Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 9 éves lányom egyik napról a...

9 éves lányom egyik napról a másikra nem mer szilárd ételt enni. Fél, hogy megfullad! Ismét valaki ilyen gyermeket?

Figyelt kérdés

Találkozott már valaki ilyesmivel gyermekeknél?

3 hete kezdődött. Pont nem is evett és azt mondta megfullad. Szervi problémát nem találtak. Pszichológushoz járunk. 3 hét alatt 4,5kg-ot fogyott. Tesi óra alól felmentést kapott mert nincs energiája. 1x már össze esett mert leesett a vércukra. Ma Nutridrinket írták föl neki, de nem tudja meginni mert rossz az íze.

Iskolában nem bántják, kitünő tanuló. Itthon is rendezettek a körülmények,békés a hangulat.

Tehetetlen vagyok!

Írjon legyen szíves aki ismer hasonló helyzetben lévő szülőket, gyermeket.

Megszakad a szívünk!

Éhes, de nem mer enni, szegény az éhségtől már nyalta a felvágottat.

Turmixolva sem fogadja el.

Actimel az egyetlen amit elfogad.

Segítsen valaki!!!



#étkezési nehézség #Fulladástól való félelem
2019. máj. 24. 23:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Pszichologus mit mond??
2019. máj. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azt, hogy ehhez már ő is kevés
2019. máj. 24. 23:41
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a pánikbetegségem kezdődött így. Nem tudtam nyelni, mert féltem, hogy megfulladok vagy kihányom. Dinnyét próbáltak velem etetni, de nem tudtam legyűrni. Szépen lassan kijöttem ebből az állapotból, de nem gyógyultam meg teljesen. Persze ezzel nem azt mondom, hogy a lányodnak is ez a baja, csak nálam ez volt a gond. Jobbulást kívánok Neki, Neked pedig kitartást. Fontos, hogy tudassátok vele, hogy hisztek Neki. Nálam ezt rontották el.
2019. máj. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar szilárd ételt enni, adj neki főzeléket, krémleveseket, tejbegrízt, gyümölcsturmixokat, pudingokat, fagyit, lekvárokat magában, csak kanalazva, stb.Ezek nem szilárdak, de legalább van tápértékük, kalóriájuk. Valami mást is csak enni kellene az Actimelen kívül, hogy legyen energiája.
2019. máj. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon sajnálom a kislányt :( ezt valami nagy lelki trauma okozhatja,lehet tudat alatti is. Én felnőttként voltam úgy,hogy egyszer egy nagyobb kapszulától majdnem megfulladtam,és utána nagyon sokáig nem mertem szilárd ételt enni,mindent szétnyomkodtam villával,a túró rudit a mikróba melegitettem hogy puha legyen,tiszta agyrém!!!! De lassan, fokozatosan sikerült vissza térnem a rendes étkezéshez,igaz pszichiáter segítségével. Ennek a kislányos által is OKA van, ki kell deríteni hogy mi lehet az. Beszélgessetek sokat,hátha kiderül valami..szakember is biztosan tud segíteni,ez sajnos pszichés.
2019. máj. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Leveseket,főzeléket sem eszik? Esetleg banán turmix, tejbegríz,joghurt, reszelt alma? Ezeket még ehetné nyugodtan,ezektől nem fullad meg, vagy ezeket sem?
2019. máj. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Hasonlóan jártam. Vagy is az érzéssel 9 évesen ülj le vele beszélni hogy pontosan mit is érzett és szépen rakd ki elé az eredményeket amiket kaptatok a vizsgálatokból magyarázd el neki hogy nincs ott semmi ami megfojtaná ő egy egészséges 9 éves nézzen a kortársaira ők sem fulladnak meg ha esznek. Készítsd el a régi kedvenc kajáját igyon előtte egy pohár vizet vágd fel picire és próbáljatok egyutt megenni. Úgy hogy mellette vagy és nyugtasd meg hogy nem lesz semmi baj. Nem tudom hogy segítene e neki ha olyannal beszélek aki érzett hasonlót de ha igen nyugodtan írj privátban szívesen beszélek bele.
2019. máj. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Olyam gyerekről hallottam aki születésétől fogva nem volt hajlandó szilárdat enni. Ő nem fogyott le mert turmixolva kapott mindent szívószállal. Ez nálatok nem működne? Sokféle leves van. Lehet bővebben zsiradékkal keszíteni meg tejjel. Ha gondolod szívesen írok recepteket privátban. De biztos, hogy van oka. Lehet valami banális dolog. Próbáljátok azt az időszakot közbejárni amikor ez kezdődött. Az is lehet, hogy egyszerűen hallott valahol valamit amitől megijedt és azért, de lejet tenyleg valami trauma érte.
2019. máj. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Gyerekkoromban egyáltalán nem voltam hajlandó halat enni. Azért mert egyszer azt hallottam, hogy valaki megfulladt a szálkától. Nyilván ez nem egy ilyen súlyú probléma mint a tiétek. Vígan felnőttem hal nélkül is. De ennyi elég volt. Utána akárki akar mit mondhatott nem voltam hajlandó egy falatot sem enni tőle, mert megfulladok mondtam. Nem lehet, hogy csak félrenyelt veletlenül és ettől lett az egész, vagy látott valakit félrenyelni és ijesztő volt vagy hallott valamit, hogy valaki megfulladt ételtől? Olyan pici dolgoktól megijedhet egy gyerek. Sajnos ha ti is megijedtek látványosan szerintem az ő ijedtsége is csak nőni fog. Talán érdemes lenne eljátszani, hogy nem vagytok kétségbe esve. Tudom nehéz. És jókedvűen turmixokat csinálni közösen, hogy visszanyerje az erejét. El lehet mondani, hogy ami a szívószálon átmegy attól nem fulladhat meg mert az sokkal vékonyabb mint a nyelőcsöve, így amit azon keresztül eszik azt nyugodtan eheti/ihatja biztos nem fullad meg tőle. Persze ha menne kanálal is a leves az jobb volna és aztán fokozatosan próbálkozni puha dolgokkal. Joghurt, nem csak az aktimel folyékony. Teába aztatott keksz, babapiskóta, kakaó, tejberízs stb. Van olyan kórházi tápszer is ami teljesen folyékony. Különböző ízekben. Eper, csoki, vanília. Abban benne van egy teljes napi kalória. Kéne ilyet szerezni, hogy ne fogyjon tovább.
2019. máj. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Kapott Nutridrinket amit orvos írt föl.

Eper izűt kért a lányom, de olyan rossz az íze, hogy nem tudja meginni.


Tegnap evett az iskolában egy darabka vajadkenyeret és krumplistésztát.

Azt hiszem kezdetnek nem rossz és egyik sem volt pépes 😀

Annyira boldog voltam amikor mondta.

Itthon még evett egy fél kinder tojást.

Nem tudom mi lehet a blokk oka, de már 1000 helyen jártunk 3 hét alatt.

Gyermekorvost és pszichológust is váltottunk.

Nagyon bízom a teljes gyógyulásban!

Mindenképp beszámolok majd itt az eredményről!

2019. máj. 29. 01:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!