Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek, ha nem szeretem a...

Mit tegyek, ha nem szeretem a zöldségeket? Tudnám valamivel "helyettesíteni" őket?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nagyon nem jó, mert a zöldségek nagyon egészségesek, de én nem szeretem a zöldségeket. A retket, paprikát, hagymát, és ha kell, a paradicsomot is megeszem, de kis mennyiségben, nem szeretem a tömény zöldség ízt. Az a mennyiség, amit én eszek, az tényleg nem sok. Két szelet kenyérhez megeszem egy normál méretű retket vagy két darab koktélparadicsomot. A savanyú káposztát szeretem, ilyenkor mindig szoktam enni és abból rendes mennyiséget eszem. Ha van saláta egy szendvicsben, azt is megeszem.

Amennyiben a savanyúság zöldségnek számít, szoktam enni a köretekhez céklát, uborkasalátát vagy káposztasalátát.

A főzelékeket, mint sárgaborsófőzelék, zöldborsófőzelék, lencsefőzelék, krumplifőzelék (már ha a krumpli zöldségnek számít), sóska, spenót, megeszem, de a párolt vagy sült zöldségeket nem szeretem, soha nem is eszem ilyeneket. A répát, karfiolt, brokkolit, cukkinit sem eszem meg. Nyersen meg csak az előbb felsorolt zöldségeket eszem meg és csak kis mennyiségben.

Egyszerűen nem tudom megszeretni a zöldségeket. Anyukám azt mondja, hogy így biztosan beteg leszek. De mit csináljak? Nem tudom ezt valahogy helyettesíteni vagy kompenzálni? Például ha sok gyümölcsöt eszem? A gyümölcsöket szeretem, majdnem mindegyiket és szinte napi szinten iszom gyümölcsleveket (100%). Vagy valami más tipp?


2018. dec. 16. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyümölcs is jó
2018. dec. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó a gyümölcs is, de kellene a zöldségféle is a szervezetednek, különben beteg leszel.
2018. dec. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy reménytelen eset :) Akkor egyél főzelékeket, savanyúságokat, meg amiket írtál, de minden nap. Hozzá egy kis friss gyümölcs (nem bolti lé, max. ha te készíted frissen), szerintem így már elég jó lesz.
2018. dec. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Elég gyerekes dolog a finnyásság, a zöldségek nem a legfinomabb dolgok a világon, én is szívesebben tömném magamba inkább a csokit kiloszámra, de mivel fontos az egészséged érdekében az előbbit enni, így megeszed és kész. Nem pedig nyafogsz, mint egy 5 éves.
2018. dec. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amit az elején írok, az nem kifejezetten neked szólnak, mert a te étrended más, de a zöldségben extrém szegény étrendre vonatkoznak.

A zöldségek nem kötelezők az egészséges élethez, bár nekem is vadnak tűnik az ötlet. Sok ketózó és az összes zerocarber nem is eszi őket (hagyományos eszkimóknál alig volt zöldség és gyümölcs s nem a génjeik miatt voltak el, minden egészségesebb ember szervezete bírja ezt - még ha sokunknak brutális is lenne, mert hiányozna a zöldség), de szénhidrátdús étrenden zöldség nélkül lehet, hogy gond van, mert ott máshogy működünk... De a gyümölcs valószínűleg segít valamit, ahogy a zöldségek is, amiket eszel, az nem is tűnik olyan kevésnek és kevésfélének! Ha az étrended többi része jó s nem sok cukorral (sok gyümölcs) tömöd tele, akkor jó lehet. Rostot nagyon könnyű zöldség és gyümölcs nélkül is bevinni (neked ez fontos, mert nem a nulla rost irányt választod, ami élhető egy idő után, a kevéske rost viszont egészségtelen).


Ha aggódnék, beírnám Chronometerbe a tipikus napom s megnézném, mi van a vitaminokkal s egyebekkel.

2018. dec. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!