Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mivel tudom helyettesíteni a...

Mivel tudom helyettesíteni a teljes kiőrlésű pékárukat inzulinrezisztencia esetén?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem bírom megenni. Tömött masszív kenyerek... Borzalmas íze állaga van. Próbáltam enni de lényelni alig tudom. Milyen más ch forrás van, amit ehetek
2018. nov. 20. 06:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk semmilyen pekarut se egyel, felesleges.
2018. nov. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet próbálkozni helyettesítőkkel, de ha a fehér kenyeret szereted, nem biztos, hogy bármi más kenyérpótló ízleni fog. Én speciel nem eszem kenyeret (semmilyet, még paleósat sem) már évek óta, és nagyon jól megvagyok nélküle.

Más ételekben kell gondolkodni. Kis étkezésre lehet enni tojást, sajtot, túrót zöldségekkel, de van még sok más opció. Főétkezéshez nem kell kenyér, még tészta, nokedli sem, vannak más köretek is. Szénhidrátot a gabonákon kívül (rizs, zab stb.) tartalmaz a krumpli, édesburgonya, sütőtök, hüvelyesek, olajos magok, gyümölcsök és zöldségek (utóbbiak elég keveset, de ez pont nem baj, többet lehet belőlük enni).

2018. nov. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tökéletesen egyetértek a 2. hozzászólóval (csak nekem a zöldségre is vigyáznom kell a szénhidrát miatt, vannak szénhidrátdúsak, vannak igen alacsony szénhidrátot igénylő emberek és olyanok is, akik szerint 1 kiló zöldség kóstolás szint. de általánosságban a zöldségek tényleg bátran ehetők).


Nem tudom, milyen kenyereket eszel, kérdező, én a fehéret rühellem és a tk-t tartom finomnak és kellően tömöttnek, de kellően könnyűnek is (láttam s ettem tömör magvas sötétbarna kenyeret is, amivel simán embert lehetett volna ölni vagy kitámasztani valamit. na az nem tetszett, az enyém világos, levegős, puha. nem is tudok tömöret sütni, ha nem hagyom el a kelesztést). Nyilván ez ízlés dolga, egyébként lehet változni. Régen 25% tk lisztet tettem a kenyérbe (kizárólag az íze miatt, már akkor sem jött be a fehér), ma már 75%-ot, a pogácsába pedig 100%-ot. Kár, hogy nekem mindegy, mert szénhidrátbomba az is, így igen ritkán fogyasztom. Ha a fehérért lennék oda s nem ártana nagyon, megennék havi 1-2 zsemlét és amúgy nem ennék kenyeret, ez van.


A gluténmentes, paleo, ketó és egyéb étrendű éveim alatt kipróbáltam egy csomó mindent. Gluténmentesen simán lehet kenyeret sütni (ezt azért szeretem, mert utána lelkesen kicserélhetem a liszt nagy részét szénhidrátszegény valamire, míg a kelteknél gond, ha kiszedem a glutén nagy részét - ez nálad nem fontos, ha pont szénhidrátot akarsz enni kenyérpótléknak), de az enyémeknek semmi köze a kenyérhez. Az igazira semmi nem fog igazán hasonlítani, de ha csak enni akarsz az étel mellé valamit vagy megkenni egy zsemlének látszó tárgyat kenőkével, arra van esély.

A tojássárgáját nem szabad túlzásba vinni, mert az még annyira sem lesz kenyér, sok paleo kenyérnek ez az egyik baja, de a paleo kenyerek eleve nem annyira jó szénhidrátforrások, csak azok, amik főleg keményítődús liszteket tartalmaznak, pl. tápióka.


Több szénhidrátszegény kenyérpótlékom van, de neked azok nem érdekesek és még távolabb eshetnek az ízlésedtől, mint a tk kenyér, ami szerintem pont olyan, mint a fehér, csak finomabb és érdekesebb, de ugyanúgy igazi kenyér, elég hasonló állaggal és ízzel...


Szénhidrátforrás számos van, de erre már kaptál választ s ha részletesebben kell, konzultálj táblázatokkal, sok van a Neten.


Évekig semmiféle kenyérre hasonlító dolgot nem ettünk a családban, nem nehéz, egyszerűen más ételeket kell enni, illetve az addig kenyérfüggő párom áttért a rizsre és kész, most masszívan rizsfüggő, a rizs több dologra alkalmas, mint a kenyér. Bár a barnát nem szereti, csak a fehéret, ami neked nem segít sokat s esélyes, hogy neked se jönne be a barna, az azért rágós cucc, bár nekem pont ez tetszik benne, de naponta nem enném. De annyi gabona jó főtten köretként, hátha találsz neked megfelelő, finom és lassabb felszívódásút...

2018. nov. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!