Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » El lehet dönteni hogy a paleo...

El lehet dönteni hogy a paleo vagy a vegán étrend az egészségesebb?

Figyelt kérdés

Mindkettő táplálkozási forma eléggé divatos lett egyre több a paleo és egyre több a vegán is. Nekem hét éve elég komoly egészségi problémáim voltak, magas volt a cukrom, vérnyomásom, el voltam hízva és sorolhatnám akkor paleo táplálkozásra tértem át azóta sokkal jobban érzem magam laboreredményeim teljesen jó tartományba kerültek orvosom csodálkozott is. Nekem nagyon bevált a paleo.

Ti mit tapasztaltatok a vegán is lehet ilyen hatásos?


2019. márc. 15. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:
58%

A vegán nem egy táplálkozási mód hanem egy életszemlélet, életmód.

Amire te gondolsz az a teljes értékű növényi étrend ami nyilvánvalóan sokkal egészségesebb a paleonál lévén kizárja a káros állati termékeket amik hormonokkal, telített zsírral, koleszterinnel stb.-vel teliek; de növényiből is csak a természetes, nem agyonfeldolgozott elelmiszereket használ (nem cukrot meg szarokat).

A vegán életmód lehet ugyanúgy egészségtelen ha valaki gyorskaján, cukros szarokon, kenyéren meg tésztán él, az is vegán, ott annyi a lényeg hogy ne legyen állati eredetű...

bár a vegánok nagy része nyilván törekszik az egészséges életmódra nem ez az elsődleges célja ennek.

2019. márc. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
55%

A paleo étrend egy idejét múlt veszélyes marhaság, ami tévesen valósnak hitt ősember étrenden alapszik.

Túlélhető, de a mai ember nem túlélni akar, hanem egészséges maradni.

2019. márc. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!