Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van értelme a paleolit táplálk...

Van értelme a paleolit táplálkozásnak? Nem sok a hús és a magok zsíros lisztje?

Figyelt kérdés
2019. máj. 23. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ó istenem, így is megvonsz magadtól a paleóval nagyon sok hasznos tápanyagot, nehogy már ezeken akadj fent! :)
2019. máj. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én nem azért próbálok paleózni, mert divatos, hanem mert számtalan tápanyagra autoimmun választ ad a szervezetem és unom az állandó hasfájást a junk food-tól, a tejes, a lisztes, az adalékos, a kukoricás, a szójás cuccoktól.
2019. máj. 23. 19:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha valamit kihagysz,akkor valami másból többet eszel, ez matek. Van vegán palro is, olvass róla.
2019. máj. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A paleóban mérsékelt húsfogyasztást ajánlanak. De amúgy is annyit eszel belőle, amennyit jónak látsz, és ha nem eszel, de a napi szükséges fehérje és egyebek összejönnek másból, akkor sincs gond.

Magliszteket sem muszáj enni, én párszor próbáltam sütni belőlük paleós kenyeret és muffint, de nem igazán jöttek be nekem, így már nagyon régóta nem ettem ilyeneket. Amúgy a bolti maglisztek tudtommal nem zsírosak, mert az olajat kipréselik a magokból, mielőtt lisztet készítenek belőlük. Ha magadnak őrlöd, akkor több bennük az olaj.

Ha igyekszel minél több feldolgozatlan élelmiszert fogyasztani, köztük sok zöldséget, akkor lehet értelme.

2019. máj. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal a paleó nem szabályozza, hogy az ajánlott ételeket milyen arányban kell enni, abban szabadságod van.
2019. máj. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#1 csak kíváncsiságból érdekelne, mi az a hasznos tápanyag, amit kihagynak a paleolit étrendet követők?
2019. máj. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
1# Csak azt ne mondd,hogy a glutén és a tej hasznos tápanyag....akkor sokat nem tudsz még a világról.
2019. máj. 24. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!