Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Wattpadról...

Mi a véleményetek a Wattpadról és a Merengőről?

Figyelt kérdés
Szeretném nyilvánossá tenni az írásaimat. Két platformot találok esélyesnek, de mindkettőről hallottam hideget és meleget is. Nektek mi a véleményetek róla? Fejtsétek ki kérlek!

2020. júl. 1. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese.. - ebben a kérdésben nagyrészt ki lett fejtve a két oldal előnye-hátránya, többet én sem tudok mondani.
2020. júl. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Wattpad: sok a csapnivalóan rossz írás, mivel nincsenek akik ellenőriznének.

Csak egyes erotikus képeket tiltanak az angol adminok, ami jó is lenne, csak néha átesnek a ló túloldalára.


Merengő: A másik véglet, amikor annyira kontrollálnak, hogy szerintem az már túlzás, s emiatt lassabban tudsz publikálni, ha fejezetenként írsz valamit. Minden apró helyesírási hibába belekötnek, ha nem jó helyre teszed a vesszőket, abba is. Igaz, minőségibb írások kerülnek fel, de egyes esetekben a teljes történet kikerülését megtilthatják, s én nem tűröm jól, ha bármiben korlátoznak.


Alternatívaként tudom ajánlani az AO3-at.

[link]


Könnyű kezelni kevés angol tudással is, vagy beépített fordítóval.

Rengeteg címkét használhatsz íróként angolul is - ha tetszik -, és magyarul is a történeteidben. Amilyen nyelven írsz, olyan beépített helyesírás ellenőrző áll rendelkezésedre. Írhatsz sorozatokat, amik valamilyen témában összefüggenek, valamint a sorozatokhoz ajánlót, megjegyzést, mivel a sorozatokat is be lehet könyvjelzőznie az olvasóknak. Ha ugyanott olvasol is, használhatsz könyvjelzőket, amikhez írsz megjegyzéseket magadnak, hogy később böngészve rátalálj arra, amit keresel. Amiket olvasol, az a hystori-ban nyomon követhető, ha netán elfelejtetted volna a címét, amit olvastál. A Statistics-ben pedig követheted, hogy hányan olvastak, milyen korosztály, honnan. Nincsenek az oldalon zavaró reklámok. Képeket - gifeket (képfeltöltő oldalak segítségével), videókat (megosztással, vagy linkként) helyezhetsz el a történeteidben. Nincs különösebben korlátozás a műfajok között, kivéve a kifejezetten sértő, rasszista, és hasonló műveket.

Angol oldal, de könnyen használható, írhatsz magyarul a felületén. Meghívásos a rendszer, de a fenti linken végig olvasva kérhetsz meghívót is. Erre egy picit várni kell, de megéri. Ha elég időt töltesz itt, neked is lesz saját meghívód, amit tovább adhatsz barátnak. Én 2016 óta publikálok a felületén, roppant mód elégedetten.

Regisztráció nélkül is hozzászólhatnak, kudosolhatnak (dicséret neve a művedre) a munkáidat, de lehet névvel is, amennyiben regelnek, mint olvasók.

Hirtelen ennyi jutott eszembe az AO3-ról.


Ja, és még valami: igaz, nincs még sok magyar mű a felületén, DE reklámozhatod a műveidet, mint bárhol máshol, hogy elegen olvassanak, megtaláljanak. Csak úgy, maguktól nem jönnek olvasók.


Nekem pl. a Wattpad a reklám felületem. Részeket közlök a műveimből, de ha tetszik, akkor a external linken-külső hivatkozással elérhetővé válnak az AO3 felületén. Eddig jól működött.

2020. júl. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

A Wattpadon is vannak jó és színvonalas írások, bár tényleg sok a szenny is. Ennek oka, hogy nincs magyar moderátor csapat, aki néha átnézné a magyar részleget. Én oda is írok, valamint Merengőre is.


A Merengő ezzel szemben tényleg színvonalas, köszönhetően a lelkiismeretes adminoknak, akik egy történetet sem engednek fel moderálás nélkül. Kivéve, ha az ember listás, mint pl. én. Nekem már csak néha bele-belenéznek a friss fejezeteimbe, de azt is csak szúrópróbaszerűen.

2020. júl. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem tedd fel mindkettőre, ezeknél jobb, jelentős magyar közösséggel rendelkező oldal nem nagyon van. Wattpadon szimplán ignorálni kell, hogy rengeteg a szemét, ami 10x annyi megtekintést kap, mint a legtöbb igényes írás. Attól még (ahogy mások is írták) vannak ott jó könyvek, és páran összeszedett kritikákat is hagynak. A Merengő pedig legalább megedzi az ember helyesírási érzékét (a ritka "szőrszálhasogatásoktól" eltekintve szerintem többnyire jogosak az észrevételeik).
2020. júl. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Mindkettő egy káosz :D A wattpad teljes káosz a Merengő meg csak félig :D
2021. jún. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A wattpadon van egy lelkes kis csapat, aki minőségi írásokat keres. Ez amolyan verseny, havi egy fordulóval ha jól tudom. Itt a győztesek, szinte mindig színvonalas írások (és a nézettségét, ismeretségét nem veszik figyelembe a zsűrik)

Ha egy ilyesmi versenyre nevezel, vagy neveznek, lényegtelen hogy nyersz-e, legalább egy értékes, jól megfogalmazott értékelést, véleményt kapsz a történetedre. Talán népszerűbbé is válik.


Szóval a Wattpadon is vannak próbálkozások, az igényes történetek kiszelektálására.

2021. jún. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os tudsz küldeni egy linket?
2021. jún. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt a link a szervező profiljához.

Egyébként BestofWPHun néven vannak fent. Minden fent van az oldalukon, hogy hogyan tudsz nevezni, hogy értékelnek, milyen kategóriában tudsz nevezni stb.

[link]

2021. jún. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Oh és 6. voltam
2021. jún. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
köszi :D
2021. jún. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!