Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Aki már "leszokott" a kávéról,...

Aki már "leszokott" a kávéról, az jobban érzi magát? Tehát érez valami pozitív élettani hatást?

Figyelt kérdés

2019. júl. 20. 09:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Én csak az energiaitalról szoktam le. Rendeződött a vérnyomásom és a kozerzetem is jobb. Szerintem egy függőség sem egészséges, kifejezetten rossz, amikor valaki a kávétól függ és addig nem lehet hozzá szólni, amíg nem ivott. Meg fáj a feje ha nem iszik stb
2019. júl. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
A kávé a legújabb eredmények szerint inkább pozitív hatással van az egészségre, a vérnyomást nem igazán emeli, csak a pulzust, ritmuszavarosoknak ezért nem ajánlott, de vízhajtó, antioxidáns, és csökkenti az Alzheimer kór kialakulásának esélyét.
2019. júl. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Napi 1-2 kávétól még az orvosok sem tiltanak el senkit.

De ha már azon élsz, az függőség.

A fáradtságra néha a legjobb gyógyszer az, ha lepihensz, amikor csak tudsz, és ha minél többet vagy levegőn.

2019. júl. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
korábban megittam 4 espressót, utána átálltam az instant kávéra, de valahogy az sem esik jól az utóbbi időkben, mindig kakilni kellett menni tőle stb.. Zöld teát iszok, bár abban is van koffein.
2019. júl. 20. 23:03
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
A kávéról megoszlanak a vélemények. Az a baj, hogy mindenki csak a szívre gyakorolt hatását nézi, egyebet nem. Pedig tudni kell, hogy a kávé nem energiát ad, hanem a tartalékokat mozgósítja. Olyan tartalékokat, amiket pl az immunrendszer működtetésére tesz félre a szervezet. Ekképpen tehát noha csak időlegesen, de blokkolja az immunrendszert.
2019. júl. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Egyik nagy előnye viszont, amiről szintén meg szoktak feledkezni, hogy mint a legtöbb keserű anyag intenzívebb munkára sarkallja a bélbolyhokat.
2019. júl. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

"Pedig tudni kell, hogy a kávé nem energiát ad, hanem a tartalékokat mozgósítja. Olyan tartalékokat, amiket pl az immunrendszer működtetésére tesz félre a szervezet. Ekképpen tehát noha csak időlegesen, de blokkolja az immunrendszert."


Azért ez így elég nagy hülyeség, már ne haragudj.

2019. júl. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem haragszom. Sőt! Az én anyám pic5ája...

De ha hülyeségnek tartod, akkor vezesd le, hogy szerinted mi az igazság. Mert ez úgy tisztességes.

2019. júl. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Tekintve hogy te állítottál olyat, hogy a kávé blokkolja az immunrendszert, úgy lenne ildomos, hogy ezt te alá is támasztod nekünk valahogy. Ez nem úgy működik, hogy mondunk valamit a nagyvilágba és amíg valaki meg nem cáfolja, igaznak tekintjük.


Ezt ne vedd kérlek kötekedésnek, a tudományos világban is úgy működik, ha valaki állít valamit, azt be is kell bizonyítania. Ezután jöhet a bírálat.


Szóval adj valami kapaszkodót, hogy mire alapozod, hogy kávé blokkolja az immunrendszert. Ismered a koffein hatásmechanizmusát? Hogyan következik belőle a te állításod?

2019. júl. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
21%
Bazky, te nő vagy? Mi a tökömet kell ezen bizonygatni? Ha a kávé a tartalékenergiádat használja fel, abból egyenesen következik, hogy nem jut elég az pl immunrendszer működtetéséhez.
2019. júl. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!