Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi törtènik akkor ha egy 1-es...

Mi törtènik akkor ha egy 1-es tipusú! Cukorbeteg nem eszik meg annyi szènhidràtot, mint ami elő van írva?

Figyelt kérdés

Ugye àltalàban 140-180 gramm ch-s diétát ìrnak elő. Nekem pl 30-60-50 g ch van előírva reggeli-ebéd-vacsorára, 14-12-12 egység inzulinnal.

De mi van akkor ha pl felére csökkentem a ch adagot, és persze ezzel arànyosan az inzulint is, vagy pl csak a vacsora adagot minimàlisra csökkentem ?


Apum is 1-es tipus, ő egyszer règen próbàlta a ketogèn diétàt, ha jól emlékszem csak napi 30-40 g ch-t evett, vagy annyit sem. Mondanom sem kell, ketoacidózissal kórhàzba került pàr hét alatt. De ha nem csökkentjük ennyire drasztikusan, mint anno ő, akkor is lehet problèma?


2019. ápr. 28. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Azt orvos nélkül tilos kipróbálni, mert igen hamar kórházba kerülsz jobb esetben, rosszabb esetben a temetöbe
2019. ápr. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kössz a hasznos vàlaszt...

De ha rendszeresen, folyamatosan mérem a vércukrom, és normàlisak az értekek, akkor miért kerülnék kórhàzba?

2019. ápr. 28. 20:01
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem kérdezd meg őt, hátha van róla tapasztalata és segít.

[link]

2019. ápr. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Inzulin típustól is függ.

Én 9 éve vagyok cukorbeteg, 5 éve váltottam inzulint (17 vagyok) és ezzel konzultáció nélkül is úgy variálok ahogy kedvem tartja (persze sokat mérek és tudatosan nem testmozgások stb előtt kísérletezek) de ha kiszámolod hogy ahhoz az étkezéshez 1e mellé hány ch jár akkor azzal tudsz változtatni kicsiket, ki kell tapasztalni. De ha még új vagy esetleg nem tudod hogyan kéne, lehet-e az inzulinod mellett stb inkább kérdezd meg az orvosod (esetleg ő is összeállít neked új diétát ha hosszútávon kéne a változás)

2019. máj. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mióta vagy diabos? És milyen inzulinon vagy? Vagy pumpán?

Ha megtanulod kezdeni az inzulint, bármit ehetsz majd bármikor (oké, koktélokat vödörszámra meg Haribot marékszámra mondjuk nem).

Az ultragyors inzulinokat (NovoRapid pl.) a ch mennyiségéhez adagolják, pl. 10g ch-hoz 1E inzulint. Viszont ha kezdő vagy magadtól ne nagyon kísérletezz egyedül, nehogy baj legyen!! Ha még nem tapsztaltál meg oltári nagy brutál hipokat, ne csináljd túl nagy változtatást egyszerre.

Beszélj az orvossal, vagy valakivel a környezetedből, aki ért hozzá!


a ketoacidózis biztos nem a kevés szinhidráttól jött, hanem attól, h túl sok inzulint hagyott el apud.

2019. jún. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!