Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi volt a legnagyobb tévhit,...

Mi volt a legnagyobb tévhit, amit a fogyással, hízással kapcsolatban gondoltatok/hallottatok másoktól?

Figyelt kérdés

Ahogy olvasgatok itt a kérdések között, néha komolyan felidegesítem magam. Az emberek itt nem járnak/jártak iskolába??? Komolyan elhiszi valaki, hogy az update termékek, amik tele vannak búza-,kukorica liszttel, édesítőszerekkel, adalékanyagokkal, ízfokozókkal, szójával, telített zsírsavakkal, hogy egészségesek? Mégis mitől lenne egészséges a 90 napos diéta? Fogyni biztos lehet vele, de hogy nem egészséges, az is tuti. Ugyan ez vonatkozik az ilyen-olyan böjtre.

Az emberek miért nem tudják eldönteni maguk, hogy egészséges-e valami vagy sem? Bioszon, meg kémián 2-3 hónapos ez a része a tananyagnak... De persze az első magazinnak elhiszik, hogy a napi 800 kalóriás/tojás/méz/krumpli stb diéta csak úgy "égeti" a zsírt az emberről....

Te miben hittél régebben? Mi ábrándított ki?



2018. júl. 20. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is sok hülyeségnek bedőltem.

Szerintem is ahány szervezet, annyiféle anyagcsere és annyiféle diszharmonikus működés. Ami az egyiknek bevált és pörögnek róla a kilók, a másiknál nem működik mert nem tudja, hogy pédául pajzsmirigy alúlműködése van vagy inzulin-rezisztens. Egy biztos, hogy a túlzott szénhidrát és cukor fogyasztás az hosszútávon káros. Nekem pédául hiába mondja valaki, hogy a teljeskiörlésű kenyerek egészségesek, ha nem bírom a glutént. Hiába hoz nekem a mami az ökopiacról házi kecsketejből készült túrót, ha nem bírom a tejfehérjét. Hiába javasolod a Zsuzsinak, hogy este 6 után ne egyen, mert már 135 kg, ha szerencsétlen inzulinrezisztens és még a levegőtől is hízik. Én például kipróbáltam a paleo étrendet, de nem bírtam, csak egy hónapot mert ment a hasam, de fogytam mint a kisanygyal. Hiába ódákat zengenek a paleoról, ha nem szeretem az állati zsírt és a napi 10 tojást és a zsíros magliszteket nyomni. Másnak meg megváltoztatta a paleo az életét és meggyógyult, engem meg majdnem hidegre tett. Most már okosabb vagyok. Saját kis szakácsjegyzeteim vannak és átírom a netes és a szakácskönyves recepteket az én igényszintemre. Én fogyókúrázni nem tudok mivel glutén,tejfehérje, szója és még sok apróságra érzékeny vagyok, cukrot nem eszek egyáltalán, ezért nem jönnek rám a kilók, mert amúgy is tisztán kajálok és mindent magam készítek el. Mozogni, na azt még többet kellene, de semmi gép, meg semmi maratoni futóverseny. Egy kis úszás, egy kis séta, egy kis jóga, egy kis pilates és kész. Az egyensúlyt kell megtalálni, de valójában minden fejben dől el. :-)

2018. júl. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én semmi ilyesmiben nem hittem, mert régen nem érdekelt, amióta meg érdekel tudom, ezt is tanulom.

Egyébként azt el szeretnèm mondani hogy én szinte minden kérdésre válaszolok itt, és egyszerűen ismétlődnek a kérdések.

És van ahol már bemásolom a választ és az emberek mégegyszer megkérdezik és csodálkoznak, ha egyszer valaki trollkodik, mondjuk én nem szoktam hogy ôszinte legyek, de volt már hogy egy szóval, vagy linkkekkel válaszoltam.

Szóval lényegében lustaság az oka.

Annyit nem tud néhány ember hogy beírja a Googleba amit szeretne, és inkább vár x időt mire kap itt választ, minthogy rakeressen az adott dologra

2018. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

#1: Na ez pl. tévhit a részedről a paleóval kapcsolatban. Őszintén szólva én még soha senkivel nem találkoztam, aki paleóban 10 tojást evett volna (másutt is extrém ritkán). Én erősen tojásra alapozok, de általában még én sem eszem ennyit (mivel túl fehérjedús, sajna). Amúgy vegán paleósok is vannak, testre lehet azt szabni. Vagy dobni a paleót, persze, s fogni egy testhezállóbb diétát.


Én igazából nem hittem tévhitekben, persze sokkal találkoztam.

