Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Folyamatos büffadás (böfögés)?

Folyamatos büffadás (böfögés)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan problémában kérem a segítségeteket, hogy az elmúlt hónapokban időnként böfögési rohamok jöttek rám. Eleinte csak böfögtem majd utána már teljes puffadás jelentkeztett szeleléssel és böfögéssel együtt. A gyomrom közben furcsa hangokat ad. Valamint mostmár a székletem is megváltozott(világos zsírszklet alakult ki).

Már szinte kellemetlenül érzem magam minden társaságban a visszafogott halk büfögések miatt amik sűrűbben jelentkenek már mint például a csuklás (percenként 5-20db-ig),arról nem beszéve,hogy így párkapcsolatot sincs bátorságom elkezdeni.

Van ismerősöm aki gluténérzékeny de a tüneteim nem hasonlítanak rá, nincs görcsös fájdalmam és hasonlók valamint a sima saláta után is büfögök. Próbáltam a laktóz mentes ételeket, szintén büfögés lett a vége. Lassan már nincs ötletem, hogy mi okozhatja.

Nem vagyok túlsúlyos, 182cm és 76 kgos 22 éves srác vagyok.

Elismerem mivel egyetemista vagyok ért stressz az elmúlt időben vizsgák miatt stb. és előfordul, hogy napi 1-2x eszem és nagyobb sebességgel de szerintem ez minden napos a többi egyetemistánál is.

Azért írtam ki a kérdést mert természetesen már el fogok menni orvoshoz de ha valakinek már voltak hasonló problémái, vagy van valamilyen tánácsa kérem írja le vagy meg nekem, hogy mi volt a diagnózisa, hogy mire számíthassak!

A válaszokat előre is köszönöm!



2019. febr. 26. 23:53
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat még annyit elfelejtettem írni, hogy nem hiszem azt sem,hogy reflux lenne mert nincs torok kaparásom vagy gyomor égésem. A büfögőroham teljesen meghatározatlan időben előjön amikor éhes vagyok meg akkor is ha eszem éppen valamit. Valamint amikor eszem akkor nem rögtön hanem étkezés után 1-2 órával.
2019. febr. 27. 00:03
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez stressz.tapasztalat de menj dokihoz is. Ne érezd cinknek ez betegség nem direkt böfögsz tahóságból.
2019. febr. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha zsíros a székleted (úszik a vízen), akkor lehet, hogy az epéddel van gond. Gyenge gyomorsav is lehet a háttérben, ami kihat az epeürítésre is. Lehet, hogy a stressz okozza, de a táplálkozásodra sem ártana jobban odafigyelned (a rohanós evés is problémás lehet). Inni (alkoholt) milyen gyakran szoktál?
2019. febr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!