Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valóban egészségesek ezek a...

Valóban egészségesek ezek a csajos divat kaják (ilyen kása olyan zabkása, chia mag és társai) vagy csak divat az egész?

Figyelt kérdés

Eszméletlen divatja lett YouTube on is kolléganőm kezében is eszi ezeket az íztelen ládákat, magukat és társai nyilván íztelen mert ízesíteni kell gyümölccsel vagy valamilyen egyéb ízesítővel.

Olyan csodaszerek lennének ezek az anyagok ez kimutatták vizsgálatokkal vagy csak divat az egész én például ki nem állhatom őket Sose tudnék ilyen reggelit enni, nem tudom mi ebben a jó. Ha ez az egész azért van, mert kevés rosta fogyasztunk akkor szerintem más finom dolgokkal is be lehet vinni elég rostot


2019. ápr. 23. 15:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én már kb 5 éve minden reggel zabkását eszek mert imádom. Eritritet teszek bele, kakaóport vagy fahéjat, vagy banánt ,túrót. Van h sósan eszem avokádóval sajttal. De a kedvencem a mogyoróvajas kása édesítővel. Meg is halnék, ha nem ehetném minden nap.
2019. ápr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ezek a divat kaják akkor tudnak finomak lenni, ha az ember tudja, hogyan kell őket JÓL elkészíteni-felhasználni. Bizonyára neked is ízlene ha egy "gyakorlatiasabb" ember csinálna neked pl. chia magból pudingot. Kókusztejjel, mangóval nagyon finom.

Mielőtt elkezdenéd szidni a növényi tejhelyettesítőket: léteznek tejérzékeny emberek, mint én, akiknek vagy ez, vagy semmi. Így én pl. már teljesen megszerettem a mandulatejet mondjuk. Mert ez van és tök jó, hogy legalább ilyenek léteznek már.


Zabkása megosztó. Én pl mindig ízesítem gyümölccsel, mogyoróvajjal de aki nem szereti a kásás kaját annak egyszerűen nem való. Annyi minden másra jó még a zabpehely: panírozásra, palacsintának, sütikhez...


Na most a tradícionális magyar ízérzékelés nem ezekhez az egzotikus ételekhez van szokva - mi jó sósan, csípősen eszünk, sok húst és tejfölt. Nálunk kiskoromban ez annyira nem volt szokás ezért nekem pl. más az ízérzékelésem.


Vannak mondjuk szerintem is felesleges "szuperkaják": goji bogyó (méregdrága aszalt gyümölcs) , alga por , matcha por , meg az ilyen olyan hülye zöldturmix porokban nem hiszek. Ez már színtiszta pofátlan marketing. Beveszem a multivitamint reggel, eszek annyi zöldséget gyümölcsöt amennyi jól esik, aztán pá. Jó a vérképem, nem is kell több.

2019. ápr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

A zabkása már eleve úgy néz ki, mint amit valaki egyszer már megevett.

Én meg nem ennék ilyen madáreledeleket, az biztos.

2019. ápr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom amúgy, ki hogy van vele, de én nem ennék meg semmit CSAK azért, mert egészséges. Rengetegféle egészséges kaja létezik, és nagyon sokféleképp el lehet őket készíteni. Nyilván az emberek olyat választanak közülük, ami ízlik is nekik. Ez meg már ugye egyéni preferencia kérdése, ahogy más is leírta már, mindenki mást tart finomnak.
2019. ápr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
56%

A zabkása vajon mióta csajos divatkaja? Mármint az olyan, mint a tejbegríz, csak vízben főzve, és nem búzadara, hanem zabpehely. Én szoktam, de nem divatból, hanem lekvárral. Az északi országokban meg Nagy-Britanniában meg tök közönséges étel reggelire. És nem mellesleg nagyon olcsó.


Hogy lehet ládákat enni?


Egy csomó ember Magyarországon wakame algát eszik vagy olyan tablettát szed, mert, hogy azzal állítólag fogyni lehet. (Én ezt pár hete tudom, holott wakamét vagy négy éve biztos eszem.) A wakame a japán és koreai konyha alapja, csak nyugaton minden vagy szperélelmiszer, ami szokatlan.


Amúgy a kérdés egy részét nem lehet érteni.

2019. szept. 13. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A matcha por az tea. Szóval ott megint nem értem a superfood jelzőt, mert azt el kell teának készíteni és élvezni. Vagy beletenni sütibe. Én például most épp matchás macaront eszem, bár ez szerintem sok ember világképébe már nem fér bele.
2019. szept. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!