Amik nagyon zavarnak, azok azok, hogy paleóval/ketóval/időszakos böjttel/tiszta étkezéssel/növényi étrenddel/sok rosttal/este 6 után nem evéssel/napi 1 óra futással fogy az ember, minden további feltétel nélkül, könnyedén és akár gyorsan is.

Nos, ezek egyikével sem fogy az ember automatikusan, semmilyen felesleg mellett, kalóriadeficit itt is kell s azt nem garantálják eme étrendek, trükkök mindenki esetében. Az enyémben semmiképp.


Ezen tévhitek különösen vegytiszta formái az, amikor egyes elvakult ketósok vagy vegánok előadják, hogy a zsír, illetve a szénhidrát egyáltalán nem okoz hízást, ehetünk belőle akármennyit. Az igazán lelkesek hozzáteszik, hogy még fogyni is fogunk, ha van feleslegünk. Mindkét elképzelés téves, nyilván a zsír és a szénhidrát, s persze a fehérje is lazán lerakódik, ha fölöslegben van. S mégis mi a lótúrótól fogynánk, ha sokezer kcalt eszünk? A testünk nem idióta, hogy eldobálja az értékes raktárakat, ha nincs rá szükség.


Azért az ilyen esti zsírlekódásos borzalmaktól is égnek áll a hajam. Vagy attól, hogy a kalóriák nem számítanak.


A koplalásos dolgok is irritálóak. Az is, hogy TUTI visszahízza az ember, mégpedig duplán (ez hogyan jött ki egyeseknek?), ez nem igaz, ez táplálkozás kérdése, persze esélyes a visszahízás, de nem garantált és főleg nem duplán.

De a másik, durvább, hogy koplalás közben raktároz a test. Legfeljebb próbál kevesebb kalóriát használni, a negatív energiát mégis hogyan raktározná el a szerencsétlen? A testünk határozottan követi a természet alaptörvényeit...


A böjt egészséges, ha elég rövid, kérdező. Az időszakos böjt fölé én sem szeretek menni, persze akinek jólesik s tudja, mit csinál, nyugodtan. Az időszakos böjtnek már megvannak az előnyei, de ebben nem megyek bele, én azért csinálom, mert nem tudom nem csinálni, ösztönösen jön, szóval csak keveset olvastam az előnyeiről (autofágia, pl.). Aki nem bírja, az ne csinálja. Azt nagy tévhitnek tartom, hogy vannak csodamódszerek, amik mindenkinek beválnak. Nem, mi sokfélék vagyunk s ami az egyiknek remek, az a másiknak lehet megbetegítő. Rengeteg ember előadja a saját kis bevált módszerét (ehhez még joga van), rossz esetben úgy, hogy közli, CSAK így jó. Pl. mindenkinek muszáj 80% ch, a testnek az kell. Hogy én (pedig elég ellenálló vagyok) pocsékül érzem magam s majdhogynem belebetegszem pár nap alatt, az nem érdekli, illetve el se hiszi.

Különben a százalékokra is fújok, annak semmi értelme, a test igényei grammban adhatók meg s a kalóriaigény nagy változásával muszáj, hogy jelentősen változzanak a százalékok is, ha fontos számunkra az egészség. 80% ch valószínűleg fokozott izombontást okoz egy kis kalóriaigényű, de sportos embernél, aki épp keményen szálkásít, most nem számolom ki, de tudom, hogy nem fér bele ennyi.

2018. júl. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Esti evés hizlal

Az egyik könyves témánál is azon értetlenkedett valaki, miért nem durván elhízott egy karakter, hisz eszik vacsora után (amihez alig nyúl hozzá) egy-egy joghurtot vagy pudingot, vagy valami hasonlót.

Itt is gyakran belefutni ebbe a hülyeségbe, hogy a kaját csak napközben dolgozod le, az esti azonnal zsír lesz.


2. Vannak hizlaló tápanyagok/ételek; a tehenek/disznók is attól híznak stb.

Volt olyan is, aki úgy magyarázta, hogy a zsír nem hizlal, fel se szívódik, a vérben kering végig. Ha ez valóban így lenne, már rég meghalt volna mindenki zsírembóliától.

Az állathizlalás is ugyanilyen hülyeség, nem veszik figyelembe a mennyiséget, hanem mindent pl. a zab vagy tej számlájára írnak.


3. A tornagyakorlatok, sportok onnan tüntetik el a zsírt, amelyik testrészt mozgatod

Ezt még tanároktól, edzőktől is hallottam, itt is beszóltak páran, amikor valaki cáfolta ezt a tévhitet.


