Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Övsömöröm van mit csináljak,...

Övsömöröm van mit csináljak, hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
2010. jún. 28. 17:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Házilag sehogy. Menj orvoshoz.
2010. jún. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nekem is volt már. mielött elmentem dokihoz lekentem alkohollal. erre odamegyek mondom neki h lekentem és majd leorditotta a fejem h h képzeltem ezt! aztán felirt nekem egy suspensio zinci aquosa t h azzal kenjem.hamar elmult töle ugy emléxem.ha nincs edöd dokihoz menni menj el egy gyógyszetárba és kérdezd meg h esetleg lehet e bórsavoldattal kenni v h tud e adni rá vmit
2010. jún. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, de én egyébként - mível herpeszvírus okozza - ajakherpesz elleni krémmel, pl Zovirax kezeltem házilag, három tubus ráment, ez elég költséges, mindenesetre meggyógyultam.
2010. jún. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Lyon válasza:
Az övsömör tömör gyönyör....
2010. júl. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem is volt,valóban a herpesz vírus okozza,de nem az a típus,mely az emberek száján mutat tüneteket,hanem amely a bárányhimlőt okozza.

Menj bőrgyógyászhoz,aki majd felír egy kenőcsöt.Csak receptre lehet kapni,ugyanis a patikában keverik ki orvosi vényre.Csak úgy nem kapható.

Ja,és szedj nagyon sok B1 vitamint,valamint Milgammát,mert az övsömör elég súlyos és fájdalmas ideggyulladást is okoz és a vitamin és a gyógyszer ezt helyreállítja.

Ami még rossz hír,hogy ezek nélkül akár hónapokig is érezhető lesz az ideggyulladás.Nekem gyógyszer mellett is hetekig elhúzódott.

2010. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az övsömör egy kórokózó okozta FERTŐZŐ bőrelváltozás. Nem herpesz (Humán Papiloma Vírus=HPV)okozza hanem a bárányhimlő vírusa a varicsella. Ez gyerekkorban himlőt okoz, felnőtteknél övsömört. Egyébként az övsömör becsületes neve Herepes Zoster. Idegi eredetű fájdalom jellemzi,ezért idegrendszeri betegsének is tartják, herpesz szerű kiütésekkel,döntően féloldalasan a törzsön,ritkábban homlokon, halántékon,az érintett agy idegi vagy gerincvelői területeknek megfelelően. Ugyanis ez a drága letokolódik egy idegdúcban,aztán az annak megfelelő, onnan kiágazó ún. perifériás idegeken át "hat" és ott is okoz bőrtünetet. Van akinek nincs hólyag, csak kipirosodik, de mivel idegi úton zajlik az egész az idegi fájdalom jelentős. A bőrtünet 2-3 hétig van jelen de már előtte 21 nappal fertőz. CSAK TÜNETI KEZELÉSE VAN OKI KEZELÉSE NINCSEN.Ez kb azt jelenti, hogy kaphatsz a dokinál mindenféle hűsítő és fertőtlenítő kencét és ecsetelőt, de a fájdalmat nem szünteti semmi. Egyáltalán honnan tudod, hogy ez van? Nos, ha mégis akkor kérdezz meg mindenkit volt e bárányhimlős akivel érintkezel mert fertőző vagy. Ezenkívül is ügyelned kell fokozottabban,hogy ne fertőzz meg másokat.Tisztaságra, kézmosásra jobban ügyelni de tényleg nem sokat tehetsz. Egyébként ha a vírust megnyerted az egy életre a tied bármilyen vírusról legyen szó, max a szervezeted folyton legyőzi. És azért mindenképpen menj vele dokihoz, mert adhat rá valamit meg néhány jó tanácsot mire figyeld. Remélem segítettem:)
2010. júl. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
haveromnak is volt k*rvaszar menj orvoshoz és NE VAKARD
2010. júl. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!