Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Napi 10dk csirkemellfilé...

Napi 10dk csirkemellfilé elegendő, mint fehérjebevitel? Nem igazán szeretem a húst, ennyit is nehezen eszem meg.

Figyelt kérdés
2017. márc. 23. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem minimum háromszorennyi kell s alacsony, nem izmos, nem aktív nő vagyok. Brutál kevés van abban, amit írtál.


Csirkemellet sosem ennék, húst sem szoktam, így is sokszor elszállok a fehérjével :D

Annyi mindenben van.

2017. márc. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
0,8-1g/testsúlykg fehérje kellene..
2017. márc. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ja, egy hörcsögnek kb... Fehérjét meg qrva sok mindenből be lehet szerezni, úgyhogy nem kifogásokat kell keresni, hanem fehérjedús ételeket.
2017. márc. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 guminyak válasza:
0%
Az ember könnyen emészti meg a mikróalgát. A kiváló minőségű fehérjéit, amelyek tartalmazzák az összes az ember számára szükséges aminosavat, beleértve a 8 esszenciális aminosavat is. Az állati eredetű termékekkel összehasonlítva, amelyek nagy mennyiségű zsírt tartalmaznak, a mikróalga mindössze 5-6% zsír van, általában az emberi szervezet számára nagyon értékes többszörösen telítetlen zsírsav formájában. Így teljes mértékben kilehet váltani a húst a táplálkozásból. Írj és segítek a legjobb beszerzésében.
2017. márc. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Meg sok is szerintem! Ha teljes erteku növenyi eteleket eszel csak, akkor is böven beviszed az egeszseges feherjemennyiseget! Sajnos nagyon sok tevhit kering a feherjebevitellel kapcsolatban.
2017. márc. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fehérjéből minimálisan ajánlott napi mennyiség 0,8 gramm/testsúlykilogramm, de ez még nem biztos, hogy fedezi a teljes fehérjeszükségletet, ami függ pl. az aktivitástól, életkortól is.

A vegánok szeretik ezt elbagatellizálni, illetve növényi fehérjeforrásokra hivatkozni. Viszont fontos számításba venni, hogy a legtöbb növényi fehérjeforrás aminosav-összetétele nem megfelelő, így (ha nem akarod tudományos alapossággal összeállítani az étrendedet) könnyen előfordulhat valamilyen aminosav hiánya, ebből pedig fehérjehiány (ld. limitáló aminosavak) és egyéb eü problémák.

Érdemes ezt elolvasni:

[link]

A csirkemell 25%-a fehérje, így a napi 100 g nagyon kevésnek tűnik. Persze kérdés, milyen egyéb ételeket fogyasztasz. Ha nem szereted a húst (a csirkemellet speciel én is utálom), ehetsz sajtot, túrót is (ezeknek kb. 17-25%-os a fehérjetartalma), illetve tojást (kb. 10%-a fehérje, 1 db kb. 5-6 g-ot tartalmaz).

Én óvatos lennék az algák kizárólagos fehérjeforrásként való alkalmazásával. Nem annyira könnyen emészthető (sőt, egyeseknek emésztési problémákat okozhat), magas jódtartalma miatt is jobb a napi ajánlott mennyiségnél maradni. Mindazonáltal nagyon hasznos élelmiszernek tartom.

2017. márc. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vannak húsmentes fehérjeforrások is: tejtermékek, tojás, vagy egy jól összeállított növényi étrend, amiben szerepet kaphatnak a hüvelyesek (borsó, lencse, bab...), sötétzöld zöldségek (sóska, spenót, brokkoli..), változatos gabonák (hajdina, köles, tk búza...). A fehérjealkotó aminosavak megfelelő arányára érdemes figyelni az egész napi étkezésben, de elegendő kalóriabevitel és változatos, teljes értékű étkezés mellett ez egyáltalán nem nagy feladat. A cronometer.cím-ón pl be tudod írni, hogy mit ettél, és kiszámolja neked, hogy mindenből viszel-e be eleget.
2017. márc. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Vannak növényi fehérjeforrások igen, kérdés meg tudsz-e annyit enni, hogy valami értelmes mennyiséget be is vigyél belőle.

100g spenót kb 3g fehérje,borsó 100g/5,5g fehérje.

Vannak persze a hüvelyesek is (bab,lencse), amik sokat tartalmaznak (25g fehérje/100g-kb csirkemellel megyeggyezik), de mellé van bennük 350 kcal 100grammonként és mellé 60g szénhidrát, nem a legjobb fajtából.

Ajánlom ilyen esetekre a tejsavófehérje turmixot, finom is és sok fehérjét is tartalmaz, ráadásul nem kalóriadús.

2017. márc. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2017. márc. 25. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!