Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Étkezés után rosszul vagyok,...

Étkezés után rosszul vagyok, hányingerem van, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Körülbelül egy hete érzem ezt. Gyerekkorom óta problémáim voltak a gyomorsavval, voltam tükrözésen és megállapították, hogy a nyelőcső nem záródik jól a gyomorhoz és azért mar. Szedtem savlekötőt, azt két éve abbahagytam, és próbáltam étkezéssel kordában tartani a savamat. Néha jó, de vannak időszakok, bevitt ételtől függetlenül, mikor pokolian mar. De gyógyszert nem akarok szedni, gyógynövényteákat iszok. Fél éve a húst is elhagytam, emellett vashiányom is van. Gyógyszert arra se szedek, szintén étkezéssel próbálom bevinni a vasat, csak van egy másik problémám, ami megakadályozza ezt. Nőgyógyászati problémám van, nem rendszeres a havi vérzésem, pontosabban, szinte állandóan megvan, egy-egy hétre marad abba. Orvosnál voltam, ő fogamzásgátlót írt volna fel, de arról hallani se akarok. A napi étkezésem úgy néz ki, hogy munkanapokon reggelizek, majd 6 óra után, mikor hazaérek, vacsorázok. Szabadnapokon napi 3 étkezés megvan, elosztva, meg egy kis nasi is lecsúszik. A kérdésem az lenne, mitől lehet, hogy étkezések után rosszullét, hányinger jön rám? Nem eszem tele magam, és egy fél óra után jön a hányinger, aztán egy óra múlva elmúlik. Mitől lehet? Másnak is volt ilyen? Mit tudna javasolni?


L/23


2019. máj. 31. 20:39
 1/3 Metionin ***** válasza:
Nekem egész gyerekkoromban ez volt gyomorsav gondok miatt. Csak nekem kevés volt a savam. A vasat érdemes volna szedni, étkezésből nem fogod tudni fedezni mert kilószám kellene megenned hozzá azokat az élelmiszereket hogy ugyanannyit használjon, mint 1 tabletta. Amúgy az állandó menstruáció okozhat vashiányt (sokan hánynak is amikor megvan nekik és a gyomruk is rossz, akár nálad is állhat ez a háttérben). Ezt mindenképpen kezelni kellene, keress egy normális orvost aki nem egyből gyógyszert ír fel, hanem rendesen kivizsgál. PCOS-ra, ilyesmikre nem vizsgáltak még?
2019. máj. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából még egyáltalán nem vizsgált orvos. Kiskorú voltam még mikor elkezdődtek a menstruációs gondok, és nem voltam fiúval se, így nem vizsgált meg. Háromféle orvosnál is voltam, mindegyik csak fogamzásgátlót írt föl. Azóta nem voltam nőgyógyásznál, mert úgy voltam vele, úgyis csak gyógyszert írna föl, nekem meg az nem kell. Maszek nőgyógyászra meg nincs pénzem.
2019. máj. 31. 21:56
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérj a háziorvosodtól beutalót endokrinológiára, nézzék meg a hormonjaidat. A nőgyógyászok közül sokan nem értenek hozzá, csak max. felületesen. Vashiány mellett a húsfélék elhagyása nem jó ötlet, főleg, ha nem is szedsz vaspótlást. A rosszullét és hányinger lehet savhiány miatt, erre kipróbálhatnád az Optacid nevű készítményt. Egy probiotikumkúra is jót tenne neked.
2019. jún. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!