Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valóban egészségesek ezek a...

Valóban egészségesek ezek a csajos divat kaják (ilyen kása olyan zabkása, chia mag és társai) vagy csak divat az egész?

Figyelt kérdés

Eszméletlen divatja lett YouTube on is kolléganőm kezében is eszi ezeket az íztelen ládákat, magukat és társai nyilván íztelen mert ízesíteni kell gyümölccsel vagy valamilyen egyéb ízesítővel.

Olyan csodaszerek lennének ezek az anyagok ez kimutatták vizsgálatokkal vagy csak divat az egész én például ki nem állhatom őket Sose tudnék ilyen reggelit enni, nem tudom mi ebben a jó. Ha ez az egész azért van, mert kevés rosta fogyasztunk akkor szerintem más finom dolgokkal is be lehet vinni elég rostot


2019. ápr. 23. 15:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem rosszabb, mint a mekis kaja és társai. De inkább azért népszerű, mert különleges, más kultúrákból származik, lehet vele újítani az étrenden. Sok étel van, ami azért lesz népszerű, mert újdonságnak számít egy adott területen.
2019. ápr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
15%
Mi, akik ide születtünk, az itt fogyasztott ételekre vagyunk kódolva. Legyen akármilyen egészséges a más nemzetek konyhája. Ugyanígy a homo sapiens sapiens agya is azért lett olyan, amilyen (lehet vitatkozni, de csakis ő áll a teremtés csúcsán) mert húsevő volt. Tehát akármennyire divatos a vega lét, nem egészséges annyira, amennyire elmondják.
2019. ápr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
2. Szó nincs vegán táplálkozásról, ezek az emberek esznek húst is .
2019. ápr. 23. 15:37
 4/16 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mennyire egészséges, de én pld. a zabkását képtelen vagyok megenni, próbálkoztam vele, de 2 falatnál többet nem voltam képes legyűrni. Viszont zabpelyhet, zabpehelylisztet használok süteményekhez, zabpehelyből csináltam felfújtat is, az finom volt egy kis vaníliás vagy csokis öntettel. 😊
2019. ápr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
29%

Igen, divat. Egyszerűen elhiszik az emberek, hogy ha ezt eszik, akkor egészségesek (és karcsúak) lesznek, de ez hamis képet ad az igazi egészséges táplálkozásról. Az egészséges táplálkozás valójában változatos és mérsékletes, minden van benne, és nem feltétlenül kell hozzá a világ másik végéről származó, a himalája lejtőiről szűz kezek által szedett szuper-food, pláne, hogy a legtöbb ilyen szuper-foodnak megvan hazai megfelelője.

A felsoroltak közül egyedül a zabkását védeném meg, bár ezzel is vannak fenntartásaim. A zabkása jó, ha néha ezt eszi az ember reggelire, házilag elkészítve, de amit a boltokban árulnak instant zabkása néven, azt messziről kerülni kell. Van a zacskóban egy maréknyi zab se, meg cukor, amit egyébként nem tennék bele, majd az egészet eladják 10x-es áron. Na ez a biznisz. Sokkal kifizetődőbb fél kilójával venni, és azt tesz bele az ember, amit akar. Azt pedig valóban megfigyeltem, hogy egy zsemlétől hamarabb éhes leszek, mint egy tál zabpehelytől, valószínűleg pont a rosttartalma miatt. Ettől függetlenül nem eszek minden reggel zabkását, mert mint ahogy írtam, az egészséges étrend a változatosságon alapul.

2019. ápr. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem érdekel, egészséges-e a zabkása, én szeretem, szóval akkor is megeszem, ha nem élek tőle 120 évig.
2019. ápr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6. És tényleg mit szeretsz benne mert szerintem totál íztelen?
2019. ápr. 23. 16:11
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon szeretem a zabkását. Nem tudom, hogy készítitek el, hogy ilyen rossz, bár lehet csak ízlés kérdése.

Tejjel felforralom, amíg kása állaga lesz (nyilván :D). Megszórom őrölt fahéjjal, vágok bele banánt, reszelek almát, néha mézet is rakok bele.

"nyilván íztelen mert ízesíteni kell gyümölccsel" = Amikor főzöl nem szoktad sózni, fűszerezni az ételeket?

2019. ápr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A zabkása nagyon finom, és egészséges is. A koleszterin szintet is csökkenti. Minden nap azt reggelizek gyümölcsökkel, kis vaníliás cukorral. Tejben, vagy kókusztejben is lehet főzni.A chia magból keveset ajánlatos enni.
2019. ápr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"És tényleg mit szeretsz benne mert szerintem totál íztelen?"


Nem tudom, mit szeretek benne. Nekem nem ízetlen, szerintem jó ízű. Nem mindenkinek egyforma az ízlése.

2019. ápr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!