Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Húsból vagy a köretből egyek...

Húsból vagy a köretből egyek többet?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni. Azt hallottam hogy köretből nagyon keveset egyek mert a szénhidrát mint rizs krumpli stb megemeli a cukor szintet és emiatt az inzulinszintet ami káros. Mert a hús telített zsírsav tartalma önmagában nem okoz gondot csak akkor rakódik le és okozza az infarktust ha cukor plusz inzulin megemelkedik és ez hízáshoz is vezet, ezért hízik meg a legtöbb inzulinos cukros..mert az inzulin anabolikus hormon.
2019. márc. 12. 07:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Köretből egyél többet, de az a köret legyen nagyrészt zöldség. Lehet nyers, párolt, grillezett, saláta, főzelék stb.

Ha nincs gond a vércukroddal, testsúlyoddal, és/vagy eleget mozogsz, ehetsz krumplit, rizst is, de ne csak ez legyen a köret. A zöldségekben sok hasznos tápanyag és rost van, érdemes minden főétkezéshez enni egy adagot.

2019. márc. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1. Ember..... Én férfi vagyok nem szeretem a zöldséget a zöldséget a nyúl eszi
2019. márc. 12. 08:18
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Ha a köret zöldség akkor szerintem egyértelmű hogy a köretből. Ha a köret rizs vagy krumpli akkor nyilván magasabb a szénhidráttartalma. Ha a szénhidrátot nézed. Mert pl a húsban semmi szénhidrát nincs, kalória viszont bőven van.
2019. márc. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Csak szólok hogy mindenben szénhidrát van. A zöldségben is. Nem mindegy hogy mennyi. Nem mindegy hogy szívódik fel. Most te fogyózol vagy az infarktustól félsz?
2019. márc. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mert pl a húsban semmi szénhidrát nincs, kalória viszont bőven van.


De nem úgy van hogy hiában van kalória az nem hasznosul ha alacsony az inzulin a kevés krumpli miatt és inzulin nélkül az a kalória nem tud raktározódni mert inzulin raktároz..

2019. márc. 12. 08:22
 6/12 A kérdező kommentje:
4. Mind kettő...
2019. márc. 12. 08:23
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem emiatt fogynak a ketogén diétások?
2019. márc. 12. 08:25
 8/12 anonim ***** válasza:

A kalória nem úgy hasznosul az inzulinnál mint a szénhidrát. Nem viszi fel úgy a cukrot. Viszont nyilván ha a húsnak magas a kalóriatartalma nem ehetsz belőle akármennyit ha fogyni vagy nem meghízni szeretnél.

Én a legjobb fogyókúrának mindig a fehérje és zöldség kombót tartottam. Ha rizst vagy krumplit eszel hússal és nem mozogsz nem fogsz fogyni. Nem azt eszed amúgy is? Miért is fogynál? Az adagokat pedig nyugodtan csökkentheted. Ha eddig két húst ettél most egyél egyet. A mértékkel is sokaknál bajok vannak.. Nem tudják mennyit lehet, mert amit ehetsz sem viheted túlzásba. Kivéve a zöldség, de azt mint mondtad nem eszed meg. Elég nehéz lesz így fogynod :D

Egyébként ki is lehet számolni mennyire van szükséged. pl itt egy kalkulátor. [link] De azt szokták mondani 1200 kalória alatt lehet fogyni.

2019. márc. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#2 ha férfi vagy, akkor ember is, vagyis mindenevő. Amibe bele tartozik a zöldség is. De ha nem akarsz egészséges ételeket enni, akkor nem tudom, mit parázol itt a szénhidráton.
2019. márc. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
1 rész rizs vagy krumpli, 2 rész hús, 3 rész zöldség
2019. márc. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!