4. Lehet irányítottan fogyni/hízni

Rengeteg ilyen kérdés van, hogy innen vagy onnan fogyna, milyen diéta kellene hozzá. Egyszer durván be is szolt nekem egy csaj, amikor megmondtam neki, hogy nem tud csak fenékre hízni, ill. Nicki Minaj plasztikától olyan, amilyen.


5. Koplalás a megoldás mindenre

Egy csaj még arra is hivatkozott, hogy a középkorban is így fogyóztak a falusi asszonyok (mintha esélyük lett volna elhízni, éljen az oktatás).


6. Ideális testsúly, bomba alakhoz súly, úgy nézzek ki, mint ő súly stb.

Rengetegen kérdezik ezt, s elküldenek a francba, ha megmondod, hogy ilyen határ nincs, inkább a testzsírtól függ a dolog meg az izmoktól. De az sem fér a fejükbe, hogy hiába fogynak annyi kilóra mint egy ugyanolyan magas sztár, nem lesz ugyanolyan alakjuk. Ahogy az sem, hogy 180centivel is vékonyabban néz ki valaki az arányok miatt, mint 160centivel. Alkatukon se tudnak változtatni, csontból se tudnak fogyni.


7. Nem tornázom, mert nem akarok testépítő lenni

Nem egy embertől hallottam ezt, aztán meg ment a sipákolás, hogy nem feszesek, nincs jó alakjuk stb.


8. Vannak csodaszerek, diéták, amik leolvasztják rólad a zsírt, miközben nem változtatsz semmin

Ebből a tévhitből már sokan gazdagodtak meg, de az ingyenes változatok is szedik az áldozataikat, mint a fogyasztó víz, leves és társaik.


9. Ha izzadsz sport közben, akkor égetsz zsírt

Már edzőtől is hallottam ilyen marhaságot, de itt is sírt már olyan, aki azt hitte, semmit se ér a tornája, mert nem izzadt meg közben.

2018. júl. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

mindegyik módszer lénye a mértékletesség, az odafigyelés, a bevitt kalóriák csökkentése, kontroll.

a diéták alappillére a finomított cukor és liszt bevitelének csökkentése, de legfőképp a sok nyers zöldség, gyümölcs, zsírszegényen elkészített ételek (sovány húsok, nem rántott dolgok, nem olajban sült ételek) sok rost fogyasztása.

bármelyik diéta erről szól. a 90 napos csak 4 naponta engedi a dőzsölést - szénhidrát nap, de reggelire csak gyümölcsöt. Atkins szinte semmilyen szénhidrátot nem enged. Az UPDATE sem a Norbi forgalmazta kajákról szól, ha akarja valaki, saját maga is összeállíthatja a kódok alapján. (és tényleg, az update fémjelzésű ételek - bolt, vagy éppen rendelt - tele van adalékanyagokkal, de ez is csak a kalóriát és a tápanyagokat váltja ki)


mindegyikkel lehet fogyni, mert egy diéta.


én fogytam már 90 napossal is, de fogytam a sima cukor-liszt tiltással, candida diétával, vagy éppen a szigorú tejmentességgel is.


azzal, hogy valaki követ egy diétát, még mindig előrébb van, mintha össze vissza enne.

sokan azt hiszik, a joghurt milyen egészséges, vagy a műzli, vagy a hús - és akkor rántotthúst esznek. de közben ezekben van cukor, vagy éppen tök fölös rengeteg növényi zsír.


kinek mi jön be.


tájékozódni kell, gondolkodni, és akkor megtalálja a választ mindenki, az alapigazságokat.


bizony az emberek nem tudják eldönteni, mi a jó, mert mindenfélét mondanak neki.

még én sem tudom, pedig vagy 20 éve folyton valamivel kúrálom magam - főként az információkkal.


fogyok én úgy is, ha eszem sajtot, mandulát, vagy éppen száraz vörösbort is megengedek magamnak, vagy alkalmanként elvesztem az erőmet és egy kis csokit megengedek magamnak...


tegnap még a margarin jobb volt a vajnál, és a tojás rossz koleszterinszintet okozott, vagy a tej méreg volt, aztán most meg nem is igaz.


ez, ami megtéveszt sokunkat.


amúgy a 800 kalória, igen fogyaszt. a legjobban. csak aztán nem lehet folyton fékezni, és ha elengedi magát az ember, elindul a hízás, sokkal jobban, mint amúgy az előtte volt.


Nincs baj a módszerekkel, diéta típusokkal. Norbi UPDATE módszerével se, csak ne vegye meg senki azt a rossz kemikáliát és műanyagot.

2018. júl. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!