Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Obezitologia napjainkban?

Obezitologia napjainkban?

Figyelt kérdés
Szerinted mennyire fontos az orvoslasban ennyire szeparalni a szakokat mint pl az obezitologia? Manapsag nagy problema az elhizas, mennyire van jovoje ennek a szakmanak szerinted/szerintetek?
2019. júl. 20. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Az obezitológus általában nem kizárólag ezzel foglalkozik. Tényleg baromi fontos dolog, de én is meglepődtem mikor hallottam róla először. Hipertonológus is van. Ők egyébként belgyógyászok.


Na meg a proktológia. Nekem elsőre az is fura volt. Ezek elég szűk területei az orvostudománynak egy urológiához vagy intenzívhez képest, ezért is érezzük furának. Fontos dolgok ezek, de úgy gondolom kb. minden orvosnak tudni kéne kezelni ezeket a problémákat, még egy pszichiáternek is.

2019. júl. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fontos lenne és sajnos nagy jövője van.
2019. júl. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ertheto.

De akkor a tb miert nem tamogatja?

2019. júl. 20. 21:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Mert az elhízott ember tehet róla, ha el van hízva. Egyébként nem igaz, hogy nem támogatja, kettes típusú cukorbetegségben szenvedők hatalmas kedvezményeket kapnak. Gyakorlatilag az általad befizetett tb nagy része a 150 kilós mama inzulinjára megy el.
2019. júl. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!