Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hízni szeretnék. Ez elegendő...

Hízni szeretnék. Ez elegendő kaja így ránézésre? Mit ehetnék még?

Figyelt kérdés

Nagyon vékony vagyok, jó lenne pár kilót hízni. De nem egyszerű, mert betegség miatt nem ehetek cukros és édesítős kajákat, illetve gluténes ételeket és tejtermékeket sem.


Ma ezeket ettem:


omlett 4 tojásból

1-1 marék kukorica és borsó

1 zacskó (kb 10 szem) sült gesztenye

1 zacskó rizses humuszcsipsz

2 szelet kb. tenyérnyi grillezett lazacfilé 2 marék mexikói zöldségkeverékkel

1 csomag újhagyma

30 szem mandula

pár szem sertéstepertő

2 tükörtojás

2 kocka 99 százalékos étcsoki



2019. ápr. 17. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Kevés. Rizs, krumpli, szalonna, kolbász, hurka, különböző orvosi tápszerek, pl. Fresubin.
2019. ápr. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, hogy ez mennyi kalória. De ehetsz gluténmentes gabonákat, rizst, krumplit, száraz hüvelyeseket (ha nem a sok szénhidráttal van bajod), illetve zsírosabb ételeket. Pl. lazac helyett oldalas, tojáshoz szalonna?

Miért eszel ilyen keveset mexikóiból, borsóból? Az ebéded elég karcsú, olyan, mintha a kalóriaszegény főétkezéseket akarnád kipótolni mindenféle "nasival" (csipsz, mandula, gesztenye, tepertő). Kicsit tartalmasabb főétkezéseket is összehozhatnál.

Leírhatnád, milyen betegséged van, lehet, hogy amiatt nem tudsz hízni.

2019. ápr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Figyelni fogok a kiadósabb főétkezésekre. A gluténmentes szénhidrátokkal (krumpli, rizs, quinoa, kukorica stb.) főtt vagy sült formában nincs bajom, csak lisztként nem ehetem őket.

A zsírról: mindent zsírban sütök, jó bőven. Elsősorban kókuszzsírt és kacsazsírt használok.


első: Rákerestem az általad ajánlott tápszerre, de úgy kezdődik az összetétele, hogy "víz, glükózszirup, tejfehérje", kapásból háromból két dolog, amit nem ehetek. A glükózszirup még egészséges embereknek se jó, elég szomorú, hogy betegek, legyengült emberekkel ezt itatják.

2019. ápr. 19. 14:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Még egy gondolat: ha nagyon vékony vagy, lehet, hogy megpróbálhatnál kicsit izmosodni, persze ehhez is több kalória kell (mármint több, mint ami a súlytartáshoz szükséges), és megfelelő fehérjebevitel.

Ha glutén- és tejérzékeny vagy, illetve emésztési problémáid vannak, próbáld ki a GAPS étrendet, nekem sokat segített. Nem áll távol attól, ahogy most eszel.

2019. ápr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket. A GAPS étrendet próbáltam kábé másfél éve. Nekem is sokat segített, de csak terápiás étrendként alkalmaztam, most már nem teljesen úgy étkezek, habár sok elemét meghagytam. Pl. sok csontleves, erjesztett dolgok, nyers tojássárgája, stb.


Igen, izmosodni is szeretnék. Heti háromszor-négyszer edzek, határozottan erősebb és formásabb vagyok tőle, kezdenek látszani az izmaim. De hiába érzem az erőnléti változást és a fejlődést az edzésekben (egyre többet bírok), még mindig nagyon vékony vagyok és az istennek sem tudok hízni. Rejtély, hogy miért. lehet, hogy ki kéne próbálnom valamilyen fehérjeport.

2019. ápr. 20. 14:53
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként 32 éves nő vagyok, ha ez számít valamit.
2019. ápr. 20. 14:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a teljes GAPS szerint táplálkozom, több mint 3 éve kezdtem el. Az elején nagyon lefogytam, aztán elkezdtem elég sok magot enni (pl. kesudió), mivel a maglisztes ételek nekem nem igazán jöttek be. Ezután sikerült is pár kilót felszednem (egy ideje rendszeresen tornázom is), és azóta is tartom. Az utóbbi 1 évben én is sokat lazítottam, néha eszem krumplit, rizst, zabpehely- vagy köleslisztet (nem sokat), étcsokit, tejtermékekből csak sajtot és vajat, ezeket elég jól tolerálja a szervezetem. Lehet, hogy neked ennyi ch túl kevés a súlygyarapodáshoz. Kipróbálhatnád a mandula helyett a kesudiót (több ch van benne). Én mézet is használok, mivel kávét is iszom. A szénhidrátbevitelem 100 g körül szokott lenni, nekem ez ideális a súlytartáshoz.
2019. ápr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jut eszembe, ehetnél gyümölcsöket is, ha nincs velük bajod. A banán és az aszalt gyümölcsök elég kalóriadúsak, a szénhidrátbevitel emelésére is kiválóak. Szerintem hagyd a fehérjeporokat, a fehérjebeviteled jónak tűnik, bár érdemes ezt is figyelni (én a cronometert szoktam néha használni). Testsúlykilogrammonként 1-1,5 g az ajánlott, ha edzel is.
2019. ápr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hát, a ch bevitelem így is elég magas (160-180, néha 200 gramm per nap), nem szívesen emelném tovább. Elvileg gyümölcsökből is korlátozottan ehetek a gyümölcscukor miatt, de azokat egész jól tolerálom, lehet, h megpróbálok kicsit többet enni belőle, aztán majd meglátom, hogy reagál a szervezetem.

A kesudió jó ötlet, köszi.

2019. ápr. 22. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!