Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan fogyjak?

SzaszLexy kérdése:

Hogyan fogyjak?

Figyelt kérdés

Hogyan fogyjak? 19 éves 162 cm és 58 kg-s lány vagyok. Igyekszem minnél kevesebb édeset és ehez hasonló dolgokat enni, inni vizet szoktam nagyon ritkán reggelete Teát.

Esténként szoktam felüléseket csinálni és gugolásokat.

(Vegetáriánus vagyok)


Előre is köszönöm.


2019. jan. 11. 13:45
 1/8 anonim válasza:
Számolnod kell a kalóriákat. Kevesebbet vigyél be, mint amennyit felhasználsz egy nap. Felülés és gugáls helyett pedig fuss. Gondolom van okostelefonod. Tölts le egy fitness alkamazást, ami GPS követés segítségével méri a futás alatt leadott kalóriák számát. Nyílván ez a szám nem pontos, de támpontnak jó. Vegetáriánusként nehezebb dolgod lesz, hiszen a pékáruk nagyrészét mellőznöd kell, így a zőccségen és gyümölcsön kívül nem sok minden marad, amiből rendes mennyiséget ehetsz.
2019. jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy fogynod kellene, de ha fogyni akarsz akkor egyél kevesebbet.


Nem, nem kell számolnod a kalóriákat. Elég ha észben tartod, hogy eddig kb mennyit ettél és annál próbálsz kevesebbet bevinni. A sportolás hasznos, de alapvetően az étkezésen múlik a fogyás.

2019. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha nem csúsznak az utak akkor szinte napi szinten szoktam görkorcsolyázni, néha kerékpározni. Csak sajnos most ugye elég sok helyes csúszik az út...
2019. jan. 11. 14:05
 4/8 A kérdező kommentje:
Eddig is szinte alig ettem... Max ebédet de azt is csak keveset.
2019. jan. 11. 14:06
 5/8 Andizsuzsi ***** válasza:
Kérdés, hogy kell-e egyáltalán fogynod. Ennek eldöntéséhez érdemes lenne testzsírszázalékot méretned.
2019. jan. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

"Nem, nem kell számolnod a kalóriákat. Elég ha észben tartod, hogy eddig kb mennyit ettél és annál próbálsz kevesebbet bevinni."


És ezt a kalóriaszám ismerete nélkül mégis hogyan lehet kivitelezni? Ha napi 3500 kalória helyett 3000-et viszek be, de csak az alap 2000-et használom fel, akkor bár teljesül amit írtál (hiszen kevesebbet eszek), de nem hogy egy dekát nem fogyok, de még hízok is. Jobb esetben is (ha mozgok) csak tartom a súlyom.


A tápérték ismeretének hiánya ugyanúgy a lustaság eredménye, mint a mozgáshiány. Nem túl okos dolog erre bíztatni az embereket. Amúgy sem gondolom, hogy az a 30 mp, amíg megnézem a kalóriaszámot a csomagolás hátulján, vagy egy kalóriatáblázat app-ban a telefonon, az olyan marha nagy feladat lenne.

2019. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Neked nem kell fogynod! De úgysem hiszed el.
2019. jan. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem nagy feladat, csak van akit nem érdekel ez a szektás hülyeség, hogy kalóriát márpedig kötelező számolni.


"A tápérték ismeretének hiánya ugyanúgy a lustaság eredménye, mint a mozgáshiány."

Mondj még ilyen bölcsességeket ha ettől okosnak érzed magad, meg használd az app-od, ha az megnyugtat.


Tudom sokkoló lesz amit mondok, de az emberek általában lassan híznak meg, nem pedig rohamszerűen (kivéve pl valami anyagcsere zavar), vagyis épp csak valamivel visznek be több kalóriát mint amennyit elégetnek. Vagyis ha valamivel kevesebbet esznek viszonylag hamar fogyni kezdenek.


További jó számolgatást.

2019. jan. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!