Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Iskolásoknak (általános,...

Iskolásoknak (általános, középiskola) milyen ételeket csomagoltok? Reggeliznek suli előtt? Büfében (ha van) gyakran vesznek cukrot, csokit? Menza?

Figyelt kérdés
Egészséges étkezés lenne jó iskolaidőben is, erre várok ötleteket. Kinél miből áll egy átlagos iskolanap során az étkezés. Nálunk az iskolatáskába általában péktermék (sajtos rúd, kakaós csiga, töltött péktermékek stb.) vagy szendvics kerül, esetleg müzliszelet. Nem túl változatos és vitatható, hogy mennyire egészséges. Suli előtt csak egy gyors tejes müzlire van idő, az is tele van cukorral. A suliban állítólag nagy sorban állnak a büfé előtt, gumicukrot, chipset is vesznek a gyerekek, és persze szendvicset meg pizzaszeletet. A menzakaja meg állítólag rettenetesen kicsi adag és nem is mindig finom, úgyhogy mindegy, hogy egészséges vagy sem, nem mérvadó, mert vagy kevés vagy alig esznek belőle. Suli után éhesen jönnek haza. Itthon próbálja az ember kompenzálni a szénhidrát-dús, cukorral dúsított napi étkezést változatosabb, főtt ételekkel, de itthon sem mindig könnyű. És a nap nagyobb részét amúgy is a suliban töltik.

2019. ápr. 5. 19:41
 1/1 anonim ***** válasza:
80%

Húgomnak (kilencedikes) én általában teljes kiőrlésű zsemléből/croissant-ból/hasonlóból készítek szendvicset, benne vaj (nem margarin, hanem vaj), magas (90% feletti) hústartalmú felvágottból több szelet, sajt vagy főtt tojás, saláta vagy retek, uborka szeletelve, kis dobozban mellé pedig koktélparadicsom, vagy narancs szeletelve, áfonya, répa, ami éppen van. Menzán eszik bent, de nyilván miután hazaér, szintén ebédel, mert se nem elég, se nem jó az. Büfében szokott vásárolni ha megkíván valamit, de nem minden nap.

Nyilván ehhez kell az is, hogy szívesen készítem neki, ráadásul magamnak is készítem közben ugyanezt, így nem túl sok plusz munka.

2019. ápr. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!