Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért mondják mindig a családo...

Miért mondják mindig a családosok, hogy gyerek nélkül üres az életem? Én nem így gondolom, teljes életet élek gyermektelenül is. 45/N

Figyelt kérdés
2022. okt. 21. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Irigyek, hogy több időd van.

Különben rád hagynák.

Engem is szoktak néha oltani, ha túlzásba viszik, akkor mesélek nekik a deep adaptation-ről, meg a közelgő klímaháborúkról.

2022. okt. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen tiszteletlennek érzem a mások életébe történő ilyen mértékű beleszólást.

Nekünk elég később jött össze a családalapítás, addig is nagyon szép életünk volt. Akkoriban én sem értettem az ilyen beszólásokat, persze lehet, hogy valóban a barátitársasággal-táncolós-grillezős, vagy éppen a nyugodt hétvégés életvitelünk generálta.


Azt vettem észre, hogy azok bubognak bele mások életébe ilyen mértékben, akik végtelenül ostobák, vagy azok, akiknek mégsem jött be annyira a családi élet, és önigazolást keresnek mások kioktatásával. Az ilyenekkel meg is szakítottam a kapcsolatot, mert velük más problémák is adódtak.


Szerintem ne vedd magadra! Így vagy boldog és senkinek semmi köze hozzá, hogy éled az életedet.

2022. okt. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
24%
Mert amíg nekem sem volt, addig nem is tudtam rola milyen jo dolog szulonek lenni, minden velejaro nehezseggel egyutt.
2022. okt. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
3# az megint más, ha megértően mondják, mint ha elítélően. Utóbbi elég gyanús. Másrészt fantáziátlan is, igen, csak a saját gyerek, és semmi más adhat teliséget. Booring.
2022. okt. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

#3-as, akkor sem kell azok életét üresnek titulálni, akik nem akarnak gyereket.

Főleg akkor nem, ha ők úgy nagyon is jól érzik magukat.

Ezt el kéne tudni fogadni, akármennyire szereti valaki a saját gyerekeit.

Ez csak tolerancia és intelligencia kérdése.

2022. okt. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
Én azt gondolom, hogy a szülőség egy olyan plusz dimenziót ad az ember személyiségéhez, amit máshogyan nem lehet megtapasztalni. Lehet persze valakinek teljes az élete gyerek nélkül is, de egyes dolgokat csak akkor tapasztalsz meg, amikor gyereked van.
2022. okt. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6# és ennek a plusz dimenziónak a birtoklása kötelező?
2022. okt. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

Sok gyermekkel rendelkező embernél sokkal gazdagabb, aktívabb, szellemibb, kreatívabb életem van. Tehát aki erre azt mondja, hogy üres, az téved. Ugyanakkor olyasmit ítél meg ilyen lenyomó normatív módon, amiről nem tud eleget. Amikor azt mondom üres az élete valakinek, akkor ez ilyen büntető szándékú kijelentés. Mintha azt mondaná, hogy nem vagy hazafi.

Tegyük nyugodtan mellé azt a sok nyomort, ami abból következik és érző embertársaink élik át, hogy az ő szüleik vállaltak gyereket, pedig nem kellett volna nekik. Ott ülnek a szülőség csodálatos dimenziójával és mondjuk bántalmazzák a gyermekeiket. Milyen szép is ez! Milyen felemelő és hazafias! Mert ám csak az számít, hogy nemzettél és fogantál, attól már több vagy. Nyilván.

2022. okt. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

#7


Nem kötelező, azt nem mondtam.

2022. okt. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

9# az jó.

Sok minden adhat egyébként plusz dimenziót. Ha valaki mentős, tűzoltó, cölibátust fogadott pap, stb. akkor olyasmit tapasztal, amiket más nem. Na de ha a mentősök elkezdenék mondani, hogy a többieknek üres az élete, akkor nem lenne igazuk.

2022. okt. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!