Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ketogén, paleo vagy a vegán...

Ketogén, paleo vagy a vegán étrend hasznosabb az inzulinrezisztenciával és cukorbetegséggel küzdő betegeknek?

Figyelt kérdés
2018. dec. 1. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Ilyesmiről már írogattam egy másik kérdésnél pont az előbb.

Röviden: ez egyedi.

Ráadásul mindhárom étrend nagyon tág és nem zárják ki egymást, bár hogy cukorbetegeknél hogyan alakul ez, azt már nem tudom.

A paleo ketogén különösen könnyen kivitelezhető étrend, a többi kombinációhoz képest, úgy értem.


De NINCS étrend, ami kivétel nélkül minden cukorbetegnek, IR-esnek ideális vagy akár kicsit is jó. Nagy általánosságban is megoszlanak a vélemények.

2018. dec. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Ketogént nagyon nem ajánlanám, bár nem vagy dietetikus, de az agyadnak kell a cukor. És amúgy is ha még insulinoznod is kell magad akkor pláne nagyon rossz ötlet, kiválthatsz vele egy jó kis insulinsokkot.
2018. dec. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Inzulinrezisztenciás vagyok, amellett pedig vegetáriánus (természetesen mivel gyermekkorom óta az vagyok, ez előbb jött, mint a diéta).

Én GI étrendet követek, azaz 80%-ban kizárólag alacsony glikémiás indexű ételeket eszem, a többi pedig maximum közepes.

Nagyon gyors és látványos fogyás lett ennek az eredménye.

Tehát az igazság valahol a ketogén és a paleo között van.

Full ketogén étrendet azért nem ajánlom én sem, mert minimális mennyiségű szénhidrát szükséges az agyműködéshez, de persze nem annyi, mint amekkora szerepet tulajdonít neki az erőszakos cukor- és péktermékipar.

Pár hét ketogénezés után tényleg gyorsabban fogytam amikor már alig volt pár leadandó kilóm, viszont mivel refluxos vagyok, rövid időn belül mindig valami droghoz (értsd: magas glikémiás indexű szénhidrát) kellett nyúlnom, hogy lekösse azt a rengeteg savat, így inkább visszatértem a jól bevált GI étrendhez sok rosttal, alacsony glikémiás indexű szénhidrátokkal.

2018. dec. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
67%
Mindenképp a ketogén étrend hasznosabb, mert a ketogén diéta lényege a nagyon alacsony szénhidrát, és ez azért fontos, mert a szénhidrát emeli meg legjobban az inzulinszintet. (A túl sok szénhidrát és ezáltal túl sok inzulin hatására a sejtek egy idő után ellenállnak az inzulinnak, ez a lényege a cukorbetegségnek.) De azért érdemes tudni, hogy cukorbetegeknek elővigyázatosabbnak kell lennie a ketogén diétával, és mindenképp konzultálj előtte egy olyan orvossal, aki ért a ketogén diétához.
2018. dec. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát a vegán semmiképp. Ha ettől az egytől távol tartod magad, akkor bármelyiket választhatod, vagy találhatsz is ki egy magadnak megfelelőt.
2019. nov. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!