Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elegem van. Valaki aki ért...

Elegem van. Valaki aki ért hozzá, tudna tanácsokat adni drasztikus fogyassal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, 180 centi és 100 kiló... Gimnáziumban négy év alatt 30 kilót híztam. Hetedik osztályban nagyon szépen lefogytam 10-15 kilót (kb 65-70 voltam akkoriban, és habár nem voltam sovány, az én magassagomhoz nem volt annyira vészes a dolog). Kb két hónap alatt értem el ezt az eredményt, heti 1,5-2 kiló simán lement. Nem koplaltam, ugyanúgy ettem tésztát, kenyeret mindent, az édességen kívül. Heti kétszer eljartam edzeni de ennyi. Viszont a gimis felvételi után valami behuzott, abbahagytam a tanulást, sportolni se volt már kedvem egy jó ideje (9.ben abba is hagytam) és rengeteget híztam az évek alatt. Gyűlölöm magam ezért, de most már ez van. Nagyon nehéz rávennem magam a fogyokurara, nem szeretnék nagyon drasztikus lépéseket (kenyér és tesztafelek elhagyasa teljesen, meg ilyenek), de örülnék ha tudnátok tanácsolni pár dolgot. Mi az amit ne nagyon egyek? Vagy mi ajánlott? Sajnos édességfüggő vagyok, arról nagyon nehéz lesz lemondanom, de megprobalom. Ha mégis nassolni támadna kedvem akkor mit egyek? Valamint valami egyszerűbb, de hatásos tornagyakorlatnak is örülnék, jöhet weboldal vagy YouTube link is.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, valamit örülnék ha ti is leirnatok a sikeres fogyásotok történetét, ez eléggé tud motiválni (nincs motivációm semmire).



2017. szept. 9. 01:18
 1/5 anonim ***** válasza:

En 104 -107 a szules utan sokaig, es 167 magas vagyok .

Most jutottam el 84 re , masfel ev alatt fogytam ezt le ,( gyerek mar 10 eves). En az esztelen fogyókúrák miatt hiztam el , megvonsásos kúrák miatt ment tönkre az alakom es az eletem.

Ezért most úgy fogytam , h odafigyeltem h normalis adagokat egyek, nem dietaztam, nem sportoltam.

Csak 2 tanyer etel helyett ettem egyet es este nem ettem.

Ha megeheztem este ittam vizet vagy kis tejet , mostanaban eszem par szelet sajtot üresen. Vagy 1 alma, vagy szölö, de nem egy kiló hanem egy gerezd vagy egy alma.

Es ez beválik! Lassan fogyok , de muködik , csak azt sajnalom h erre 41 evesen jöttem rá. Vannak hónapok amikor stagnálok, mert többet eszem napközben , tortat vagy amit kivanok peldaul , de arra odafigyelek h ne hizzak , hanem pihentetem a szervezetem es stagnalok.

Az en legnagyobb ellensegem a fáradtság, akkor hajlamos vagyok kontrollvesztésre. Peldaul ha nagyritkán éjjel megébredek , rögtön bekapok valamit.

A lényeg , h mindig azt egyél, amit megkivánsz, ne sanyargasd magad mert bele lehet zavarodni , es ha azt eszel ami kell , megnyugszol es túlenni sem fogsz.

2017. szept. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A masik meg ebben a súlyban amiben te vagy most , az ember nagyon kivanja az edesseget es fuggösegben van töle.

Ha tiltólistara rakod , nem fogsz tudni ellenallni hosszútávon, es frusztralni fog.

Tehat ne mondj le róla, en sem tettem.

Magától múlt el az édességvágy amikor fogytam 20 kilót , azóta megszünt

2017. szept. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kalóriadeficit kell, végülis fogyhatsz sok édességgel is (én is azt tettem), de az egészséged miatt jobb, ha nem tipikus, cukros vagy cukros-zsíros vackok, hanem laktatóbb, jobb összetételű dolgok.


Nem igazán lehet megmondani, mit ne egyél, bár nyilván az egészségesebb, táplálóbb ételek ajánlatosak, a feldolgozottak, cukrosak, rossz minőségűek nem s az se jó, ha kenyérre alapozod a napod, ugye.

Célszerű a számodra laktató ételeket enned, ez emberfüggő. Én pl. jobb, ha nem eszem zabot vagy minimálisnál több gyümölcsöt fogyáskor, míg másnak az direkt jó (teljesen OK ételek, csak szénhidrátbombák, amiktől inkább leszek éhes, mint nem).

Fehérje zöldséggel s némi zsír, ez mindenkinél alap, plusz valami kalóriát adó, tipikusan összetett szénhidrát (rizs, zab, köles, egyeseknek a búza is OK, kinek mi tetszik), némi olajos mag, miegymás... Kb. így néz ki egy rendes étrend, de személyre kell szabni.

Nassolásra én földimogyorót használok, bár az nem laktat annyira, amennyit meg tudok belőle enni, óvatosan azért belefér még most is, a fogyásom vége felé :D A piskótát remek "fogyókúrás" sütinek tartom, mivel szinte csupa tojás és jól is laktat, persze aki nem eszik szinte semmi tojást, annak ez se fér bele.

Azt hiszem, nem vagyok édességfüggő, fizikailag semmiképp, az a drasztikus életmódváltásaimmal eltűnt. De jó kis ételek ezek, jó alapanyagokból miért ne? Nekem belefér, ha te le akarsz az édességekről szokni, akkor ajánlom a nagyon tömény étcsokikat, azokból sokunknak egy pici is elég. A totális tiltás jó eséllyel csak frusztrációt okoz.

2017. szept. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ebben a súlyban sok inzulin termelödik es folyton éhes az ember , annyira h rosszul van. Es föleg edesseget kiván. Egy kis éhségtöl nem kell megijedni , félóra múlva elmúlik
2017. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 fenui ***** válasza:

Mindenképpen sportolni kellene a kalóriadeficit mellett, már csak azért is, hogy a bőröd rugalmasabban tudja követni a változásokat. Nagyon sok lehetőség van, ilyenkor leginkább edzőtermi edzéseket szoktak ajánlani (súlyok, kardió szobabiciklin, ellipszisen), de pl a hosszabb biciklizések is segítenek, ha mondjuk munkába/suliba bicóval jársz.

Emellett egy pajzsmirigy-ellenőrzést és dietetikussal való konzultációt javaslok, és az összeállított étrend betartását.

2017. okt. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!