Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Magnézium végülis melyik?

Baltaarcúu kérdése:

Magnézium végülis melyik?

Figyelt kérdés

Sokat olvasgattam a témában,nagyjából azt szűrtem le,hogy a citrát,laktát a legjobban felszívódó vegyület,na most melyikben van több elemi/tiszta magnézium?Ár-érték arányban miket ajánlotok?

Magnosolv,GAL,Dr.Chen magnézium forte?Melyik a leg-leg?



2018. dec. 28. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:
24%

Szia!


Én a Dr.Chen féle Magnézium B6-vitamin Forte Tbl-t használom, és ajánlom. Ez 1000 mg - és ha tehetem, ezt veszem.


Illetve van még a DM-es Das Gesunde Plus-os Magnézium (+vit C, +Vit B6, +B12) rágó (szopogató) Tbl. mondjuk ez utóbbiban kevesebb a Mg, viszont gyorsabban szívódik fel, ha pl. izomgörcsöd van.


Szóval én a Chen féle 1000 mg-os Fortéra szavaznék, ár-érték arányban is a legjobb. legalább is a DM-ben, mivel ezt is ott szoktam venni. :)

2018. dec. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ignis Subdialis ***** válasza:
73%

Szerintem egy kiporciózott (Chen, Magnosolv) és egy kimérős (GAL) termék nem összevethető. A kiporciózottban annyi magnézium van, amennyi, a kimérősben pedig amennyit csak szeretnél.

A Magnosolvban 1 tasakból 365 mg Mg lesz, ha kivárod a teljes oldódást.

A GAL magnézium-laktátban 1000 mg laktát tartalmaz 120 mg magnéziumot.

A GAL magnézium-aszkorbátban 1000 mg aszkorbát tartalmaz 65 mg magnéziumot.

A GAL magnézium-glicinát 1 tablettája tartalmaz ~120 mg magnéziumot.

A Dr. Chen magnézium fortéban 1000 mg laktát tartalmaz 120 mg magnéziumot. (Tehát nem ezret, mert az a teljes vegyület tömege! Ráadásul a termék fel is tünteti az elemi magnéziumtartalmat... no comment, ha valaki ennek ellenére azt hiszi, hogy a vegyület tömege a magnéziumtartalommal egyenlő...)


Árban a GAL magnézium-laktát a leg-leg, ráadásul közel 100%-ban felszívódik.

Második helyezett holtversenyben a Dr. Chen és a Magnosolv. A legdrágábbak pedig a GAL magnézium-aszkorbát és a glicinát.

2018. dec. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!