Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Lehetek gluténérzékeny? Mi a...

Lehetek gluténérzékeny? Mi a gluténérzékenység egyértelmű jelei?

Figyelt kérdés

19 vagyok, egy éve sikerült kideríteni hogy a hasi panaszaim okai az enyhe reflux és a laktózérzékenység. na miután a laktózt nagy nehezen amennyire tudtam nélkülözni kezdtem az életemből, nagy javulást tapasztaltam. A székletem végre nem büdös, nem tapasztalom a szokásos tejtermékek utáni gyomorkavargást, vagy hangos korgáshoz hasonló gyomorhangokat. így az általános közérzetem sokkal jobb lett.

viszont. még így is minden nap hasmenésem van. nem tudom elhinni hogy a stressznek tényleg ekkora hatása lenne! valóban eléggé hajlamos vagyok a sulin való stresszelésen, de tényleg lehetséges hogy emiatt lenne ez? vagy lehetséges hogy akár a szendvicsemen lévő vékony vajréteg is elég lenne egy hasmenéshez? illetve hasfájásaim ismét gyakran vannak az elmúlt néhány hónapban. voltam más ételallergia teszten is, és nem vagyok semmi másra. már csak a glutén érzékenység van hátra, de remélem hogy az nem lehet. gyakran vagyok felpuffadva, bélgázok elég rendesen jönnek, nagyon idegesítőek. de persze ezek is mind lehetnek a refluxtól is, vagy az azt okozó stressztől. nagyon nem szeretnék gluténos lenni.. :'( ti a leírtak alapján mit gondoltok?


2019. jan. 22. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Kb 15 éve vagyok glutén és laktózmentes diétán. Nálam a gluténnal kezdődött, de úgy hogy amikor egy kis morzsa is bejutott a szervezetembe órákig önkívületi állapotban feküdtem magzatpózban a görcsöktől, mellé a hányinger nem kevés, de inkább hányás hasmenés, mindenféle burtális kín amit egy kb 6-7 éves gyerek fel sem fog igazán. Évekbe telt míg az orvosok kiderítették mi a bajom.


Otthon viszont mostmár nagyon jó gluténmentes pékségek, éttermek, cukrászdák nyíltak. Sőt néhány éve már van Magyarországon a Mc’Donaldsokban gluténmentes menü is. A vajas laktózos problémádat nem értem, mert a legtöbb boltban van laktózmentes tej, vaj, joghurt, kefír, tejföl, pizzalap, de még maci sajt is. Ezen dolgok nagytöbbsége természetesen drágább, de próbáld ki hogy egy hónapig csak glutenmentes kenyeret eszel, laktózmentes vajat kensz rá és minden ételt megnézel mit tartalmaz, igen még a virslit és a csokit is. Tartsd be egy hónapig a szigorú glutén és laktózmentes diétát (nem csalni a “nyomokban tartalmazhat” résszel sem). Ha elmúlnak a panaszaid akkor betudhatod annak, hogy a gluténérzékenység is kísérőd lesz ezentúl. (Van egy rossz hírem, elég gyakori hogy ez a kettő együtt jár) Így megkímélted magad egy szörnyű terheléses vérvételes vizsgálattól ahol ha nem kell 10 kiflit benyomnod két vérvétel között legalább, akkor az nem rendes vizsgálat :D

2019. jan. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A vajban elenyésző mennyiségű laktóz és fehérje van, így a legtöbb tejérzékeny nyugodtan fogyaszthatja.

Nem mindig ilyen egyszerű rendbehozni az emésztést, hogy elhagyok 1-2 összetevőt, és onnantól minden rendben (bár előfordul ez is). Ha felborult a bélflórád, akkor lehet, hogy az egész étrendedet át kell alakítani, és szedni ezt-azt, pl. probiotikumot.

2019. jan. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!