Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Star Wars párbajok. Ki győzne?

Star Wars párbajok. Ki győzne?

Figyelt kérdés

1. Darth Maul vs Yoda

2. Darth Vader vs fiatal Obi W

3. Mace Windu vs Dooku

4. Cal Kestis vs Starkiller

5. Grievous vs Anakin

6. Darth Maul vs Anakin

7. Dooku vs Vader

8. Palpatine (ep.3)vs Qui Gon

9. (ep.3) Obi Wan vs Qui Gon

10. Rey vs (ep.2)Anakin

11. Kylo Ren vs Ashoka Tano


2020. jún. 14. 14:07
1 2
 11/16 anonim válasza:

Yoda vs. Maul: Yoda, Mault még egy padawan is elpicsázza, miközben a sötét oldal van túlsúlyban a galaxisban.

Vader vs. fiatal Obi: Vader. 30 éves korára hihetetlenül erős. A telekinézisével egy At-At-t is feltud dönteni, egy At-Dp-t pedig félredobni. Olyan erőpajzsot tud létrehozni, ami fél percig is megvédi, ha beleesik a lávába. Az Erő használatában mindenképp Vader az erősebb. Vívásban már az ep. III.-ban is jobb volt, csak elbízta magát.

Windu vs. Dooku: jó kérdés. Palpi hagyhatta, hogy legyőzzék. A regényváltozat szerint többször is jó helyzetbe került Palpi, mégsem mért végzetes csapást.

Cal Kestis vs. Starkiller: nem vagyok gamer, nem tudom.

Grievous vs. Anakin: necces. Obi-wan legyőzte, de az ő stílusa a védelemre fókuszál, és arra vár, hogy az ellenfél hibázzon. Anakin full támadó típus, nem tudom, tudott-e volna sikerrel védekezni egy fáradhatatlan 4 karú kiborggal.

Darth Maul vs. Anakin: Anakin. Mindkettő a támadásra fókuszál, de Anakin sokkal tehetségesebb vívó.

Dooku vs. Vader: Vader. Dooku csak egy pót-tanítvány volt Vader előtt, illetve a próbája.

Palpatine vs. Qui-gon: Palpi. Qui-gon nem a vívásra fókuszált elsősorban.

Oni-wan vs. Qui-gon: Obi-wan. Az ataru túl fárasztó, obi-wan soresujához.

Rey vs. Anakin, Kylo vs. Ahsoka Tano: nem tudom. Semmilyen viszonyítási alapot nem kaptunk, hogy milyen erősek is lehetnek a prequel karakterekhez képest.

2020. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. jún. 23. 20:49
 13/16 anonim ***** válasza:

A többiek válaszait nem olvastam végig, a személyes gondolataim:

1. Egyértelműen Yoda, Sidious-szal is felvette a versenyt, a legbölcsebb és legerősebb jedi. Szerintem egy perc alatt végezne Maullal.

2. Attól függ mennyire fiatal Kenobi. Azért szerintem a Baljós árnyak idején látható Obi-Wan még nem bírna el az eredeti trilógia Vaderével.

3. Windu, bár kemény csata lenne. Ami Windu felé nyomja a mérleg nyelvét az ugye egyrészt a Vaapad, másrészt ugye a legjobb vívó jedi, Sidioust is legyőzte hivatalosan. Az más kérdés hogy Dooku se kezdő, nem lenne egyszerű dolga Windunak.

4. Habár Starkiller nem kánon, de ha az lenne (és olyan képességekkel mint a Legendsben), akkor toronymagasan, reggelire megenné Cestist.

5. Itt is attól függ mikori Anakin. A gyereket nyilván lekaszabolná Grievous, de a Sithek Bosszúja idején Anakin szerintem szabályosan kivégezné a tábornokot.

6. Szintén mint az előző, bár annyi eltéréssel hogy ha a 3. rész végi Anakint vesszük, aki már elfelejt gondolkodni és csak as dühe viszi, akkor lehet Maul tudna olyat villantani amivel nyerne (ugye ha gondolkodik). De a korábban látható Anakin azért legyőzné Mault.

7. Kétesélyes, ugyan Anakin legyőzte Dookut a 3. részben, de Vaderként sérült, limitáltabbak a képességei és lassabb is, szerintem itt bőven lenne esélye Dookunak, sőt én inkább rá fogadnák ha kellene.

8. Egyértelműen Palpatine, 1v1-ben Yodának sem sikerült legyőznie, aki pedig erősebb azért mint Qui-Gon. Utóbbit konkrétan Maul ölte meg, aki azért nem Sidious szintje enyhén szólva sem.

9. Na ez egy jó kérdés, ezt passzolom, itt szerintem sok minden dönthetne: pillanatnyi forma, koncentráció, türelem, high ground...

10. A kánon alapján Rey. Azért Anakin a második részben még elég sebezhető, Dooku is lekaszabolja, ráadásul indulatos és konok. A kánonban Rey olyan képességei birtokában van hogy le tudná győzni a fiatal Anakint. Az más kérdés hogy nyilván nem a 7. rész eleji Rey, de a 9. részben látott mindenképpen.

11. Itt Ahsokára tennék, persze nyilván a felnőttre. Komoly erejű és tudású jedi lett belőle, aki mellesleg racionális, higgadt és jól vív. Kylot elviszik az érzelmei, plusz szerintem vívásban sem jobb mint Ahsoka. Ahsoka nyerne 10-ből 9 alkalommal szerintem.

2020. jún. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát szerintem a Windu által használt Vaapad nem nagyon hatásos Dooku higgadtságga és magabiztossága ellen. Ugye a Vaapad az ellenfél haragját használja ki amit a bizonyos illető magára fordít. De ugye Dooku a Makashit használja ami nem tudom hatásos e lenne Windu ellen.
2020. jún. 24. 11:16
 15/16 anonim ***** válasza:
Igen ebben teljesen igazad van, akkor az a pont sztornó, el is felejtettem hogy Dooku Makashit használ. Így nég szorosabb lenne, bár én egy kicsivel mégis inkább még mindig Windura tennék, azért csak legyőzte Sidioust is (tudom, ellene bejött a Vaapad, ellenben sokkal erősebb mint Dooku). De mondom, nagyon nagy párbaj lenne.
2020. jún. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Egy Dooku vs Windu párbajt megnéznék. Szerintem ez lenne az Anakin vs Obi-Wan, Maul vs Qui Gon és Obi Wan után a leglátványosabb .
2020. jún. 24. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!