Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Inzulinrezisztenciám lett....

Inzulinrezisztenciám lett. Hogy kell táplálkoznom?

Figyelt kérdés
Úgy is jó ha csak zöldségeken élek vagy ennem kell szénhidrátot is? Ha cukrot megvonom az jó? vagy azt is ennem kell?Nem tudnátok napi étrendeket leirni mert nekem gőzöm sincs, nem értem mennyi az a 160 g szénhidrát stb
2019. máj. 22. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
2019. máj. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Itt találsz letölthető táblázatokat:

[link]

2019. máj. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TrainWithMárk válasza:

Szia! A legfontosabb, hogy kiegyensúlyozottan táplálkozz, ne csak 2x egy nap, hanem oszd el szépen mondjuk 5 étkezésre/nap. Olyan ételeket vásárolj, amelyek nem finomítottak. Ugyanis a finomított (pl. fehér lisztes) ételeknek magas a glikémiás indexe, hirtelen megemeli a vércukor szintedet, utána rá másfél órára le is esik, ami senkinek nem jó, főleg nem cukorbetegeknek. Cukros dolgokat hagyd el, helyette használj édesítőszert. Természetesen a köret mellé fogyaszd a zöldségeket is.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni. Ha további kérdésed merülne fel írj nyugodtan


Üdv,

Laskai Márk

2019. máj. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez így igaz.

A hangsúly az alacsony glikémiás indexű ételeken van, amik lassan, de tartósan emelik meg a vércukorszintet.

Kerüld el messziről a búzalisztet, a rizst, a krumplit, és minden magas glikémiás indexű gyümölcsöt (összes aszalt dolog, datolya, ananász, szőlő, szilva, görögdinnye, banán).

Én is inzulinrezisztens vagyok, és 160 gramm KÉTSZER annyi szénhidrát, mint amire egy NORMÁLIS embernek szüksége van!

60-80 gramm szénhidrát az ideális mennyiség, viszont 40 alá se menj, mert akkor teljesen leáll az anyagcseréd.

Meg kell tanulni a szénhidrát helyett rostot, zsírt és fehérjét enni, mert ezeket a szervezet nem tudja testzsírrá alakítani, és nem emelik a vércukorszintet.

Bármilyen zöldséget ehetsz, ami nem gyökérzöldség, ehetsz cukrozatlan tejterméket, - a zsírtartalom NEM számít, magokat, tojást, és mértékkel olyan gyümölcsöket, mint az alma, körte...stb.

Én naponta egyszer szoktam kis mennyiségben közepes glikémiás indexű dolgot is enni, ami általában egy negyed marék zabpehely, vagy kukorica.

2019. jún. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

+ Az édesítőszerekkel is vigyázz, mert hiába lett nagy divat fruktózzal ízesíteni mindent, ha inzulinrezisztens vagy, ez semmivel sem rosszabb, mint a glükóz (szőlőcukor, aminek a legmagasabb a glikémiás indexe), vagy a szacharóz (répacukor/kristálycukor).

Ha mindenképp édesíteni akarsz valamivel, akkor az eritritet és a steviát javaslom.

A liszt kiváltására nagyon jó a mák, mandula, kókusz, kesudió, csicseriborsó, vagy más paleo lisztek.

2019. jún. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*semmivel sem jobb
2019. jún. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!