Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha nem iszik az ember szénsavm...

Ha nem iszik az ember szénsavmentes vizet akkor lehet valamilyen baja?

Figyelt kérdés
Most jutott eezembe, hogy már 2 éve nem ittam szénsavmentes vizet. Ettől hosszútávon lehet valamilyen bajom?

2019. márc. 14. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Én 30 éve alig ittam. 90%-ban kólát iszom.
2019. márc. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az tökmindegy, mit nem iszol. Az számít, mit iszol. A szénsavmentes víz jobb, mint a szénsavas, de az utóbbitól se lesz komoly bajod, ha amúgy egyéb hajlamosító tényeződ nincs (én például gyomorfájást kapok egy kis szénsavtól is).


Ha mindig cukros dolgokat iszol, az mindenképp rosszat tesz. A WHO ajánlása a hozzáadott cukrokat illetően az energiabeviteled maximum 5-10%-a, ami egy átlagos embernél kb. 30 g. 1 liter cukros italban alsó hangon 50 g van, és 2-3 litert kell inni egy nap.


Ha édesítővel édesített italokat iszol, annak - tudtommal - bizonyított közvetlen rossz hatása nincs (az, hogy az édesítőszer mű, vegyi anyag stb. nem tudományos bizonyíték az ártalmasságára, ahogy az sem, hogy a normál napi mennyiség többszörösét fogyasztva hasmenést okozhat). Az viszont gond, hogy az ízérzékelésedet az édesebb ízek felé hangolja, tehát édesebb lesz csak elég édes, és ha az édesítőszeres üdítő mellé betolsz napi egy tábla csokit, ugyanúgy elhízol.


Vannak a szénsavmentes vízen kívül más, tökéletes opciók, pl. cukrozatlan gyümölcstea, citromos víz, zöldséglevek stb.

2019. márc. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!