , az egy hónapra mennyi lenne , hát még a téli szezonra.. Válaszodat viszont tényleg értékelem és köszönöm
2016. dec. 10. 10:22
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj nem tudom nekem szólt-e, de eszem ágában sem volt azt javasolni, hogy naponta teniszezz. A heti 2 teljesen jó, egészséges mennyiség, sőt; ha engem kérdezel a napi edzés teljesen felesleges megterhelés a testednek, mert valamikor pihennie sem árt. Két naponta ideálisabb lenne és nem annyira megterhelő az ízületeidnek pl.
2016. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!