Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vegánként tudnak az emberek...

Vegánként tudnak az emberek egészséges és hosszú életet élni?

Figyelt kérdés
Sok rémtörténet van itt a vegánokkal kapcsolatban de én kétlem hogy ezek megállják a helyüket, ahogy az sem , hogy a sok húsfogyasztás ( ahogy a vegánok állítják) rákot okoz, illetve savasít. Szerintem a kettő között kell lennie az igazságnak. de mi a ti véleményetek?
2019. ápr. 29. 19:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Rengeteg idős,makk egészséges vegán van. Pl. Moby a zenész is. A nővérem is tizen x éve hol vega hol vegán.. semmi baja és 2 egészséges gyermeket szült. Én spec.már a sima vegasagot sem bírtam, vérszegény lettem. Valószínűleg rosszul csináltam. Ha normálisan étkezel vegánként,odafigyelve a megfelelő tápanyag és vitamin bevitelre, nem lenne gond. De ésszel kell. De én imádom a húst, nem tudnék már lenondani róla, gyenge vagyok..:) a médiának meg nem kell elhinni mindent. Igazából én is úgy gondolom, hogy mindenből kell enni,de a zöldség legyen túlsúlyban. Minden nap húst enni sem jó. Onnantól meg mindenki döntse el, mi a jó neki.
2019. ápr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Laci_11 válasza:
34%

Mi az egész család vegán vagyunk. A kicsi fiunk is éves elmúlt már. A hús káros az ember számára. Ha valaki beteg, akár krónikus, rákos, súlyos, de még a megfázásnál és a gyulladásos betegségeknél is maga a doki mondja, hagyja el a tojást, tejet és a húst!

Etikailag is rossz a húsfogyasztás, egészségügyileg is, spirituális szempontból is és anatómiailag sem állja meg a helyét, hogy dögöt kellene enni az embernek. A tojás meg logikusan belegondolva a tyúknak a petesejtje. A szomszéd asszony menstruációs termékét sem esszük, isszuk meg, akkor egy tyúkért miért. Undorító. A tej meg a kétszáz kilós borjúnak megfelelő növekedési hormonokat tartalmaz, aki egy-két év alatt eléri a fajta testtömegét. Nem embernek való.

Vegaként tiszták a gondolatok is, a szaglásom is javult. Több az erőm, nincs izomlázam, nem büdösödök, nincs hónaljszag, nem zsírosodik a hajam, fejbőröm. Könnyűnek érzem magam testileg és lelkileg is sokat javultam.


A hús rohad a növény erjed. bennünk is. A dög is vonz bizonyos energiákat és a növény is. Az erjedő növényen láttatok már döglegyet. Nem! A dög az emberben kárt okoz.


Alapvetően az állati élelem elhagyása magasfokú javúlást eredményez az élet minden területén.


Ja és vitaminhiányban senki nem került még kórházba. Lehet vannak jelei és kellemetlen tünetei. De az összes b12, meg a többi vitaminhiány átverés. A zöldségekben és gyümölcsökben, nyersen természetesen, minden benne van, amire szüksége van a szervezetnek!

2019. máj. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!