Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon szeretem a csiperke...

Nagyon szeretem a csiperke gombát. Mennyi az a havi mennyiség ami még nem káros? És milyen sűrűn v. milyen kihagyásokat kell tenni?

Figyelt kérdés
2019. febr. 9. 15:59
 1/6 A kérdező kommentje:
*enni
2019. febr. 9. 16:09
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha bírja a gyomrod akkor nyugodtan eheted dögivel!!!


A gomba nagyon jó, tulajdonképpen csak gombán is el lehet élni mert tele van fehérjével, ásványi anyagokkal és vitaminokkal. :)


Javaslom egyszer kóstold meg a rántott gyapjas tintagombát.

(Nem tudom lehet-e kapni, én mindig úgy szedem.... nem lehet összetéveszteni semmivel).


[link]


Késő ősztől lehet találni parkokban, utak szélén, erdő szélén stb stb...


Ha a csiperkét szereted akkor ezt imádni fogod, a legfinomabb gomba a világon :)


(Csak a fehér példány ehető, amelyik már kezd pirosodni/feketedni az már nem ehető)

2019. febr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

egyszer megettem egy nap alatt másfél kiló csiperkegombát.

azt nem mondom, hogy jól voltam, de lihegésen émelygésen rossz közérzeten kívül más nem volt.

azóta persze ennél óvatosabb vagyok. de akkor ezek szerint gyomorrontásnál súlyosabb nem lehet még a rendszeresen sok gombától se?

2019. febr. 9. 16:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Csiperkétől egyáltalán nem.


(Kivéve ha mérgező csiperke, de azt nem kapsz a boltban :D)


Nehezebben emészthető a kitintartalma miatt, nem kell belőle sokat enni egyszerre :)

2019. febr. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
most már csak 4 gombát szoktam egyszerre megenni abból se a legnagyobb fejeket kell érteni. szendvicsen rántva vagy ép rántottában. akkor ezekszerint akkor se baj ha napi 5 ször teszem, azt leszámítva, hogy egyoldalú étkezés lenne ha sokminden mást kihagynék?
2019. febr. 9. 18:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen egyoldalú mert a gomba egy mindenes étel :)

Olvass utána, hogy mik vannak benne....


Nyugi ha napi 5ször eszed előbb utóbb rá fogsz unni :D

2019. febr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!