Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez nem valamiféle bunkóságra...

Ez nem valamiféle bunkóságra vagy bizalmatlanságra vall,vagy egy ember felbosszantását eredményezheti mégjobban, ha valaki ilyet tesz a másik emberrel?

Figyelt kérdés
Üzenetek figyelmen kívűl való hagyásáról és ennek pszichológiai vonatkoztatásáról írok. Valóban ez a legjobb módszer hogy távol tartsuk magunkat valakitől, ha tehet róla az illetó ha nem? Egy pszichopata távoltartására még jobbnak bizonyul mintha blokkolva lenne az illető, de nem pofátlanság és szemétség használni ezt divatos módon manapság "mindenki" ellen, ha megérdemli ezt a kirekesztést az illető, ha nem? Ahelyett hogy a Facebook arra törekedne, hogy felhasználóbarát és élményekben,lehetőségekben gazdag felületet teremtene meg, inkább egyre polgárpukkasztóbb,szélsőségesebb megoldásokat kínál és fejleszt a felhasználok számára. Azt nem gondolják hogy pl egy beteg ember vagy egy naív, tanácstalan, lelkileg támogatásra szoruló embert ez még jobban irritálhatja, önygyilkosságba sodorhatja, vagy felbosszanthatja az, ha valaki ilyet tesz vele, mintha tisztáznák egymás között a problémákat és félreértéseket? Ha valaki zaklat, vagy valaki utál valakit, inkább írjon neki pár keresetlen szót és tiltsa le, vagy egyből tilsa le. Ha az illető bejön egy másik új fb profilról és továbbfolytatja a zaklatást, még akkor is le lehet tiltani. Egy harmadik negyedik profilról már ezt egy brutális őrült sem fogja újra megtenni, mivel a Facebookról is és offline módon már a rendőrséget is lehet értesíteni és bevonni egy ilyen szélsőségesebb esetben.Arról nem is beszélve, hogy a facebookra való feljutás sem gyerekjáték ma már sem egy hekkernek,főleg nem egy átlagos felhasználónak. Mindenki aki újonnan regel,azt az első 2 hétben folyamatosan megfigyelik manuálisan és mesterséges intelligenciával is ma már, hogy az illető valós személy e, tartozik e hozzá érvényes fotó, személyazonosság, email cím, telefonszám. Ezek nélkül fel sem lehet regisztrálni manapság. Mi a véleményetek ezekről a dolgokról általában? Szerintetek ez helyénvaló és normális, hogyha cégek, multik, vállalatok, burkolt adatvédelem jogosságaira hivatkozva személyiségünket, emberi jogainkat sértő, azt felülbíráló, megfigyelő, közösségek, emberi csoportok előtt, megszégyenítő módszereket szabatosít, használ, fejleszt és provokációkra ad lehetőséget minden egyes ember számára? Egyes emberek ezt nem a saját hasznunkra és saját biztonság megóvására használják fel, hanem visszaélésekre, provokációkra, szegregáció, gusztustalan poénkodásra. Az újonnan kifejlesztett ez irányú rendszerek és megoldások inkább a bizalmatlanságot és társadalom ellenességet, a széthúzást serkentik napvilágra manapság, ahelyett hogy a békét és a megértést teremtenének meg és a beteges bizalmatlanság hatalmas tátongó gödreit foltoznának be. Ez a mai világi társadalom tényleg azt tartja a legjobb megoldásnak, ha társadalmi szinteken békétlenséget, bizalmatlanságot és globális kirekesztést éltet és szorgalmaz? Azt gondolom ha mindezek miatt tartunk ott ahol, akkor valóban nincs csodálkozni való azon, hogy a világ mostmár tényleg a 3. totális kimenetelű világháború felé sodródik.

#Facebook #kirekesztés #üzenet #adatvédelem #szegregáció #Biztonság, társadalom, felhasználók, közösségi oldalak, közösség
2022. aug. 19. 00:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos hát hogy nem segíti előre az emberi kapcsolatot és nem hoz hosdzútávon megoldást az biztos. Esetleg csak átmenetileg. Szerintem is nagy bunkóságra vall ha valaki így akarja távoltartani a másik embert. Meg kell beszélni a dolgokat, vagy le kell végleg rázni az illetőt és le zárni a beszélgetést. Ilyet azok az emberek csinálnak, akik számítóak, csalódtak valakiben, és könnyen megsértődnek és könnyen befolyásolhatóak szűk baráti körön belül. Ez egy újgenerációs szivatásnak felel meg és nem több ennél.

szarság!!

