Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Folyamatos étvágy ébredéstől...

Folyamatos étvágy ébredéstől lefekvésig?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok és akkora étvágyam, hogy úgy érzem 0-24-ig enni tudnék. Hatalmas adagot eszek egészséges és szemét ételekből is, változatosan táplálkozom, de nagyon aggaszt ez a dolog, mert pár hónap alatt 70 kg-ra híztam, és igy már nem érzem jól magam a bőrömben. Bármennyit ehetek, megálltam a hizásban és úgy érzem semmi sem csillapitja az éhségem.



Reggelire zabkása gyümölccsel, ebédre általában valamilyen húsféle tésztával, vagy zöldséges rizs, tarhonya, vacsorára rozskenyér vajjal, sonkával zöldséggel, vagy tojással,virslivel. És úgy érzem ezek az ételek engem nem elégitenek ki és főétkezések között még muszáj nassolnom. Pl. csokit, cukrot, péksütit, minden egészségtelen kaját. Az oké, hogy most megállt a hizásom, de félek, hogy ahogy haladok előre a korral, a mértéktelen falási rohamjaim meg fognak még jobban látszani rajtam. Vizet iszok eleget és minden nap sétálok egy órát.



2018. dec. 15. 14:17
 1/5 A kérdező kommentje:
És nálam az étkezések, falások, ételek elkészitése, vagy ételekre gondolás a napom legnagyobb részét kiteszi, úgyhogy nem hinném, hogy ez normális dolognak számit. A kérdés, hogy hova tudok segitségért fordulni, ha úgy érzem, ez egy függőség nálam. Ez nem olyan, mint a dohányzás vagy az alkohol, hogy nem kell, csak úgy ki lehet iktatni. Itt egy életfeltételről van szó, az evésről. És nem akarok megint anorexiás lenni. Csak nem találom meg az egyensúlyt.
2018. dec. 15. 14:44
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Laikus vagyok teljesen, csak elmondom mi jutott eszembe.

aludni tudsz rendesen, kipihent vagy?

Teljes vérkép + TSH (pajzsmirigy) megnézése nem ártana szerintem.

Vércukrot is mérhetnél egyszer-egyszer.

2018. dec. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez így semmiképpen nem jó, első körben szerintem sem ártana megnézetni, van-e valami bajod.

S mi volt régebben, akkor jól tudtál lakni? Mióta van ez?

Mert amúgy lehet normális is ilyen, én világéletemben kizárólag SOK étellel laktam jól egyszerre s az sem mindegy, milyen az összetétel. Nem tudom, mennyit eszel, de bizonyára lazán tudnék éhezni az étrendeden (vagy legalábbis tudtam volna, ma már a testreszabott étrendem átalakította az étvágyamat, éhségemet, működésemet), az nem kavar be, hogy kalóriatöbbletben vagyok s hízom, éhezem úgy is, ha nem megfelelően eszem.

Magukkal az ételekkel nem hinném, hogy gond lenne, eszel te sokfélét, inkább egyszerre kevés vagy a napi makróid nem jók vagy valamitől éhes leszel, amit eszel... Már ha nincs egészségügyi bajod.

2018. dec. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha régebben anorexiás voltál, lehet, hogy ez az oka. Azaz, hogy korábban megtagadtad magadtól az evés örömét, most pedig átestél a másik oldalra. Ez nem lenne akkora baj, de egy ponton túl már érdemes odafigyelni, mit és mennyit eszel, de úgy, hogy ne ess megint túlzásba és éheztesd magad.

Leptinrezisztencia fennállhat nálad, még a korábbi alultápláltság okán is. Ezt úgy tudnád helyreállítani (hosszabb távon), ha több zsírt, fehérjét és kevesebb szénhidrátot ennél (ez a fogyást is segíti). Főleg a finomított szénhidrátokra, cukorra figyelj oda. Egy kicsit ehetsz ezekből is minden nap, de határozd meg magadnak, hogy mikor és mennyit. Pl. nem más ételek helyett, hanem főétkezés után pár kocka csoki, hozzá mondjuk egy marék mandula, ami eltelít, van benne rost és sok hasznos anyag. Péksüti mondjuk heti 1-2x, valahogy így. A napot kezdhetnéd tojással, akár a zabkása mellé is, hogy ne csak szénhidrátból álljon a reggelid.

A magasságodat nem írtad, úgyhogy nem tudom, hogy a 70 kg mennyire jó súly neked. Egy kicsit több mozgás sem ártana, hátha sport közben nem a kaján járna az eszed :)

2018. dec. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az egészséges kaják valamiért engem sem telítenek el. Most reggelire zabkását ettem szójatejjel, gyümölcsökkel, ebédre lazac, barna rizs és brokkoli, de éhesnek érzem magam, úgy érzem, hogy csokit kell ennem, mert az telítene el. Vagy mintha meg tudnék enni egy fél disznót is. Lehet valami gond van a vércukorszintünkkel? Elég fura ez a dolog. Viszont ha mondjuk pizzát vagy hamburgert eszek, egyből teli vagyok. Az egészséges kajákat meg mintha meg se érezné a szervezetem.

22L

2018. dec. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!