Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi történik? Mit csináljak?

Mi történik? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Januárban volt az iskolában a NetFit mérés, ahol ugye mérik többek között a testsúlyt is. Azon a mérésen 50 kg-t mutatott a mérleg, és így a 165 cm magasságommal ez teljesen normális súlynak számított. Nem tudom ezek után mi lett velem, de márciusban már csak 48 kg körül voltam, júniusban 47kg, és most júliusban 45,9 kg vagyok. Ugyanannyit eszek, semmivel sem mozgok többet mint azelőtt. Senki se jegyezte meg, hogy lefogytam volna, de a mérleg és az egészségügyi állapotom mást mutat.🙄 Egyetlen egy fura megjegyzést kaptam, azt se kifejezetten arra, hogy mennyit fogytam. Egy táborban még nyár elején egy beszélgetés közben (lényegtelen, hogy miért ez volt a téma), miután megjegyeztem egy társamnak hogy nem evett ma semmit, odalökött nekem az egyik tanár egy olyat, hogy: "Mert te eszel." mindezt ugye szemrehányóan.

Szóval nem tudom hova rakni a dolgokat. Ez a tanár úgy látta, hogy nem eszek, senki más egy szót se szól, én nem vettem észre semmi változást az étkezésemben, de a mérleg mégis egyre kevesebbet mutat.



2019. júl. 20. 23:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha megmagyarázhatatlan fogyást tapasztal valaki, orvoshoz kellene menni, nem?!
2019. júl. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Orvos kell ide, kérni fognak tőled vér\vizelet\szekletmintát is.


Jobbulást

2019. júl. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj oda arra mennyit és mit eszel egy nap. Kezd el írni. Ez au orvost is érdekelni fogja. Egy hét után nézd vissza a listát esetleg mutasd meg a szüleidnek vagy annak a tanárnak aki beszólt. Lehet valóban kevesebbet eszel. Nyár van meleg van ez előfordul ilyenkor. A te korodban mindig fogytam a nyáron mert többet mozogtam a programok meg elterelték a figyelmem az evésről. Ha a többiek úgy ítélik eszel rendesen akkor tényleg menj orvoshoz. Mert ehhez a magassághoz az 50 is nagyon vékony. Az 50 alatti pedig kórosan sovány. Minimum 50re vissza kéne híznod és még az is nagyon sovány lenne. Én 166 vagyok és 56. Ez a normál alkat. De engem is inkább vékonynak tartanak.
2019. júl. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp menj el orvoshoz. De nem kell izgulni. Fél év alatt 8% százalék nem tekinthető durva fogyásnak. A gond, hogy eleve sovány voltál. Lehet, hogy minimálisan megnőtt az energiaigényed. Vagy minimálisan kevesebbet eszel, ami fel sem tűnik. A stressz is okozhatja. Az is közre játszhat, hogy nyáron általában könnyebben fogynak az emberek. Egyébként biztos, hogy pontos az a mérleg, amivel méred? 4 kiló nem sok, itt még mérési pontatlanság is közre játszhat. Lehet nem is 4 az a 4. Gondolom a NetFiten másfajta mérleggel mérték. Még az is csalhat egy kicsit, ha másfajta ruházattal álltál rá. Van olyan cipőm, ami majdnem egy kiló.
2019. júl. 22. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma egy kórházi mérleggel lettem megmérve, és 45,4kg-t mutatott. A mérleg amivel mérem itthon, pontos, és minden mérlegen ugyanannyi vagyok.
2019. júl. 23. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!