Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudnátok tanácsot adni fogyáss...

Tudnátok tanácsot adni fogyással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! (ezt a kérdést már egyszer kitettem,de véletlen beleírtam a koromat,ezért letörölték a régi profilomat,szóval most máshogy fogalmazok) X idős leszek egy hónap múlva. /x=100-86/ 53,5 kilós,161 centis lány vagyok. Az utóbbi időben nagyon elkényelmesedtem és megijesztett amit a tükörben láttam,szóval szeretnék fogyni hasból és combból,ezért elkezdtem egy olyan alkalmazást (Female Fitness) ami 28 napon belül változást ígér. (tudom,nincs olyan,hogy egy helyről fogyás) Minden nap megcsinálom a napi feladatot és mellé a külön közepes has-és combedzés naponta váltogatom. Már a hónap elején is próbálkoztam egy hasonló alkalmazással,de túlvállaltam magam és elment a kedvem tőle,így feladtam.Van egy kutyusom akit naponta elviszek sétálni, hétfőn,szerdán és pénteken pedig már másfél éve teniszezem (előtte úsztam). Tervezek hétvégente vagy biciklicni, vagy futni menni. A másik pedig,hogy szeretek enni. Tudnátok ajánlani valamit,hogy ne legyek mindig éhes,illetve,hogy mit mozogjak még a fogyás (főleg a comb) érdekében? ui.: x=14

2019. ápr. 2. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha lassan eszel hamarabb laksz jól. Ha alaposabban megrágod az ételt ( még a rizst is meg kell rágni ) normális lesz az emésztésed. Kerüld a tartósítószereket tartalmazó élelmiszereket és figyelj oda a sóra is. Csak természetes sóval ízesíts, mert az adalékokat tartalmazó só emberi fogyasztásra alkalmatlan.

A zsírosodás, hájasodás abból indul ki, hogy a szervezetbe olyan mesterségesen előállított anyagok kerülnek, amit salakanyagként ki kéne választania. Ezekkel a szervezet nem tud mit kezdeni, ezért zsírszövetbe csomagolja (hátha később még is szükség lesz rá)

2019. ápr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A súlyoddal nincs gond, az jó, ha mozogsz, de nem kell túlzásba vinni. Az a jó, ha szívesen csinálod, és tarts pihenőnapokat is. Ha minden nap kimerülésig terheled magad, hamar elmegy tőle a kedved. (Én minden másnap szoktam tornázni.) Eddig is sportoltál, úgyhogy valószínűleg jó izomzatod van, ha rendszeresen mozogsz, gyorsan látszani fog az eredmény.

Normális, hogy szeretsz enni és van étvágyad, egyrészt mert fiatal vagy és fejlődésben van a szervezeted, kell a sok tápanyag, másrészt a sport miatt is. Egyél elég fehérjét (hús, sajt, túró, tojás) minden nap. A zsír és a fehérje laktatóbb, mint a tiszta szénhidrát. Egyél sok zöldséget, gyümölcsöt (sok vitamin, plusz a bennük lévő rost is segíti a jóllakást). Ha az egészséged is számít és nem szeretnél hízni, kevesebb cukros-lisztes és feldolgozott ételt egyél, ne igyál üdítőket. Az elsővel egyetértek abban, hogy a tartósítószeres, adalékanyagokkal telenyomott ételek-italok nincsenek jó hatással az egészségre, ha valaki csak ezeken él, könnyebben el is hízik.

2019. ápr. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem csak hogy könnyebben el is hízik, hanem könnyebben lesz beteg. Az utóbbi időben népbetegséggé vált reflux, az IBS, a rákos daganatok, stb. mind abból indulnak ki, hogy tartósított élelmiszerekkel laknak jól a hét minden napján. A tartósítószer nem csak az ételből vonja ki az életetadó oxigént, hanem az emésztésből is.
2019. ápr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!