Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Havonta-két havonta a 3-4...

Havonta-két havonta a 3-4 kilós súlyingadozás mennyire egészségtelen?

Figyelt kérdés

23 éves férfi vagyok, 186 cm magas és általában 88-92 kiló között van a súlyom.

Természetesen ezt nem az evés utáni meg wc-zés utáni súlyingadozás határozza meg, hanem úgy hetekig vagyok mondjuk 88.0 és 88.5 kiló között ami normális.

Aztán felszalad a súlyom, mert nagyon szeretek enni, de 92 kilóval már pocakom lesz ami zavar, és nem érzem jól magam tőle.

Ilyenkor különösebb éhezés nélkül fejben eldöntöm, hogy le kell fogynom, és jóval kevesebbet eszek.

Aztán ha elérem az ideális súlyt, megnyugszik a lelkem és hajlamos vagyok megint zabálni, így jön ez a körforgás, hogy jó a súlyom lehet falni, aztán már nem jó a súlyom, le kell állni.


Ha éhes vagyok eszek, csak a mennyiségen változtatok, nem érzem nagy megerőltetésnek ha fogynom kell, nem sanyargatom magam.

Ettől függetlenül nem vagyok benne biztos,hogy túl egészséges ez a 3-4 kilós ingadozás.Vagy?


2019. ápr. 19. 13:33
 1/1 anonim válasza:
Nálam is ez van. Én tini lány vagyok. Nálam 5 kg ingadozik. ☹️ Szerintem egyeltalán nem egészséges. Nem tudok mit tenni ellene, eljárok heti 3× súlyzós edzésre, van heti 5 testnevelés órám. Egészségesen eszek, (semmi kenyér, stb., csokit is kerülöm). Nálad szerintem segítene a több mozgás, ha keveset mozogsz, nincs jobb ötletem. Esetleg kevesebb szénhidrát( vagy egészséges szénhidrát) és SOK rost! :)
2019. ápr. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!