Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem értem hogy ha valaki...

Henos kérdése:

Nem értem hogy ha valaki tömeget növel akár 3-4 kalóriát is bevisz a szervezetbe nem nagyon érfem hogy akkor hogyan nem hízik el? És ha én nem növelnék tömeget akkor el híznék?

Figyelt kérdés

2018. dec. 31. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért hízna? 3-4 kalória jóformán a semmi, a 3-4 kcal is kb egy porcukorszem.
2018. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nyilván 3-4 ezret akart írni a kérdező. Úgy, hogy a "tömegnövelőnek" az izomzata nő, aki meg csak zabál, de nem dolgozza le, annak meg a hája. Lényegében mindkettőnek nő a tömege, csak az nem mindegy, hogy ez izom, vagy zsír.
2018. dec. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Aki 2500 kcalt igényel alapból és 4000 kcalt visz be, az általában zsírosodik rendesen, természetesen... Csak egy picivel kell több, mint a súlytartó szint, az izomfejlődés lassú.

A fölösleg zsírba megy, akár tömegelsz, akár nem. Ezért fontos tömegeléskor is a megfelelő kalóriabevitel, ha csak ész nélkül zabálsz, könnyen elhízhatsz.

2018. dec. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert aki tömeget növel, az általában sokkal többet mozog.

Én pl (jelenleg 90kg) heti 6x kondizok és jelenleg 4500 kkalórián tömegelek úgy, hogy heti fél kiló körül hízok, szóval napi kb 4000kcalt égetek.

2018. dec. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!