Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Normális vagy én érzem jól,...

Normális vagy én érzem jól, hogy ez már túlzás?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy álláshirdetésre, amit home office jelleggel hirdettek meg, sima ügyfélszolgálatos állásról van szó. Elküldtem az önéletrajzomat, amire két nap múlva érkezett egy válasz, hogy köszönik szépen, a személyes találkozó előtt azonban még töltsek ki egy tesztet. Kb. másfél óra volt, kitöltöttem, elküldtem. Eltelt ismét három nap, majd jött egy újabb levél, hogy megfeleltem a teszten és töltsek ki még három tesztet, amik egyenként minimum fél órát vettek igénybe. Kitöltöttem, elküldtem ezeket is. Tegnap kaptam egy levelet, hogy köszönik szépen, nagyon gyors voltam és hamarosan jelentkeznek, hogy egyeztessünk egy személyes találkozót.


Kicsit azt érzem, hogy túlzás ez egy sima ügyfélszolgálatos pozícióra. Ennél sokkal komolyabb cégek nem csinálják ezt, az előző munkahelyemre egy projektes állásra egyetlen teszten kellett megfelelnem és másnap felvettek.


Más is találkozott már ilyennel?



2022. nov. 23. 09:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Amíg nem személyiségteszt (főleg "oxfordi") volt, nem aggódnék. Csak egy kicsit gyanús, hogy mit akarnak ennyire tesztelni, és a kapott adatokból milyen interjút akarnak tartani. Jóhiszeműen azt gondolnám, hogy biztos sok a jelentkező és emiatt jobban szűrni kell a lehetséges emberek számát, ezért ennyire alaposak.
2022. nov. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Volt benne személyiségteszt is, rangsorolnom kellett különböző válaszokat, hogy mi a leginkább és mi legkevésbé jellemző rám. Értem én, hogy az ügyfelekkel tudni kell bánni, láttam már azt is, hogy alkalmatlan emberek hogyan tudják rontani egy cég hírnevét, de ez valahogy akkor is furcsa. Leginkább azért nyugtalanít, mert ez általában azoknál a cégeknél van jelen, akik tagjai pl. a BNI-nak. Na, azoktól sikítva menekülök 😄
2022. nov. 23. 09:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves, kérdező!

Nyugodj meg, nem az ördögtől való jelenség ez.


Nálunk is vannak tesztek, ám okkal.


Fontos, hogy ki milyen személyiség, milyen sajátos erősségei, hátrányai vannak és annak megfelelő poziciót, munkakört kap avagy megfelel-e a jelentkező a meghírdetett feladatra.


A kommunikációtól a személyiségig mindent nézve.


Pl introvertáltad nem fog az ember nagy tömeg elé kirakni, hiszen őket leszívja nagyon a nyüzsgés, mint pl recepció, ahol nyüzsögnek az emberek.

Nem fog jól teljesíteni hosszabb távon főleg.


Viszont solo feladatokat nagyon jól elvégzik, nem zavarja őket a csend és pl írásra való fókuszálás. Pl e-mailek kezelése, megrendelések stb.


Lehetne még sorolni.


Legtöbb helyen azért frusztrált a nép, mert alapon nem hozzá való munkakörbe kényszerül szedett-vedett emberek közé. Dekoncentráltságtól a káromkodásig, feszültségig minden jelentkezik.


Csak támogatni tudom a teszt/személyiség alapú feladatkiosztást.

Mindenkinek jobb.

Az állást adónak és a munkát vállalónak is.


A tesztek csak plusz szűrők, ám jelentősek. Interjúztatáson pedig ilyen helyeken hozzáértő személy van jelen, akinek elég a teszt eredménye +pár perc beszélgetés.


Jómagam nemcsak új csapattag keresésekor elemzek, család és ismeretségi körökben is én interjúztatok.


Gyorsan kiszűröm, ha valami nem stimmel, nem őszinte stb az illető.

A randiknál is beüt a "szakmai előny" avagy hátrány olykor. Vannak, akiknél pár perc után megyek már fizetni és indulok haza.


Másoknál interjúztatáskor átbeszéljük milyen személyiséget, tudással rendelkezőt keres és annak megfelelően szelektálok.


Nálunk pl a kis csapat introvertáltabb beállítotságú, részletekre odafigyelő, precíz, csendet és rendet tartó személyek munkálkodnak, minimum 2 alkotói ághoz értenek.

Ha kommunikációra kerül sor azt kultúráltan,megfelelő hangnemben, helytálló szavakkal őszintén kimondva teszik. Ha valamit átbeszélünk vagy valami van korrekten, szókimondóan kell tenni, saját hibát vállalni, ha van stb. Javaslat tétel és társai.


Így hatékonyan tudunk haladni és mindenkinek jobb.

A hazugságra és igazságtalanságra erősen harapok.

Mindent betartva, ha készen vannak a feladataikkal, foglalkozbatnak saját alkotásaikkal/projektjeikkel, amikhez használhatják az itteni eszközöket, gépeket, amiket nem engedhet meg az ember magának csak úgy otthonra.


Ezt a plusz dolgot vonom meg nem teljesítés, hiba, hazugság esetén. Ami szerencsére ritka és élnek a lehetőséggel,hogy saját dolgaikkal is haladhassanak.


Mindehhez viszont olyan személyeket kellett felkutatni, akik emberként, személyiségként megfelelnek mindezek betartására.


