Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ezek a szélsőséges diéták...

Ezek a szélsőséges diéták valóban mindenre jók vagy csak az egész business?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekes amikor valaki egy szélsőséges diétára szinte azt mondja hogy ez az igazi.... minden betegséget gyógyít, hosszú élet titka és még sorolhatnám. Szerintem csak business ma az egész.

Nézzük például a paleo diéta vagy a ketogén diétát itt is szigorú élelmiszereket kizárnak szinte csak zsírt lehet enni ketogén diétában, mindenki erre esküszik minden betegségre jó és még sorolhatnám, aztán ott van a Vegán táplálkozás amely minden állati eredetű táplálékot kizár én ezt is egy szélsőséges táplálkozási formának tartom tudom ez is szinte mindenre jó össze betegséget meggyógyítja és 200 évig fogsz élni...


2019. ápr. 29. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi lenne benne akkora biznisz. Szerintem az az igazi biznisz, amikor az ember megvesz mindenféle haszontalan feldolgozott élelmiszert (ld. mai péksütik, édességek, margarin, étolaj, cukor), aztán amikor ezektől beteg lesz, megveszi a drága gyógyszereket és kifizet egy csomó pénzt vizsgálatokra, orvosokra.

Hogy kinek mi válik be, egyáltalán beválik-e (rövid vagy hosszú távon), az egyén- és egészségi állapot-függő.

2019. ápr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A vegán táplálkozás pl. nagy biznisz mostanság, ahogy mondod. Túlárazzák ezeket a termékeket, a húspótlókat, növényi sajtokat, pedig az előállítás sokkal olcsóbb mint egy tradícionális sajtnak például. Bár a növényi sajt a tejérzékenynek is jó, ezért szerintem pozitív dolog.


De maga a "vegán táplálkozás a legegészségesebb" mantrával nem értek egyet, nagyon nem. Komoly tápanyaghiányok, hormonális zavarok alakulhatnak ki ha az illető nem ért eléggé az emberi szervezet alapszükségleteihez. És a nagy guruk közül is egyre többen adják fel a vegánságot mert sokan átélik az előbb említett problémákat.


Saját tapasztalatomból mondom, nekem rontott az egészségemen a vegánság. Pedig az átlagnál többet tudok a táplálkozástudományról, de sajnos ez sem volt elég. Valakinek beválik de az embereknek azt kéne megértenie, hogy nincs két ugyanolyan szervezet, amitől valaki kivirul, attól a másik leépülhet.

2019. máj. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sok vegán nem eszik ilyen feldolgozott és túlárazott cuccokat, és valószínűleg közülük kerülnek ki azok, akiknek beválik ez az étrend. Pár plusz vitamin valószínűleg nem egy nagy kiadás. És valóban vannak olyanok is, akiknek nem válik be, vagy azért, mert nem figyelnek oda a tápanyagokra, mert elhiszik pár nagy "vezérnek", hogy nem is kell erre vagy arra odafigyelni, vagy mert egyszerűen az ő szervezetüknek nem jó (pl. bizonyos genetikai adottságok miatt), akármennyire is igyekeznek.

A többi, szerinted "szélsőséges" étrendre is igaz ez. Bár szerintem a paleo nem igazán szélsőséges (sokkal kevésbé, mint a vegán), nagyon is rugalmas, sokféle formája van, és minden fontos (növényi és állati) tápanyagot be lehet vele vinni hosszabb távon is. Ennél sem szükséges bolti "paleós" ételeket venni és enni, simán meg lehet oldani egyszerű, mindennapi ételekkel is.

A ketogén étrend szerintem is nagyon szigorú, nagyon oda kell figyelni, de szerintem ezt leginkább olyanok választják, akiknek elég komoly okuk van rá (betegségek, nagy túlsúly), és a legtöbb esetben be is válik nekik.

Én még nem próbáltam a vegán étrendet (semmi értelmét nem látom, nem passzol hozzám), sem a ketogént, csak olvastam róluk elég sokat. Az én étrendem a paleóhoz áll legközelebb, de van benne pár "nem paleós" étel is. Így is sok nyavalyám megszűnt, úgyhogy nem áll szándékomban visszatérni a régi "együnk mindent, amit mások esznek és elénk kerül" étrendemhez. Rajtam nem sok hasznuk van a gyártóknak :)

2019. máj. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!