Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tudnám megváltoztatni...

Hogyan tudnám megváltoztatni egy tízéves gyerek ízlését?

Figyelt kérdés
Sajnos csak néhány fajta ételt szeret (rántott hús krumplival vagy rizzsel a kedvence), pedig változatosan főzök (főzelékek, saláták, tésztafélék, párolt zöldség, bulgur stb. váltakozva), a férjem szereti a főztömet és a kisebbik fiam is többfélét fogyaszt. A nagyobbik az iskolában eszik, a menzakaja borzasztó, ezért több szülővel együtt egy étteremből rendelünk neki ebédet. Rá akartam venni, hogy vigyen itthonról (van lehetőség mikrózni), de nem akar.
2018. dec. 21. 03:28
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Magam példáján tudom, hogy vannak olyan ételek, amelynek az ízvilága jobban ízlik, menzán, mint a "házi". Nem lehetséges, hogy nála is ez van?

Mindenesetre kérdezd meg, hogy mi az, amit szeret a menzán, vagy épp egyátalán miket szeret, mert valami itt nincs teljesen rendben.

2018. dec. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem egyszerű, és sajnos az éttermi koszt sem a legjobb, bár a menzás kajáknál finomabb lehet. Sok gyerek szinte csak édességeken és szénhidrátdús ételeken él, és elutasítja a zöldségeket, van, hogy a gyümölcsöket és a húst is. Viszont ismerek olyanokat, akik régebben nagyon válogatósak voltak, most pedig tiniként szinte bármit megesznek, úgyhogy van remény.

Az én gyerekeim sem egyszerűek, de amióta itthon minimális cukros dolgot és műkaját kapnak, lassan javulni látszik a helyzet. Van pár zöldség, amit nem szeretnek és meg sem hajlandóak kóstolni, így itthon azokat eszik, amiket szeretnek. Múltkor a kisebbik kijelentette, hogy az oviban megette a tökfőzeléket és a spenótot, a nagyobb pedig már megeszi a lencsét, babot. Az oviban, suliban nincs más opció, vagy megeszi, amit kap, vagy éhes marad. Végső soron ez nem rossz így, itthon lehet nyávogni, hogy mást akar enni, ott nem, így legalább kénytelen néha olyat is megenni, vagy legalább megkóstolni, amiről azt gondolja, nem szereti.

2018. dec. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Igen, a szénhidrátok csökkentése lesz a megoldás :) Sajnos én magam is csokifüggő vagyok, talán itt kéne kezdeni. Persze, azért eszünk gyümölcsöt is, szerencsére azt is szeretjük
2018. dec. 24. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!