Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Túlevési zavarom van (binge...

Túlevési zavarom van (binge eating disorder) és sehogy sem bírom leküzdeni?

Figyelt kérdés
Már pár éve tart, egyszer úgy lettem túl rajta, hogy szinte anorexiás lettem, de rájöttem, hogy ez nem állapot és egy ideig normálisan ettem,de megint visszajött.. Titokban eszem, zavarban vagyok még a családom előtt is, ha enni kell, utálom ha néznek miközben eszem. Többször van az, hogy miutan megettem egy ebédet (és teljesen tele vagyok tőle!) utána odamegyek a fazékhoz es megeszek ugyanennyit csak úgy kipukkadásig és nem bírok leállni kérlek mondjatok pár tippet mit tudnék csinálni! Először szeretném megpróbálni magamtól leküzdeni, de ha komoly lesz a helyzet pszichológushoz fordulok. Előre is köszönöm!

2019. ápr. 8. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Találtam neked egy nagyon jó oldalt angolul, remélem, el tudod olvasni. Saját tapasztalatairól ír az illető, aki már kigyógyult belőle. De találsz még sok hasznos tanácsot a neten, hasonló oldalakon.

[link]

[link]

Beszélj a problémádról a családoddal, barátaiddal, akikben megbízol. Ha így sem tudsz javulást elérni, fordulj szakorvoshoz!

Én úgy gondolom (azok alapján, amiket korábban is olvastam a témáról), hogy a táplálkozási zavarok akkor lépnek fel, ha a szervezet nem kap elég tápanyagot - általában rosszul kivitelezett fogyókúrával, koplalással kezdődik, és a tápanyag- illetve vitaminhiány váltja ki egy idő után a falásrohamokat. Jellemzően tinédzserkorban kezdődik, amikor a legtöbb fiatal kritikusan kezdi szemlélni magát és környezetét, és amikor a legérzékenyebbek az őket érő (főleg a külsejükre vonatkozó) kritikákra. Amit a fenti oldalon is írtak, nagyon fontos a megfelelő, minden fontos tápanyagot tartalmazó, rendszeres táplálkozás (annak tudatosítása, hogy nincs "rossz" és "jó étel", és nem kell mindig csak az egészségesnek mondott/vélt ételeket enni), és az evéssel kapcsolatos bűntudat leküzdése.

Jó tipp, hogy lassan egyél, hogy érezd az ételek ízét, és élvezd az evést. Nem árt valamilyen komplex vitamin- és nyomelem-kiegészítőt szedni, és legyen fehérje és zsír is a főétkezéseidben.

2019. ápr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Rájöttem, mi a legnagyobb problémád:

"Titokban eszem, zavarban vagyok még a családom előtt is, ha enni kell, utálom ha néznek miközben eszem."

Ezt kellene megoldanod. Elképzeltem, hogy telik a napod: az iskolában vagy a munkahelyeden egész nap nem eszel, mert emberek között vagy, aztán hazamész, kivárod, amíg üres lesz a konyha, addigra már majd' éhenhalsz, majd megpróbálsz egy normális adag ebéddel jóllakni. Persze ez kevés, mert ki vagy éhezve, ráadásul nem tudod, mikor lesz lehetőséged megint egyedül enni, ezért addig tömöd magad, amíg rosszul leszel.

Beszélj a problémádról a családoddal és azokkal, akik körülötted vannak. Kérd meg őket, hogy ne nézzenek, ne szóljanak hozzád, amíg eszel. Szedd össze magad, és egyél naponta többször, akárhol is vagy. Hidd el, nem lesz semmi bajod, sőt nagy valószínűséggel ez a gyógyulásod kulcsa. Ha nem sikerül ezen úrrá lenned, menj el pszichiáterhez, és tedd rendbe a fejedben ezt a dolgot.

2019. ápr. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!