Pl egy harsány, alpári személy nagyon zavaró lenne és felburítaná a balance-t.


Sokat számít.


Nem furcsa a teszt, csak megszokták az emberek, hogy rendszertelenül hasra vágva felveszik az embereket vagy sumákolva annyit se írnak vissza a jelentkezőknek"bocs, nem veszünk fel".


Régebbi tapasztalataimkor megfogadtam, hogy nem leszek ilyen és rendesen odafigyelek ezen dolgokra a jövőben.


Nem jó az összezárt ellentétek ezrei egy melóhelyre, toxikus, problémás, feladatvégzés hanyag stb.


Értékeld, hogy tesztes helyre mész, interjún legyél egyenes.

Bekerüléskor pedig tudd elkülöníteni a munkát és a személyes magán jellegű dolgokat, érzelmeket.


Bánj emberként másokkal kollegaként, ám magán jellegű dolgokat tarts meg. Rengetegen nem képesek külön kezelni ezeket.

Max elkéretőzés stb helyzetben mondani felettesnek, főnöknek pl el kell menned előbb, hogy befizess valamit vagy kiugranál dokidhoz a táppénzes papírért.


Kinél mi fér bele, majd ráérzel.


Sok sikert a munkához! 😊


Vicces lenne összefutni interjúztatáskor. 🙃


Ui.: mitől "komolyabb" egy cég/munkád adó?


Attól, hogy globális hálózat?

Pl telefonszolgáltatók.


Több létszámmal rendelkező hely = "mindegy, csak valaki, aki kb megfelel vegyétek fel, kell az ember."


A komolysága az odafigyelésen, szelektáláson alapul.


De pl van pár hely, ahol jelenleg tesztelik a teszt alapú felvételeket, meg a 4 napos munkavégzést magyarban.


Felmérik a hatékonyságot.

2022. nov. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
tl;dr, de egészen biztos hogy egy introvertált ember nem fog ügyfélközpontú munkakörre jelentkezni. Egyrészt mert nem teszi ki magát ilyen dolognak napi X órában, másrészt mert garantáltan ki lesz rostálva a többi jelentkező közül.
2022. nov. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez érdekes. Én pl. kimondottan introvertált vagyok, mégis az utóbbi években olyan munkakörbe kerültem, ahol emberekkel kell kommunikálni, javarészt emailben, de néha személyesen is. Néha rettentő nehéz emberekkel is összehozott a sors, de eddig minden feladatot megugrottam. Egyetlen kirívó eset volt, de ott azért nem voltam hajlandó kommunikálni az adott emberrel, mert nagyon durván átment személyeskedésbe és az anyámat vette a szájára. Szerencsére a munkáltatóm felmérte, hogy ügyfél ide vagy oda, ők sem tehetnek meg mindent, így azt a megrendelőt leszerelték. Ezen kívül sosem volt problémám, a magánéletben mégis zárkózott és magamnak való vagyok.
2022. nov. 23. 10:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is hülyeség. Ez egy kibaxott ügyfélszolgálatos állás, nem vezető mérnöknek mész a Microsofthoz. Amúgy az ilyen teszteket kamuválaszokkal simán át lehet verni, annyira átlátszó az összes. A világon semmi értelmük.
2022. nov. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, látom itt is, hogy hiányosak a fogalmak ismerete.


Introvertált nem egyenlő azzal, hogy valaki kommunikáció képtelen, se nem 100%-os elzárkózás.


Kérem olvassanak utána ezeknek:

Introvertált, ambivertált, extrovertált.


Mindemellett a személyiség nem csak ezekből áll!


Csak egy példa volt.


S igenis vannak olyanok, akiknek mindegy csak kell a munka és jelentkeznek, mert lehet következő hónapban már nem tud fizetni dolgokat.


A vulgáris megnyilvánulást kerüljük, köszönöm.

2022. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Introvertált vagyok. Személyes ügyfélszolgálatra nem jelentkeznék csak a legvégső esetben ez igaz. De telefonos, chates, emailes munkára jobbak vagyunk! Komoly aprítás kell a másik részéről, hogy kihozzon a sodromból. Nem is vesztem össze szerintem 20 éve senkivel... Csak akkor ordibálok ha kerékpár szereléskor elveszítek egy csavart.

Dolgoztam egy helyen ahol kb 400-500 emberrel volt kapcsolatom. Először persze nehéz volt az ugrás az ismeretlenbe, de ahogy megismertem őket személyesen, hamar összehaverkodtam mindenkivel és már nem fárasztottak le ha jöttek a kéréseikkel. Voltak olyan - szintén inrtovelrtáltak - akik nem beszéltek mással csak velem. Kiderült, hogy tök jó fejek és normálisak.

Az a gond, hogy az introvertáltságot szitokszóként, megbélyegzésként használják sokan. Mert nem tudják milyen erő rejlik egy introvertáltban. Inkább leszek csendes visszhúzódó akit mindenki kedvel, mint egy idióta ordibálós főnök akinek az irodájában még a növények is elszáradnak! :)


Vagy az van, hogy nagyon meg akarják szűrni a jelentkezőket, vagy láttak valamit az első tesztben ami miatt lett a második. Vagy csak kényszeres az interjúztató és nagyon be akarja magát biztosítani :D


Hova jelentkeztél ha nem titok? Nekem is kellene már egy jó meló - megjött a gázszámla :D

2022. nov. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!