2022. aug. 19. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vitatnék számos pontot.


Előnye, hátránya pedig mindennek van.


Az internet is olyan, mint a fegyver, nem mindegy kinek a kezében van.

Milyen személy/személyiség, mi a célja,... stb.


Azok számára ártalmas, akik információ hiányosak, önismeretük nincsen a helyén s a problémamegoldó képességük alacsony szinten van.


Ám ezen személyek a való életben is épp úgy élik életüket offline.


Napokig tudnék szó szerint a témában beszélni, minden jó és rossz oldalát pszichológiai szemszögekből is végig zongorázni számtalan élő példákkal és saját tapasztalatokkal, megfigyelésekkel.


A fő kérdés az: számodra milyen a helyzet online?


Hogyan használod, megfelelő-e?


Az ha valaki gyenge, nem sajátította el az alap élethez szükséges dolgokat (kommunikáció, konfliktus kezelés, megoldóképesség, önismeret... stb.) azzal nem tudsz mit kezdeni.


Max a hozzád közel állókat felvilágosítani, elmagyarázni dolgokat, ok-okozatokat stb. Mikbe ne essenek bele.


Pl mamám nagyon ellene volt. A fegyveres példát neki is mondtam.

Imád sütni s szeretett volna új recepteket kipróbálni, egy ideig nyomtatgattam neki, de megmondtam, hogy ez már sok és túlzás.

Kapott tabletet és nehezen, de megtanulta kezelni.

Pár receptes oldalt, youtube csatornát elmentettem neki, megmutattam hol csekkolhatja az újdonságokat... Stb

+messenger-t letöltöttem, immár a nem a telefonszámlám pörög.

Wifiről csapatja :)


Persze a sötét oldalát is lehet ecsetelni a netnek.

Nekem is volt zaklatóm több is neten, ám azt elárulom a való életben több volt, úgy hogy azon személyek semmilyen elérhetőségemet nem tudták, se nevemet.


Pl munkába menet rejtélyes követő, volt aki haza követni akart, de leráztam szomszéd panelnél, mert tudtam a kódot.

Barátnőm kiszúrta az illetőt s mindig küldte a képet "ez nagyon keres téged még mindig".


Ugyanez az ember a randimat is megzavarta a városban. Követett minket és nézett, majd a srác hazavitt inkább autóval, hogy lerázzuk.


Rendőrség?

Egyszer se mentem velük semmire.


Számtalan ilyen esetük van és félvállon veszik.


Legutóbbi zaklatómat párom csípte el.

Jöttem boltból sötétben, a faszi követett, a párom pedig hazafele jött mögöttünk.

Érdekes volt.


Neten simábban megoldhatóak az ilyenek.


Pl fb-on van olyan beállítás, hogy barátok ismerősei jelölhetnek/találhatnak meg.


Akinek szűk körei vannak, nem jelölget mindenkit be/vissza, ott a "zaklató" se talál rá megfelelő beállításokkal.


Ez csak 1 opció a sok közül.


Betegek mindig is voltak, vannak, lesznek is.


Ahogy az internet előtt is.


A beteget értsd az elmeháborodott zaklatótól, az ártatlan problémás megtört lélekig.


Az emberek zöme pedig ilyen.

2022. aug. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ui. :a béke sose örök, csak egy jobb időszak.


Amit a jelen "aranykor" kifordul önmagából és sötétté válik melyet mindvégig amúgy magában rejtett.

2022. aug. 19. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt is te írtad ki?

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

Az a kérdés csak simán értetlenség, ez a kérdésed viszont már agymenés a javából (nem hagyják hogy elmondd amit akarsz, ebből lesz a 3. világháború)

2022. aug. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es, az a linkben szereplő kérdés az én fejemben is felmerült, ahogyan az ittenit olvastam.
2022. aug. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!