Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek eről a...

Mi a véleményetek eről a versről? Tudom elég amatőr meg egyszerű de érdekelne a véleményetek. Ha nem tetszik ne irj semmit pls ne sérts meg.

Figyelt kérdés

Ha majd egyszer lelkem elhadja testem,

s utolsó lélegzetem kilehelem,

lessz e majd kit szomorúság tölt el?,

Lessz e valaki,ki gyászol,könyt ereszt?

Ha a pap utolsó szavaival eltemet,

lessz e kit eltölt fájdalom?

Fog e emlékezni valaki ki voltam,

ha eltemetve nyugszom majd holtan.

Lessz e valaki ki őrzi emlékem,

s minden este imát mond értem.


2022. ápr. 22. 00:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezt nem sértésből írom, de az nagyon nem jó, ha nem fogadod el az építő jellegű kritikákat. Az miért nem elfogadható a számodra, ha valaki leírja azt, hogy nem tetszik neki, de részletesen kifejti, hogy miért nem tetszik neki a vers?

Ez most Kb. olyan volt, hogy "Tessék, itt egy vers, de negatív visszajelzést nem fogadok el". Ez nem helyes így.

Szerintem igenis van értelme a negatív, de építő jellegű válaszoknak is, ugyanis ha meghallgatod a véleményeket, akkor már tudhatod, hogy hol hibázol, és a következő verseidben ki tudod javítani az esetleges hibákat. Az nem szégyen, ha egy amatőr vers negatív visszajelzést kap.

2022. ápr. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
1es. Igazad van. Nem tudom miért irtam oda hogy ne irjanak negatív kritikát. Irjatok nyugodtan.
2022. ápr. 22. 00:43
 3/5 A kérdező kommentje:
1es. Neked mi a véleményed?
2022. ápr. 22. 00:44
 4/5 2*Sü ***** válasza:
100%

> Mi a véleményetek eről a versről?

> Ha nem tetszik ne irj semmit pls ne sérts meg.


Ezen az alapon egy Word-be is leírhattad volna a kérdést, és annyi neked tetsző választ írhatnál alá, amennyit akarnál. Ha kíváncsi vagy mások véleményére, akkor fogadd is el azt. Ha nem, akkor felesleges kérdést feltenni.


De feltetted a kérdést, közszemlére tetted a versed, így én elmondom róla azt, amit gondolok.


Forma:

Sajnos ez nem vers. A vers lényege a ritmus, nem a rím. A rím egy gyakori, de nem szükséges és nem is elégséges része a versnek, a célja csak a vers ritmusának a kiemelése. Anno irodalom órán bizonyára te is tanultál olyanokról, hogy időmértékes, meg ütemhangsúlyos verselés. Ezeknek megvannak a formai szabályai. Ami megfelel ezen formai szabályoknak, az vers, ami nem, az nem vers. A tiéd nem az, az időmértékes verselés formai jellegzetességeinek nem felel meg, ütemhangsúlyos versnek sem jó, a szótagok száma semmiféle szabályosságot nem mutat. A rímképlet is kissé zavaros, viszont pozitívum, hogy vannak egész jó rímek is benne.


(Van persze a szabad vers, de ennek a formai kötetlensége nem felmentés, hanem lehetőség arra, hogy pl. a sorok hossza, a vers ritmusa követni tudja a vers értelmi töltetét, hangulatát. Igazán jó szabad verset írni nem könnyebb, hanem nehezebb feladat.)


Helyesírás:

Nem tudom nem szóvá tenni. Pl. csak hogy a legsúlyosabbakat említsem: a „lesz” szót egy sz-szel írják, az „-e” kérdőszót kötőjellel kapcsoljuk az állítmányhoz. Azért itt nem több szóból álló bonyolult tulajdonnevek -i képzős alakjáról van szó, ezek gyakori, hétköznapi szavak, és bár voltak nagy költőink tökéletesnek nem nevezhető helyesírással, de azért az minimálisan elvárható nem egy költőtől, hanem egy magyar anyanyelvű, Magyarországon iskolába járt embertől, hogy gyakori, hétköznapi szavakat jól írjon le.


Tartalom, hangulat:

A téma nyilván banális olyan szempontból, hogy sokan írtak le hasonló gondolatokat. De nem véletlenül, az embert nyilván foglalkoztatják ezek a gondolatok, így témául választani egy versnek egyáltalán nem hiba. Leszámítva a formai és helyesírási problémákat még egész korrekt kis írás lenne, főleg a második fele. Ha a helyesírási, formai hibákat rendbe szednéd, egész jó kis vers lenne ebből. Nyilván nem kerülnél be a XXII. század irodalom oktatásába ettől, de nem lenne rossz vers.

2022. ápr. 22. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4es. Köszönöm hogy leírtad a véleményedet. “Ha nem tetszik ne irj semmit” ara értettem hogy pl ne küldjenek el melegebb éghajlatokra mert ez egy sz*r. A helyesírásért elnézést kérek de nem Magyarországon élek. Külföldön születtem. Irtad hogy nem vers mi el rímek vannak benne ami nem feltétlen szükséges stb. Irtad azt is hogy van szabadvers. Én ezt annak szántam. Mégegyszer köszi a véleményed. Remélem azért tetszett. Azt is köszönöm hogy nem irtad azt hogy hanyagoljam inkább.
2022. ápr. 22. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!